Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, hogy osztjátok be...

Kutyások, hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy aki nem foglalkozik napi 3 órát a kutyájával, az szégyellje össze magát, az rossz gazda. Hát én el nem bírom képzelni, hogy oldjátok meg!


Én itthon dolgozom, de teljes munkaidőben, kertes házban lakom, gyerekem nincs, "csak" férjem. Meg két kutyám.

Reggel kimegyek, játszom velük kicsit, plusz kávéfőzés, reggeli... 8tól délután 4ig dolgozom, a kutyák alszanak az asztalom alatt, vagy kint intézkednek, az időjárástól függ. "Ebédszünetben" gyorsan bedobok egy mosást vagy valami, beszélgetek a kutyákkal, de sok időm nincs rájuk. Nyáron jó volt, mert du. még el tudtam menni velük sétálni egyet, vagy a kertben őrjöngtük ki magunkat, de most fél ötkor már sötétedik. Többórás sétáról szó sem lehet. Pláne mert a háztartáshoz még hozzá se nyúltam, nem főztem, nem takarítottam, az estét pedig már inkább a hazaérő férjemmel szeretném tölteni. Néha eljön velem kutyát sétáltatni, de nem akarom ráerőltetni az én hobbimat.

És akkor nekem még mákom van, hogy nem megy el esetleg több óra a bumlizással a melóhelyig meg vissza. És még gyerek sincs.

Dolgozó gazdák, nálatok megvalósul az idilli 2-3-4 órás foglalkozás?


2013. nov. 13. 09:04
1 2 3
 11/25 intense ***** válasza:
100%
Persze az meg a másik hogy semmi sem Szentírás, ha kertben vannak akkor az sem gond ha naponta egyszer vannak egy hosszabb sétán, vagy ha egy-egy esős nap kimarad. Meg a kutya igényeitől is nagyban függ ami szintén változó még adott egyednél is, az enyém mondjuk nyáron 20 perc rohangálás után lefekszik, akkor még dobok neki pár botot de már nem nagyon érdekli, télen meg sokkal többet mozog nyilván ő is igyekszik melegen tartani magát, olyankor ugye többet is kajál, stb. Hidd el, ha sokat van melletted, fekszik a lábadnál az is sokat számít, neki minden perc öröm veled, engedd magadhoz közel amikor csak teheted!
2013. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Az az igazság, én se értem ezt. Amit a válaszolók kihagynak: el kell menni időnként bevásárolni, postára, ügyet intézni, esetleg rokont látogatni, kórházba, fogorvoshoz, stb. Nekem minden hétre jut 1-2 nap, amikor ilyen dolgokat kell elintézni, és ahová nem lehet vinni a kutyát. Ha dolgozik az ember, utána is bemegyek a boltba, és máris fél-egy órával később érek haza... Szóval nehéz dolog ez, és valóban, mosni kell, a száraz ruhát leszedni, mosogatni, stb. És ha hétvégén valóban el akarok menni a kutyával egész nap kirándulni, akkor mégiscsak hétköznap este kell takarítani is, mert akkor jut rá idő...
2013. nov. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Kerti kutyánál szerintem is elég lehet napi egy hosszabb séta. Ráadásul írod, hogy az ebek sokszor bent vannak veled, amikor dolgozol stb. Ha nem is számít aktív foglalkozásnak ez, de attól még a kutyának fontos és jó az is, szóval ahogy én látom, ezek a kutyák egyáltalán nincsenek elhanyagolva. Mi sem vagyok kint az ebbel minden nap több órát (napi 1-1,5 óra az átlagos), de játszunk otthon is, meg együtt vagyunk esténként akkor is, ha az eb mondjuk nem a számítógépen játszik, ahogy én, de pl. főzéskor általában részt vesz a konyhai tevékenységekben (persz önző okokból, de a lényeg, hogy ott van :) ).
2013. nov. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy mikor 3 műszakban dolgoztam majd' egy évet, akkor nem volt ilyen rózsás a helyzet. Sokszor kimaradtak napok, kevesebbet voltunk kint, éjszakás után nagyon fáradt és nyűgös voltam, ez meg is látszott a kutyák viselkedésén. Többet ilyet nem vállalnék, ha csak nem az éhhalál szélén állunk.


-kispalikee-

2013. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 intense ***** válasza:
100%

Amikor ilyen dolgom van (mondjuk fogorvos, rokonlátogatás) akkor nyilván az egész nap másképp alakul, akkor össze kell hangolni mindent. A bevásárlás max. fél órát vesz el, ha nagy bevásárlás akkor meg rászánok pár órát, de mindent bele lehet kalkulálni, vagy csak nekem sikerül akkor meg hálás vagyok a sorsnak hogy nincsenek problémáim az időbeosztással. Szerintem ott kezdődnek a bajok amit írtam is, mondjuk hazamegy az ember délután 5-re, és akkor inkább leül pihenni, nem a kutyával foglalkozik, pedig akkor még bőven lenne rá idő. Minden csak akarás kérdése.

