Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tippek, trükkök? Hogy beadhass...

Tippek, trükkök? Hogy beadhassam a fültisztító szert a fülébe, de a kutya nem szeretné? 30 kg-os erős kutya.

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 08:03
 1/6 A kérdező kommentje:

az állatorvos javasolta, mert eldugult a füle ( nincs gyulladásban ) még!

rázta a kutya a fejét,és így gondoltam,hogy talán a fülében lehet valami. mint amikor az embereknek eldugul a fülük .

2009. nov. 17. 08:06
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet naív vagyok, de nem szokott mélyen aludni miután jól bekajál? mi olyankor oldjuk meg az ilyen "nyúzós" dolgokat
2009. nov. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Add rá a szájkosárt, és utána probáld meg kitiszítani a fülét. Ha ellenkezik, nyomd le a földre mintha valami rosszat tett volna ( ezzel jelzed neki ,hogy nem tolerálod a viselkedését). Aztán ha megnyugodott, mégegyszer probálkozz.
2009. nov. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Harmoka ***** válasza:
Az én kutyám is több mint 30 kiló, és minden télen rázza a fejét, ezért csöpögtetni kell a fülébe. Én egyszerűen lefektetem, kicsit lenyomom a földre és úgy szoktam belecsöppenteni, utána nem engedem rögtön felugrani, hanem még fekve óvatosan masszírozom a fülét, fületövét. Ha rögtön hagyod felugrani, kirázza a füléből a gyógyszert.
2009. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az is megoldás lehet ha egyik kezeddel összefogod a száját a másikkal meg belecseppentesz.


de a földre lenyomós is jó amit előttem mondtak.

2009. nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van segítséged és türelmed, akkor jutalom falattal egybekötve el lehet játszadozni. Ha harap a kutya, akkor szájszíjat tennék fel, úgy el tudja venni a jutifalit, de harapni nem tud benne. Amúgy az ilyen becseppentős fülcseppel nem kell birkózni, enyém sem szereti, de mivel egyetlen mozdulat az egész, könnyen meg tudom oldani. Előtte kicsit vakarászom a füle tövét, cirógatom, egy-két jutalom falat, aztán már észre sem vette, hopp, megvan. Ilyenkor szinte eldobom a kezemből a cseppentőt, azonnal jutai falat megint, cirógatás, közben nyomkodom a fülét, ahogy kell ilyenkor és kész is vagyunk, már csak ki kell törölni, de azt már általában az enyém hagyja.

Nekünk a karomvágás szokott közelharc lenni még, de ezzel a módszerrel már kezdünk belejönni. Igaz, így kb. másfél-két órába telik, de legalább a kutyának nem szenvedés, hanem rájön, hogy nincs mitől félni!

2009. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!