Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet rávenni a kutyát...

Hogy lehet rávenni a kutyát hogy harapjon?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám. Német juhász 1 éves. Az a baj vele hogy mennem az emberek az utcán ugassa őket meg morog rájuk de mikor odajön hozzá valaki a kerítéshez simán meg tudja simogatni. Hogy lehet arra megtanítani vagy rávenni hogy harapjon?

2013. nov. 11. 18:30
 1/10 anonim válasza:
8%
szia,nem tudok segiteni,az en kutyaam is ilyen volt,de mostmar mindenkit megugat. en is megijedtem,mert barki benyulhatott a keritesen, mostmar visuont ugy ugat,hogy mindenki inkabb kerul..:)
2013. nov. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Minden nap sétáltatod, mozgatod, foglalkozol vele eleget? Mert ha nem, akkor nyilván másoktól fogja várni a foglalkozást, meg hogy ne unatkozzon, nem fogja őket elüldözni.

Meg valószínűleg a területvédő ösztöne sem a legmegfelelőbb, ami nem is csoda egy német juhásznál. Ha házőrzőt akartál, miért nem vettél olyan kutyát, ami erre lett kitenyésztve?

2013. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Milyen kutyafajta lett erre kitenyésztve? pl?
2013. nov. 11. 18:56
 4/10 anonim ***** válasza:
ismered a mondást, amelyik kutya ugat az nem harap
2013. nov. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

A nagytestű pásztorkutyák, kaukázusi, kuvasz, komondor, satöbbi.

A német juhász eredetileg ugye terelőkutya volt, manapság meg munkakutya, illetve ha olcsón/ingyen szerezted valami szaporítótól, akkor meg akár úgy is viselkedhet, mint egy zerge, semmi garancia nincs rá, hogy hozni fogja azt a jellemet, amit fajtája szerint kéne neki. És ez persze minden más fajtára is igaz, ajándék lónak ne nézd a fogát, illetve olcsó húsnak híg a leve, ezeket tartsd észben mindig, mielőtt kutyát szerzel.

2013. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
... meg aztán attól is függ, hogy munkavonalas-e... vagy pózolós küllemkutya...
2013. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne akard, hogy a kerítésen keresztül harapjon a kutyád. Abból bünti lesz.Csináld meg a kerítést, hogy ne tudjanak benyúlni sem. Várj még fél évet. Talán kialakul nála a területvédő ösztön.
2013. nov. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
most mert lettem lepontozva? (elso vagyok.)
2013. nov. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Micsoda, abból miért lenne bünti, hogyha kerítésen benyúlnak a kutyához és megharapja??? Ha ki van téve a tábla, hogy harapós kutya, nem lesz ott semmilyen bünti.
2013. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nem igaz, hogy csak a pásztorkutyák jók házőrzésre, a németjuhász tökéletesen ellátja ezt a feladatot, feltéve, ha jó helyről veszed. Akumi ezt honnan veszi, hogy nem jók rá, nem tudom. Akkor vajon miért használnak rengeteg nj-t a rendőrségen, stb helyeken, bűnözők elfogására stb???

Az enyém munkavonalas, de már kb 7-8 hós kora óta oda aztán senki nem nyúlna be, mert folyamatosan ugat, és ha kedvesen szól meg kaját is akar adni, akkor is ugyanúgy ugatja, és meg sem szagolja a falatot, annyira nem lehet lekenyerezni. Hozzáteszem, kőkemény munkavonalas kennelből vettem. Nem show vonalból...nagy különbség.

2013. nov. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!