Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzőjelöltnek hogy lehet...

Házőrzőjelöltnek hogy lehet önbizalmat adni?

Figyelt kérdés

Igazából csak másodállásban házőrző, főállásban házikedvenc.

Nem vagyok kezdő kutyás, de a probléma elég összetett.

Öt hónapos kuvasz kölyökről van szó, az alom legkisebbjét hoztam el (szándékosan), mindenki őt tépte, elég omega-beállítottságú. Nálam soha semmi negatívság nem érte. Sokat vittem emberek, kutyák közé, profin buszozik-vonatozik, szépen vonul zsúfolt sétálóutcákon - egészen addig, amíg valaki meg nem áll, hogy megsimogassa. Akkor elugrik és kezdődő félelmi agressziót mutat (húzkodja az ínyét).

Más kutyákkal messziről hőbörög, aztán, ha nem túl nagyok és nincsenek túlerőben, szívesen játszik, de pl. 2 kutya elől már inkább iszkol.

Séta közben a kerítésnél ugató kutyákra kakaskodik, de ha legalább ketten vannak (vagy nagyon nagyok) akkor inkább átkerül a másik oldalamra...

Házőrzés címén ugat, nekiszalad a behatolóknak, volt már, hogy majdnem megharapott valakit, elég határozott tud lenni, ha olyanja van, de két ember elől már megszalad.

Ja még annyi, hogy egy nagyon domináns kisebb testű, idősebb kutyával él együtt.


Szeretnék némi önbizalmat adni neki úgy, hogy ez ne érintse a falkasorrendet. Mármint tök jó, hogy velünk, a gazdáival ilyen bújós és jó értelemben megadó, nincs benne az az ellenszegülő kuvasz-mentalitás, amit annyian említenek, és nagyon örülök, hogy a kiskutyámmal nincs (még) rangsorvita. De, ha azt nem is várom el, hogy cafatokra szedje, aki csöngetés nélkül bejön, legalább ne hőköljön hátra a simogatás elől.

Hogy biztassam házőrzésre úgy, hogy ne támadjon indokolatlanul? Mármint tökre örülök, ha ugatja, aki bejön a kertbe, de ha én ott vagyok, akkor ne intézkedjen, majd én megoldom. Sose volt még ilyen jellegű kutyám, az eddigi kutyáimnak egyszerűen tiltottam a határozott fellépést oszt' jónapot.

Ötletek?


2013. nov. 12. 07:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha akkor is ugat a kertetekbe belépőre, ha te ott vagy akkor nincs rendben a falkasorrend. A félelmi agressziót házilag nem hiszem, hogy tudnád kezelni pláne nem neten elmondott ötletek alapján, én nagyon gyorsan keresnék egy kifejezetten viselkedés problémákkal foglalkozó sulit, vagy ha nagyobb a keret, házhoz is hívhatsz valakit. Merre laktok?
2013. nov. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
5 hónapos kutyánál ezek még nagyon képlékenyek. A kuvasz 2-3 éves kora között érik be.
2013. nov. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, légy türelemmel. Addig is szocializáld rendesen és légy magabiztos, akkor ő is az lesz.
2013. nov. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit az egyes írt, az féligazság, mert attól függ, hogy Te rászólsz-e. Ha pedig ugat és Te nem szólsz rá, akkor honnan tudná, hogy abba kell hagyja, mikor őrzi a portát? Ha te rászólsz és akkor sem hagyja abba, az már más téma. De még nagyon kölyök!!!! Más kutya egy éves koráig nem is ugat szinte, szoval ahhoz képest szerintem nem rossz, hogy milyen fiatal még!
2013. nov. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!