Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyákat, még...

Szeretnék kiskutyákat, még nem vemhes a kutyám. Hogyan csináljam, mire kell figyelni ilyenkor, hogy a tenyésztés ne szaporítás legyen?

Figyelt kérdés
Fajtatiszta kutyám van, 4 ősre felmenőleg utánanéztem, a kannak szintúgy, mind a kettő törzskönyves, összes oltást megkapta, chippelve van. A kiskutyákat 8 hetes korukig ellátom, kettőt képes vagyok megtartani, a többinek kazdát is találok, addig premium táp, oösszes oltás, chip. Ha van még valami követelmény, vagy valami plusz a kicsik kényelme érdekében, nyitott vagyok. Emellett érvekre is kiváncsi lennék, a tenyésztés mellett és ellen. Köszönöm a normális válaszokat!

2013. nov. 11. 18:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem eredmények nélküli kennelben, már ugy értem, ha a szülők egészségesek, rendben van minden, akkor olyan 80 ezres ár a korrekt, (mondjuk függ a fedezőkantól is) de a hobby minőségű kölyökért, most itt mindegy maga a tenyészet neve, max. 50 e ft-ot illik elkérni.
2013. nov. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
87%
Van tenyészcélod, a kutyáknak szükséges eü szűréseik, tenyészszemléjük esetleg kiállítási címeket, vagy bármilyen versenyen eredményt értek el? Ha ezekre a válasz nem, akkor semmiben sem különbözöl a szaporítóktól. A tenyésztés nem ott kezdődik, hogy oltva van a kutyád, és törzskönyves mert ez kb annyira alap, mint hogy én meg tudok írni-olvasni, mégsem vagyok agysebész.
2013. nov. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

Én azt a motivációt szeretném már felkutatni az emberben amely arra sarkalja hogy minden állatot eszetlenül elletni kezdjen maga körül.

Mert ez nem lehet létfenntartási ösztön ugyanis nem emberről van szó.

Bennem van a hiba amikor úgy gondolom, nem teszem ki a kutyát egy felesleges elletésnek, mert evvel csak neki ártanék?

Szerintem aki igazán szereti a kutyáját az nem teszi ki ennek, vagy ez valami perverzió hogy a kutyának is csinálok "gyereket"?

Esetleg már arra is jár segíjke vagy mi?

Evvel is lehet dicsekedni a rokonoknak hogy útban van a gólya?

Vagy hogy szüljön az asszony is 10 gyereket meg a kutya is?


Kérdező légy szíves válaszolj, szeretném megérteni a motivációdat.

Felkeltél ma az ágyból, és arra gondoltál hogy "hejj bekéne fedezni ezt a szukát ne legyen már szingli, úgyis fogy a magyar" vagy mi a szesz?

2013. dec. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
10%
Úristen utolsó, miket irkálsz??? Olyanról hallottál, hogy fajfenntartó ösztön??? Miért röviditené még az ellés egy jól táplált, jól tartott egészséges szuka életét. te valamitől nagyon meg vagy keseredve, ha ilyen butaságokat gondolsz.
2013. dec. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

13-asnak valamilyen szinten igaza van.

Oké,hogy törzskönyves meg jól tartott,de annyi kutya van a mai világban.Ha BÁRMIBEN olyan kiemelkedő lenne a kutyája,akkor a tenyésztő már lecsapott volna rá,vitte volna tenyészszemlére,kiállítása stb.


Pont emiatt van annyi gazdátlan kutya,hogy eredmények nélkül mindenki azt hiszi,az ő kutya aztán húú de jó.


Ma már odáig fajult a magyar kutyahelyzet,hogy a fajtatiszta kutyák is a gyepin vagy a menhelyen végzik,mert nagyon sok embernek csak addig kell,amíg kicsik,vagy épp chipet már nem rak bele,ezért inkább kib.ssza.

Van sok jó tenyésztő,sok kiemelkedő kutyával,azokra kell hagyni a tenyésztést.


Kérdező,mielőtt bármibe gondolkozol,vidd el egy kiállításra és tenyészszemlére,ha valamiben jó a kutya,akkor kiderül.

Utána jöhet a 2. kör,az egészségügyi alapszűrések,azzal mélyen a zsebedbe kell nyúlni,de kötelező.

Ha az is mind elfogadható,vagy esetleg negatív,akkor veheted fel a kapcsolatot bármilyen tenyésztővel.



De ne nagyon áltasd magad,rengeteg kutya van.