Kérdezőnek: vidd pórázon a két kutyát, akkor egyiküket sem kell otthon hagyni ha félted is a kicsit azzal biztonságban tudhatod! :)

2013. nov. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Mi párommal tanulunk és jó lenne valami munka is, de pont amiatt nem kapunk sokszor, mert diákok vagyunk...

Nos pénz az nincs, de idő legalább több. :) Én elég fázós vagyok, szóval bevallom, ha hideg van, akkor nem császkálok 2-3 órát a kutyámmal. Valamint baromira el tud menni azzal a nap, hogy nyakamba veszem a lakást és kitakarítok. Sajna az albérlet sem a legjobb, ezért itt meg sem látszik annyira, ha egész nap takarít az ember. És akkor még jön a mosás (keverőtárcsás, az is jó sok idő), meg a főzés, satöbbi.

Mai napunk pl. ilyen: itt van egy barátnőm pár napig, ő reggel kiment telefonálni, kivitte a kutyát pisilni. Barátnőm ment dolgára, én előtte megettem a kutyát és kikísértem barátnőmet, aztán tettünk egy kört a kutyával. Kb. 30-40 percet sétáltunk, el is engedtem. Párom is felkelt, elment a dolgára, én most itthon vagyok és tanulgatok, kutya mellettem fekszik, alszik. Majd valamikor d.u. fogom levinni sétálni megint a kutyát, mondjuk amikor barátnőm szól, hogy jön hazafele. Aztán este megint lesz majd egy séta, meg nyilván etetés is.


Van, hogy egy séta 2-3 órás lesz de az inkább hétvégén esik meg és persze ha jó idő van. No meg persze néha az is megesik, hogy nem várt dolog miatt a belvárosból hazáig gyalogolni kell a kutyával, az is vagy 1,5 óra.


Ha párommal mind a kettőnknek lesz majd munkája végre, akkor kevesebb idő jut majd a "gyerekre" sajnos. Azért szoktuk magára hagyni a kutyát a lakásban pár órára, egyszer fel is vettük, hogy mit csinált. Kicsi járkálás, bóklászás, ide fekszik, oda fekszik majd elalszik. :) No meg két alvás között, egy kis játék a macskánkkal.


Egyébként párommal sokszor együtt sétáltatjuk a kutyánkat. Vagy felváltva: reggel ő, délután én. Ha beteg vagyok, akkor párom viszi le többet. Nap 2-3 séta azért mindig megvan. :)

2013. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen. Nálunk, csak én dolgozom, és házimunka is az én nyakamba szakad. Én vagyok a nő. A párom a kutyát eddig ha 5x vitte ki. Nagy mozgásigényű kutyus. Reggel egy órával hamarab kelek fel, délután pihenőben házimunka helyett kiviszem a parkba, és este van hogy éjfél körül indulok el vele sétálni. Nem kényszerből csinálom, nagyon szeretek vele kinn lenni, legszívesebben egész nap bóklásznék vele mindenfelé. Barátom úgysem jön velem soha sehová. Én is sokszor hisztis és nyűgös vagyok így, és igazából nemtudom mitévő legyek. :D Egyedül nagyon nehéz.
2013. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a séta, és parkban játék foglalkozásnak számít, akkor igen, megvalósul. Amúgy, a kutyám az egyetlen szinte, aki hisztisen és nyűgösen is szeret, feltételezem csak én érzem magam rosszul a folyamatos fáradtságtól. Ahogy őt nézem, élvez minden sétát, és minden elengedést, játszást a parkban. Ez sokszor engem is felvidít.
2013. nov. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 20-30 percet vagyunk lent, fél 8-kor indulok dolgozni. Du. 5-re érek haza. Hétköznap mosok, mosogatok, hétvégén nincs rá időm, alig vagyok otthon. A héten minden nap főztem + akadt némi takarítani való is. Hozzáteszem, a férjem hétvégén az utóbbi időben egyedül takarítja a lakást, h tudjak pihenni is, ha hazaérek.

Kb. 1 órát sétálok hétköznap du. a kutyával, tegnap úgy, hogy a kaja addig sült a sütőben.

Netezésre is jutott idő, kb. este 8-kor fejeztem be kisebb-nagyobb megszakításokkal mindent. Ha még lenne egy gyerek is, lemondanék a netezésről és kész, bár valszeg hulla fáradt lennék esténként és a hétvégi programjaimból visszavennék.

2013. nov. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 15perc kutyánként aktív mozgatás.. labdázás volt eddig, most el kezdtünk pecázni nagyon jó cucc..


Munka után ismétlés, kis tanulás megelőzi (formálás, engedelmes gyakorlás akármi)


Este 8-9körül meg jön a nagy séta 1-1,5-2óra éppen hogy jön..


Hétvégén meg kint vagyunk kutyasulin ott kiüti magát reggel 8tól délután 6ig :D


Hétköznap hetente 1-2szer van meg a 3óra talán

2013. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!