Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartja minden második...

Miért tartja minden második ember jó dolognak a szaporítást, ha kiskutyákat akarnak miért nem lesznek tenyésztők?

Figyelt kérdés
Köszönöm.

2012. ápr. 26. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz. A szaporító keres rajta, nem keveset. Ha tenyésztené a kutyákat, örülne, ha 0-ra kijönne, így meg már nem éri meg neki.
2012. ápr. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Ebbe így nem gondolnak bele. Elvi szinten szerintem minden szaporító tenyésztőnek vallja magát, csak a könnyebb utat választják és a pénzt. Persze megmagyarázzák, hogy ők nem tesznek rosszat. Más igen, de ők nem. Összességében az lesz szaporító, akinek nagyon alacsony az erkölcsi szintje, nem vállal semmilyen szinten felelősséget sem a saját állatokért, sem a többiért. Aki végső soron nem az állatokat szereti, hanem saját magát.
2012. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%

Mert ahhoz vastag buksza kell. Tenyészteni nagy befektetés. A befektetett pénz pedig sok év után térül meg vagy sosem. Ott is annak jó aki már saját tenyésztésű ebet tart.

Minimum 1 Millióról beszélünk. Egy szaporítónak hol kerül ennyibe?

2012. ápr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
minimum 1 millió? inkább éves szinten 1 millió.... nálunk csak a fedeztetési díj átlagosan 300-600 ezer forint között van (+ utazás)... és még nem beszéltünk arról, hogy minden kölyköt egyesével előszűrünk, letörzskönyvezünk, oltatunk, szukát leszűrjük, kiállítjuk stb
2012. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Senki nem tartja jódolognak a szaporitást csak a szaporitok.Azért nemvállhatnka tenyésztővé,mert nem is akarnak. Nekik nem érdekük az egészséges kiskutya,eredményes kiskutya,stabilidegrendszerű kiskutya.Egyedül a PÉNZ! ÉS sajnos a tenyésztőnél pont forditva van,sőt áltlaában a tenyésztőknek van egy főállásukés sokkal inkább szerelemből tenyésztenek,és hidd el nem kevés rfizetéssel. A tenyésztésből sajnos nem lehet megélni magyarországon,és tudod h miért?! Pont a szaporitok miatt,amig az emberek többsége szivesebben vesz30-40ezerért kutyust,nem gondolva bele abba h később annyit kell a betegségek miatt ráfizetni h abbol a pénzből akár tenyésztőtől is vehetett volna kutyust. Addig amig igy gondolkodnak az emberek a tenyésztők nemfognak a szaporitok meg igenos jol megfognak élni!ÉS ami még rosszabb a tenyésztők egyre ikább el fognak kopni a szaporitok meg szaporordni fognak.
2012. ápr. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Mire eljut odáig! Én úgy értettem és minimum. A bolognese tenyésztése nem kerül annyiba mint pl golden retrieveré...
2012. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
A tenyésztőkkel egy gond van. Egyre inkább külföldre építenek. Nem mindenki tud 1000euroért kutyát venni. Hobbi kategória már nincs! Csak volt vagy nem mindenkinél van.. Már 150e-it sokallok, mert egy átl. keresettel rendelkező gyermekes család ezt nem tudja megfizetni, hiába mondják azt, hogy utána meg a többszörösébe kerül. Nekik sosem lesz összegyűjtve annyi pénz, mert mindig másra kell majd... Kellene egy köztes árkategória mondjuk egy 80e Ft. Amíg ez nincs, ez hozzá nem értő átlagos család nem arra gondol, hogy mennyit költ majd rá.. most ennyit tud és kész!
2012. ápr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Én hobbi célra 80eFt-ért vettem a kutyámat. És akiket ismerek, náluk is van hobbi kategória...
2012. ápr. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%
Az a baj avval a mondattal,h eg átlag családnak nem telik 150.000ft kutyára.Hát lehet h szivtelen vagyok de akkor ne tartson kutyát! Ha nincs pénze megfizetni azt h minőségi szürt egészséges kutyát vegyen és egyszer adjon ki 150.000et érte ez érdekes,de arra vajon van pénz h megvesz 20-30.ezerért egy kutyát és utána folyton fizetheti az egészségügyi ellátását?Hát elérulom arra sincs pénz akkor ezért köt ki az ilyen esetek 40% a menhelyeken vagy telepeken. Ez egy hobbi,mmint a kutyatartás,ugyanugy kell hozzáálni int a gyerekhez,akkor válalljon mindenki gyereket ha fel tudja biztonságban nevelni! Ne segélyekre támaszkodva keservesen egyik naprol a másikra élve! Akkorvegyen mindneki kutyát ha tisztában van az evvel járo köteleségekkel! Ha pedig nem,akkor nem kell kutya!
2012. ápr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Már aki, én nem tudtam annyiért venni, azért írtam. Fajta függő is. Nem biztos, hogy nem telik. Arra nem gondoltál, hogy szimplán nem akar annyit fizetni egy házi kedvencért? Szerinted az aki ebben nem járatos még abban a korszakban élt, hogy ezelőtt 10-20évvel is a szomszédtól vett kutyát és milyen egészséges eszébe jut az egészségügyi szűrés. Hát nem. Az emberek nagy része tudatlan,nem is érti mit akarsz. Azt se tudja mi az, hogy dp.
2012. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!