Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék kiskutyákat. Vennék...

Szeretnék kiskutyákat. Vennék egy szukát, de hogy csináljam hogy tenyésztés legyen belőle és nem szaporítás?

Figyelt kérdés
Van egy egészségügyi oltásokkal rendelkező chipes törzskönyves labrador kutyám.Szeretnék mellé egy szukát és pároztatni őket.Mostanság sokat olvasom a tenyésztési szabályokat tudtok valamit ajánlani hogy a tenyésztésből ne szaporítás legyen?

2013. nov. 12. 16:14
1 2
 11/19 sippara ***** válasza:
100%
Nekem egyelőre - hál' Istennek - még semmi, pár évig nem is tervezek semmi ilyesmibe fogni, egyelőre nézem a kutyákat és keresem a típusom :) Akiteki nem labis, és ha jól tudom, Theia sem.
2013. nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 12. 18:03
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez indulásnak kevés a tenyésztéshez.Ebből csak sima próbálkozások lesznek,ami vagy összejön,vagy nem.Laikus viszont nem fogja észrevenni,mert annyi labinak eladott kutya van ma divatban,hogy fogalmuk sincs róla,hogyan is kellene kinéznie,meg viselkednie.Előszőr járj kiállításokra,képezd magad,keress hiteles tenyésztőt és tőle kérj tanácsot.
2013. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

És te most felkeltél ma az ágyból mondjuk álló cerkával, ránéztél a kutyára, megindult a fantáziád, és hopp fedezzük be a szukát.

Sőőőt, csak ezért veszel egy kutyát, hogy az egész élete arra menjen el hogy fedeztessed egész életében.

Most komolyan te normális vagy?

Semmi más értelme nincs az életednek csak hogy ellethesd a kutyádat, hát mi ne mondjak beteg élet.

2013. dec. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Nem!szeretem a kutyákat és egyáltalán nem a pénzért szeretnék rendes tenyésztő lenni és a eljövendő 10 évben nem szándékozok tenyésztő lenni,csak tanulmányozom a fajtát.És ez egyáltalán nem arról szól aminek gondolod!Én meg akarom ismerni a lehető legjobban a fajtát, és vele foglalkozni!Körülöttem mindenki azt hiszi hogy még van idő ezt eldönteni, és úgyis meggondolom magam.A családomba mindenki szereti a kutyákat és én szinte minden pillanatban rájuk gondolok, és elhatároztam :ezzel a csodálatos élőlénnyel akarok dolgozni és semmi nem állíthat meg!
2013. dec. 10. 17:16
 16/19 A kérdező kommentje:
egyébként is, már több éve azzal töltöm az időmet hogy a neten minnél több információt csüjcsek ezzel a csodálatos szakmával kapcsolatban!
2013. dec. 10. 17:18
 17/19 A kérdező kommentje:
DIREKT AZÉrt kérdeztem hogy ne legyek SZAPORÍTÓ!!!!!!!!!!!!!!!!egyáltalán tudod mi a kérdés, vagy csak úgy vaktába válaszolsz???Én egy szép és egésséges kutyát alkarok,és nem akarom minden lehetséges időpontban fedeztetni!else olvastad hogy mi a kérdés, és még te hüjézel le?Komplett idióta!
2013. dec. 10. 17:24
 18/19 Akiteki ***** válasza:
Nem szakma!!! Egy hobbi, egy szenvedély, amire az ember rááldozza a fél életét és a teljes fizetését.
2013. dec. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nézd én végig olvastam a kérdést meg úgy általában az izgalmasabb válaszokat is.


De amikor így kezdődik valami hogy "szeretnék kiskutyákat" akkor én meg bicskát szeretnék nyitni.

Erre szokták azt írni hogy menj el a menhelyre és annyit kiskutyázhatsz amennyit akarsz ingyen.

Én a kutyát mint egyént szeretem, azért ami, se többet se kevesebbet.

Ellenben te mit írsz?

"Szeretnék mellé egy szukát és pároztatni őket."

Ebbe sehol sincsen benne hogy te szereted is a kutyát, egyszerűen csak annyi valamiért különös vonzalmat érzel az állatok párzása iránt, vagy a kölykök iránt, vagy nyerészkedni akarsz.

Még csak azt sem tudod miért akarsz kölyköket, de már pároztatni akarsz, ezt hívják szaporításnak.

Majd ha eleget tudsz a kutyákról, kutyádról és azt mondod hogy ez egy olyan kutya amit a fajta nemesítése érdekében ajánlatos lenne tenyészteni, mert valami olyan jó kutya, akkor azt mondom hogy oké.

De így hogy helyből azzal kezdesz, hát van egy papíros kutyám és se szemléje, se eu vizsgálatai, se eredményei, de hát egyből csapjunk bele a lecsóba egy alommal, az szaporítás.

Ha én a jelenlegi tudásommal is elmennék és vennék két tk-s kutyát és összeraknám őket mert "szeretnék kiskutyákat" az is szaporítás lenne.


Érted már?

2013. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!