Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Serdulokoru kutyam van, mit...

Serdulokoru kutyam van, mit csinaljak vele?

Figyelt kérdés

Nem tisztel igazan engem a kutyank,paromat es egyik ferfiismerosunket igen,pedig en foglalkozok vele mindig,ok csak neha raszolnak.Mely hangjuk van es ferfiak,ez is kozrejatszhat,meg az is,hogy en sokszor tars modjara jatszok vele es emiatt egyenrangunak tart.

Ha raszolok,neha abbahagyja.Neha nem, olyankor melyen a szemebe nezek egy `nem` kisereteben,abbahagyja a nem kivant viselkedeset es odadorgolozik hozzam,bujik,mint egy kismacska, es emiatt nem is tudnam bantani. Kis ido mulva megint ugyanazt a rosszat csinalna. Nem tudok nem hozzaerni,es megsimogatni, ha dorgolozik hozzam, mert olyan aranyos.

Hogy lehetnek tiszteletteljesebb a szemeben?


2013. nov. 11. 10:21
 1/7 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Figyelj, te is leírtad, hogy mi a hiba: társ módjára játszol vele, hagyod, hogy befolyásoljon, mivel olyan aranyos, nem fegyelmezed... nincsennek trükkök, amivel majd elhiszi neked, hogy te vagy a főnök. Vagy főnök vagy, és elfogad, vagy nem. Hiába viselkednél úgy mint egy falkavezér, a kutya tökéletesen átlát a színjátékon. Tanulj meg vezető lenni, és válj azzá, ne csinálj úgy, mintha az lennél. Amúgy a kutya azt fogadja el főnöknek, aki főnökként viselkedik, nem azt aki a legtöbbet foglalkozik vele.
2013. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Imola Ágnes ***** válasza:
88%
Hja, és a férfi hang az max egy embernek "félelmetesebb" mint a női. a kutyát nem a hang mélysége érdekli, hanem annak a magatartása, aki mondja. Én lány vagyok, a legkevésbé sem férfias, vagy mély a hangom, de ha valamit mondok a kutyáknak, azt szentírásnak veszik.
2013. nov. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De amikor dorgolozik rosszalkodas utan te mit tennel a helyemben?
2013. nov. 11. 10:40
 4/7 sippara ***** válasza:
87%
Ugyanolyan határozottan tiltod és/vagy ellököd magadtól és/vagy otthagyod. Kutyától függ, de nektek inkább egy jó sulit/házhoz járó kiképzőt ajánlanék.
2013. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Na itt a különbség. Az én kutyám ha rosszalkodik, és letiltom róla, nem jön dörgölőzni, hanem meghúzza magát. És a tiltást ne úgy vedd, hogy agyonverem. Az esetek 99%-ban csak egy tiltó parancsot kap...és nagyon ritkán pórázból korrekciót.
2013. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De az enyem rosszalkodas utan mindig idebujik,mint egy macska,ez ellen nem tudok tenni.Ha ilyenkor elkulddenem,azt hinne,nem dorgolozhet.Mert nem azzal van baj,hanem velem,mert ilyenkor nem tudom,mit reagaljak.Megprobalom ilyenkor,hogy en nem erek hozza.Mert szornyu kis hizelgos,szamito termeszete van:)De mint mondtam,nem azt akarom elerni,hogy ez megvaltozzon benne,csak annyit szeretnek,hogy elso `nem`-re hagyja abba a rosszasagot,azaz tiszteljen:)
2013. nov. 11. 14:31
 7/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Ajánlom neked, hogy olvass utánna kicsit a kutyák viselkedésének, és annak, hogy a kutya pontosan milyen szabályok szerint éli az életét. Amíg te emberként kezeled a kutyád, addig SEMMI ESÉLY NINCS arra, hogy tiszteljen. Majd ha kutyaként kezeled, meglátod, meglesz a változás is.
2013. nov. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!