Egyébként utolsó: Nézd meg pár régi jó kennel honlapját,ahol fel merik vállalni a kutyák pontos születési és halálozási dátumát....Elenyésző egyáltalán,aki kiírja...de az is jól látható,hogy a fajtára jellemző kort a zömük nem éri el.Elpusztulnak 8-9 max 10 évesen.

Hiába jól tartottak,a mai háziasított kutya,nem az ellésre van kitalálva.

Főleg a császáros fajták például.Belőlük az ember nélkül már egy darab sem lenne.

2013. dec. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
0%
persze végül is igazad van, helyes irányba ment el a kutyatartás. a mai kor elvárása. Csak menhelyről, csak keverék, lehetőleg ha még maradt benne, akkor azt a kis ösztönt is kiölni, kanapékoptatás, termettől, szőrtől függetlelnül, és a cél az, hogy megtanulja felkapcsolni a villanyt, és odavigye a távirányitót. Nem túl izgalmas perspektiva.
2013. dec. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

Te egy kicsit nem akarod meglátni a lényeget.

VANNAK tenyésztők,és még náluk is TÚL SOK kutya születik,ezért vannak dugig a menhelyek.


A többi hülyeségre,amit ide böffentettél nem tudok érdemben reagálni,mert erről senki nem beszélt kedves utolsó.


Akinek a kutya társ,barát,családtag..az ne ellesse hiába tündi-bündi,mivel egyelőre más "kiemelkedő" tulajdonsága nincs.


A távirányító vagy bármi más idehozása,vagy a villany felkapcsolás pedig a kutyának szellemi munka,kitűnő fárasztás.Nem tudom milyen belekötni való van abba is.Illetve ha te lennél mozgássérült,vagy vak,akkor te is nagyon hálás lennél,hogy vannak kutyák,akik erre képesek,és betanítva kerülnek hozzád.Persze,lehet rosszul gondolom és inkább fortyognál magadban,hogy neked senki nem segít.


Az idő előrehaladtával talán megtanuljuk értékelni A kutyát.De ehhez az kell,hogy ne nyomorogjon az ember leghűségesebb társa a menhelyen,ne legyen láncra verve,ne száraz kenyéren tengődjön és ne csináljunk a szaporításából pénzt,főleg hozzáértés nélkül.


Jelenleg annyi kutya van a világon,hogy teljesen kiszolgálná az emberiség igényeit.De azért kell még több is!!Legyen kit megrugdosni meg felakasztani hobbiból...de nem baj,születik majd elég kölyök,akik cukik,aztán ha megnő kidobom,mert van újabb pótlás kölyök,aki sokkal cukibb,mint a már felnőtt kutyám.


Amíg ez az általános felfogás,addig bőven elég az a tenyésztői létszám,ami van.Bizonyos fajták esetében,még sok is.

2013. dec. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
A Tenyésztőktől elég ritkán végzi menhelyen a kutya, ez nem fedi teljesen a valóságot.
2013. dec. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
73%

"Úristen utolsó, miket irkálsz??? Olyanról hallottál, hogy fajfenntartó ösztön??? Miért röviditené még az ellés egy jól táplált, jól tartott egészséges szuka életét. te valamitől nagyon meg vagy keseredve, ha ilyen butaságokat gondolsz."


Na ez a tipikus idióta, aki miatt ilyen ma a helyzet.

Szerinted abba mi a fajfenntartó ösztön hogy az ember szaporítja azt a kutyát, amit nem kéne?

Van vagy 2 millió gazdátlan kutya csak Magyarországon, akkor szerinted mit kéne faj fenntartani?


Na most nem tudom te milyen valóságban élsz, de a szaporítóknál pont hogy alul táplált, rosszul tartott, és általában beteg kutyákat szaporítanak.


De most komolyan te valami perverz vagy, vagy miért érzel késztetést hogy ellesd azt a kutyát?

Én még azt a kutyámat sem elletném amit a fajta érdekében ajánlott lenne. Most miért jó az nekem hogy kopik a kutya, a hasa is jó eséllyel megereszkedik szülés után, lesznek kölykök amikkel egy halom pénzbe,időbe,energiába kerülnek?

Aki meg egy másik élőlény kárára akar hasznot húzni, azzal meg majd a sors fog elszámolni ha magától nem jön rá hogy nem kéne.

2013. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%
ne keverd már a szezont a fazonnal. Meg most nem is állnék le veled vitatkozni. Te nem elleted a szukádat, én igen. Mindenki törődjön a maga dolgával.
2013. dec. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!