Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kutya, tanácsok?

Félős kutya, tanácsok?

Figyelt kérdés
Ideiglenes befogadó vagyok, néhány napja hozzám került egy félős nj.keverék szuka, 2 éves. Először borzalmasan félt, morgott, nem lehetett a közelébe menni (idegenekkel most is így tesz), velem viszont már feloldódott, örül nekem, játszik, csóvál, stb., már van is rá gazdijelölt, viszont szeretném "rehabilitálni", a félénkségét oldani, kb. 2-3 hét lenne erre. Tudnátok tanácsot adni, hogyan csináljam? Séta közben is nagyon bátortalan, pár méter után visszafordul. Hogy csináljam, hogy ne legyen ilyen félős, az új gazdinál nem biztos h bevágódna a morgással :D Nevelésben még annyira nem vagyok otthon, minden tanácsot szívesen fogadok :) Köszönöm.

2013. nov. 12. 00:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem fogod pár hét alatt megoldani, inkább az új gazdit tájékoztasd, hogy türelemre lesz majd szükség a kutyusnál.


Esetleg addig is találkozzon a leendő gazdi a kutyával, ha megoldható, vagy valami használt ruháját odaadni a kutyának, hogy ismerős legyen a szaga.

2013. nov. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsővel egyet értek, 2-3 hét alatt túl nagy eredményt nem lehet elérni. Az én félős huskymnak olyan fél év volt, mire teljesen feloldódott, persze sokat javult közben is, de kb. akkorra viselkedett szinte minden helyzetben normálisan. Az jó ötlet, ha találkozik a leendő gazdival, finom falatokat kap tőle, de tapasztalatból mondom, hogy félős kutyának legjobb gyógymód az idő és a falkavezérség, Fontos, hogy a leendő gazdi is tudja, hogy nem szabad agyondédelgetni, mert fél.


-kispalikee-

2013. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ezt nézd meg hasznos lehet: https://www.youtube.com/watch?v=xhLriN3nBdE
2013. nov. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Basszus, ezt a videót nem kellett volna, elbőgtem magam:(


De egyébként igen, nagyon jó példa a videó is, a félős, bizonytalan kutyákkal finoman, türelmesen, de HATÁROZOTTAN kell bánni. Leginkább egy nyugodt vezetőre van szükségük, akinél biztonságban érezhetik magukat és megnyugodhatnak. Remélem, az ideiglenes kutyusod gazdái is ilyenek lesznek.


-kispalikee-

2013. nov. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Bízom benne, Németországba fog menni, ott meg ugye egész más az állattartási kultúra, pozitív értelemben. Nem szokás egy hiba után az utcára tenni a kutyát. De persze, emberfüggő is, szeretetet meg türelmet biztosan kapni fog, az meg már félsiker :) Köszi a válaszokat.
2013. nov. 12. 22:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Boldog kutya életet a blökinek Németországban:)
2013. nov. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük :))
2013. nov. 13. 18:24
 8/17 A kérdező kommentje:
Megtartottam végül, egymásba szerettünk :) <3
2013. dec. 4. 18:06
 9/17 anonim ***** válasza:
De jó:) És javult a félőssége?
2013. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Idegenekkel szemben bizalmatlan, de velem már megbarátkozott, egy igazi kis tündér :)
2013. dec. 4. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!