Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, hogy osztjátok be...

Kutyások, hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy aki nem foglalkozik napi 3 órát a kutyájával, az szégyellje össze magát, az rossz gazda. Hát én el nem bírom képzelni, hogy oldjátok meg!


Én itthon dolgozom, de teljes munkaidőben, kertes házban lakom, gyerekem nincs, "csak" férjem. Meg két kutyám.

Reggel kimegyek, játszom velük kicsit, plusz kávéfőzés, reggeli... 8tól délután 4ig dolgozom, a kutyák alszanak az asztalom alatt, vagy kint intézkednek, az időjárástól függ. "Ebédszünetben" gyorsan bedobok egy mosást vagy valami, beszélgetek a kutyákkal, de sok időm nincs rájuk. Nyáron jó volt, mert du. még el tudtam menni velük sétálni egyet, vagy a kertben őrjöngtük ki magunkat, de most fél ötkor már sötétedik. Többórás sétáról szó sem lehet. Pláne mert a háztartáshoz még hozzá se nyúltam, nem főztem, nem takarítottam, az estét pedig már inkább a hazaérő férjemmel szeretném tölteni. Néha eljön velem kutyát sétáltatni, de nem akarom ráerőltetni az én hobbimat.

És akkor nekem még mákom van, hogy nem megy el esetleg több óra a bumlizással a melóhelyig meg vissza. És még gyerek sincs.

Dolgozó gazdák, nálatok megvalósul az idilli 2-3-4 órás foglalkozás?


2013. nov. 13. 09:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a klasszikus napi 8 órát melózom, plusz 1-1 óra utazás. De mikor hazaérek, a kutyával vagyok végig. Sétálunk a parkban (most épp tüzel, szóval ez kimarad), vagy labdázunk a kertben meg gyakorlunk a sulira. Élettársam van, általában ő is kint van velünk, nálunk ez nem kényszer, sokszor felváltva foglalkozunk a kutyával amíg én főzök vagy más dolgom van. Nem takarítok, főzök, mosok naponta, és kötve hiszem, hogy te igen. Főzni olyan 2-3 naponta szoktam, minden hétvégén alaposan kitakarítok, hétközben max összepakolok, és söprögetek a kutyaszőr miatt, de az meg nem egy nagy kaland, pár perc az egész.

Szerintem mindenkinek arra van ideje amire szeretné, hogy legyen, kutyát meg nem csak délután 5-ig lehet sétáltatni, nem hinném hogy kijárási tilalom lenne sötétedés után...

2013. nov. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, hol olvasol ilyeneket, néhány fajtához szoktuk írni, hogy erre készüljön a delikvens, de azért nem ez az etalon. Mi 1-1,5 órás sétával megoldjuk a napot, rosszabb napokon csak a reggeli 45 perces van, plusz itthon meg a kertben ökörködés.
2013. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Ja, és hétvégenként igyekszünk valami hosszabbat vagy legalábbis különlegesebbet összehozni, családlátogatás, kirándulás, akármi, hogy ne tespedjenek bele a kutyák se a napi rutinba.
2013. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
Hasonló helyzetben vagyok mint Te. Két kinti kutyám van, én is itthon dolgozom és nap közben többnyire itt vannak mellettem a műhelyben, vagy kint intézkednek, időjárás függő. Nem hiszem, hogy plusz foglalkozást igényelnének, mert alapból egész nap velünk élnek, mindenben részt vesznek. Ha kint tevékenykedünk az udvarban, kertben, akkor is velünk vannak, "segítenek" :-D Elég izgalmas nekik, hogy itt mindig történik valami, építkezés, falevél söprés, folyton jön valaki, nekünk munka, nekik játék, szóval inger van bőven. Szerintem ez inkább olyan kutyákra vonatkozik, akiknek a gazdija egész nap nincs otthon mert melózik, ebben az esetben tényleg kell úgy időt szánni rá, hogy csak a kutyával foglalkozzon az ember.
2013. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Hát én se tudok annyit foglalkozni a kutyákkal. Egyetemista vagyok, így az ember azt hinné, hogy több időm van, de valójába nekem a napi x óra egyetem mellett még otthon is tanulnom kell. Szóval napi szinten nálunk sincs több, mint 2 óra séta. Hétvégente igyekszünk programozni.
2013. nov. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 intense ***** válasza:
100%

Nos, szerintem én vagyok a tipikus példája annak, hogy rengeteg dolog mellett, PANELBAN is lehet nagytestű kutyával élni. Tanulok, ehhez 3 órát utazom naponta, és még dolgozom is. Nem segít nekem senki semmiben, de még így is meg tudom oldani. Keddi napom a legkeményebb, leírom hogy néz ki a dolog. 5-kor kelés, gyorsan megkávézom elkészülök és fél 6-kor irány sétálni. (Ehhez persze előző nap már kikészítem amit felveszek, stb.)6-ig vagyunk lent, neki ennyi elég, mikor kutyust vettem mérlegeltem hogy panelban lakom és jó lenne ha nem lenne nagyon nagy a mozgásigénye. 6 után indulok suliba, ahol 8:30-tól 11-ig van órám. Irány a meló, szerencsére az közelebb van a sulimhoz "csak" 40 percet kell utazni. 4-ig vagyok bent, 5-re hazaérek, akkor nem ám leülök pihenni meg tv-t nézni meg gépezni, hanem irány az utca fél 7-ig simán lent vagyunk a kutyámmal, botozunk, labdázunk, kirohangálhatja magát kedvére. Mikor látom hogy fárad jövünk haza, megkapja a vacsit (ami nem száraz táp hanem nyers hús, ebben sem tud érdekelni a kényelem). Ilyenkor van időm még elmosogatni, főzni valamit (szerencsére csak egy főre kell ez igaz) hétköznap nem takarítok maximum áttörlök ha nagyon kell, vagy összesöprök. (Olyan kutyát választottam aki nem hullatja nagyon a szőrét! :D) Még egyszer lemegyünk 9 körül, de akkor is csak 20-30 percre, kiürül a hólyagja és jövünk haza. Utána még tv-zek, olvasok, ilyesmi akkor mindig az ágyam mellett fekszik, néha elszenderedik, néha odateszi a fejét a matrac szélére és figyel engem, én ezt is együtt töltött időnek számítom. A többi napom azért nem ennyire nehéz, elég 6-kor kelnem, hétvégén meg végig az övé vagyok, viszem magammal mindenhova, a barátaim is imádják, nyáron az összes szórakozóhely teraszára beengedték mert a dolgozók is annyira szeretik, így a haverokkal sörözésekben is részt vett. :)

Szóval ha megnézed nekem is legalább annyi elfoglaltságom van mint neked, de nyugodtan lehet a kutyáddal foglalkozni délután 4 után is, elvinni őket 4-6-ig egy nagy sétára, játszani valamerre. Persze itt a panelban könnyebb, mert "muszáj", de szerintem te is rá tudnád venni magad. Ha süt a nap jó nézni ahogy szaglászik, élvezi a játékot, mikor télen befagyok a hidegtől akkor is jó, mert teljesen felvidít ahogy a hóban bohóckodik, ha meg más kutyással találkozunk akkor kész műsort levágnak ketten-hárman. :) Hidd el, meg lehet oldani, csak akarni kell!

2013. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 intense ***** válasza:
Érdekes, nekem egyetemistaként pont több időm van. Én osztom be hogy veszem fel az órákat, félév közben pedig nem annyira tanulok inkább vizsgaidőszakban, akkor meg ugye órára nem kell járni, azt az időt fordítom itthoni tanulásra. (Ami nem kevés, nem tanulok rosszul.) Plusz marad időm a munkára is, ami szintén olyan hogy én osztom be mikor megyek és mikor nem, így sosincs ütközés. Nyilván nem keresek milliókat, de kis áldozattal (csak hétvégén tudom kipihenni magam) minden belefér legalább az életembe. Hétvégente például simán kimarad a reggeli séta HA, előtte pénteken késő este még lemegyünk egy plusz körre, így szombaton kibírja délig is (nem szenvedve, ő is alszik), vagy ameddig indulunk a kutyasuliba, így én aludhatok ameddig akarok.
2013. nov. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden egyetem egyforma. Ahol le kell adni heti 2 mérési jegyzőkönyvet, van heti 2 beugró, évközben zh-k és beadandók, ott azért év közben is van az embernek otthoni feladata, ha nem is nagyon sok. Viszont csak 2-4 vizsgám van vizsgaidőszakban. Persze, nekem se mindegyik félévem volt ilyen, de volt ilyen is. :D Ha meg az ember aktívan részt akar venni az egyetemi életben, pl kutatás ilyesmi, akkor aztán főleg el van havazva. Szóval nálunk a séta átlagosan olyan napi 2 óra.
2013. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Sötétedés után azért nem akarom kivinni őket, mert az egyik még kölyök, még nem stabilan behívható, és szeretném én meglátni először az esetleges prédát: őzet, nyulat, macskát, másik kutyát. Míg csak egy kutyám volt, vele kijártam este is.

Ami a takarítást illeti, az egyik kutyám hosszú szőrű és épp vedlik, és rengeteg koszt behord a házba.

Nem, nem főzök minden nap, épp ezért. :D

A háztartási teendőkkel sokszor össze tudom kötni a kutyázást, pl. elviszem őket a vásárolni és a bolt előtt megvárnak. De ezt 2 kutyával pl. nem tudom megoldani, mert annyi kezem nincs.

Folyton velem vannak, egy légtérben, a lábamnál, esetleg az ölemben, de ez mégsem "aktív" foglalkozás.

Hétvégén rendben van a dolog, megyünk kirándulni, családozni, ide-oda.

Az idősebb kutyám megszokta, hogy néha várni kell rám,pl. kollégista koromban heti 5 napot voltam távol, további 1 napot dolgoztam (akkor csak ott szunyókált mellettem), de a vasárnap a mienk volt. A kölyköt sajnálom igazából, mert sokszor látványosan unatkozik.

2013. nov. 13. 10:43
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Most viszonylag sok szabadidőm van, vagyis az túlzás, inkább rugalmas az időbeosztásom. Összevissza goldozom (magántanár vagyok), szakdolit írok, felsőfokú nyelvvizsgára készülök, háztartást vezetek, napi 2-3 órát olvasok-filmezek, élettársammal vagyok, mégis emellett azért napi 2-2 és fél óra jut a kutyákra.


Reggel van egy rövidebb (fél- 3/4 óra) bringázás, délután pedig egy olyan másfél óra séta. Ideiglenesem csak a másfél órásra jön, mert bringa mellett még nem jöhet, de elég neki. Mikor huskyt vettem magamnhoz, tudtam, mit vállalok, így nem próbálok meg kibújni a felelősség alól. De nekem is vannak olyan napjaim, sőt akár 2 is, mikor csak a pisire-kakira mozdulunk ki, mert millió dolgom van. Nem tűnik úgy, hogy nagyon megviselné őket, tudják, hogy úgyis bepótoljuk.


-kispalikee-

2013. nov. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!