Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, hogy osztjátok be...

Kutyások, hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Olyan sokszor olvasom itt, hogy aki nem foglalkozik napi 3 órát a kutyájával, az szégyellje össze magát, az rossz gazda. Hát én el nem bírom képzelni, hogy oldjátok meg!


Én itthon dolgozom, de teljes munkaidőben, kertes házban lakom, gyerekem nincs, "csak" férjem. Meg két kutyám.

Reggel kimegyek, játszom velük kicsit, plusz kávéfőzés, reggeli... 8tól délután 4ig dolgozom, a kutyák alszanak az asztalom alatt, vagy kint intézkednek, az időjárástól függ. "Ebédszünetben" gyorsan bedobok egy mosást vagy valami, beszélgetek a kutyákkal, de sok időm nincs rájuk. Nyáron jó volt, mert du. még el tudtam menni velük sétálni egyet, vagy a kertben őrjöngtük ki magunkat, de most fél ötkor már sötétedik. Többórás sétáról szó sem lehet. Pláne mert a háztartáshoz még hozzá se nyúltam, nem főztem, nem takarítottam, az estét pedig már inkább a hazaérő férjemmel szeretném tölteni. Néha eljön velem kutyát sétáltatni, de nem akarom ráerőltetni az én hobbimat.

És akkor nekem még mákom van, hogy nem megy el esetleg több óra a bumlizással a melóhelyig meg vissza. És még gyerek sincs.

Dolgozó gazdák, nálatok megvalósul az idilli 2-3-4 órás foglalkozás?


2013. nov. 13. 09:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én olyat is olvastam már, hogy 6-7 órát kéne foglalkozni a kutyával. Ez már tényleg nevetséges, nem kell eltúlozni a dolgokat! Ugyanakkor szerintem te kicsit túlbonyolítod a dolgokat és nem teszel bele mindent amit tudsz. Először is, nem volt kötelező kutyát, vagy második kutyát vállalni. Gondolom nem most hirtelen lettél felnőtt dolgozó ember. Másrészt milyen logika az, hogy sötétben nem viszed ki mert nem látod? Hát egyszerűen pórázra veszed és máris látod mit csinál! Vannak világító nyakörvek is. A logika azt is mondja, hogy pórázon sétálni is jobb mint sehogy.
2013. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hogy a korábban hallott extrém értékek hogyan csökkentek le hirtelen. Eddig szörnyen éreztem magam, hogy én 'csak' egy-másfél órákat viszem ki naponta a kertben tartott kutyámat plusz játék, plusz gyakorlás, míg más 3-4 órákat.

Vannak napok, hogy nem jutunk ki, ez így alakult, olyankor is adok neki feladatot, főleg keresőzünk, kertben táppal ezt elég egyszerű megoldani, vagy gyakorlunk. Esetleg itt van egy bébiszittelt kutya, és egymással kergetőznek estig, leviszem őket a kertbe, labdázunk, kötelezünk stb.

De ma pl. öltözködéskor köteleztem vele (na nem a ruhámmal:D kinti kutya de naponta többször beengedjük, hogy velünk legyen), most jöttünk vissza egy fél-háromnegyed órás gyors sétából(kutyával találkoztunk, szóval volt futás meg utána labdáztunk), és még kaja előtt gyakorlunk. Ma ennyi fért bele...azért van a holnapi nap.

2013. nov. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sulis időszakomban idős kistestű keverékkel mindig meg volt a 3 séta, összesen minimum 2-2,5 órában. Mielőtt 8-11 órára magára hagytam, mindig levittem minimum 45 percre átmozgatni és kiüríteni hólyagját. Aztán hazaérkezés után vagy csak 10 perc pisi-kaki volt és este volt még egy 1 órás séta, vagy délután volt a nagy séta és este az eü-i. Minden nap volt vmit tanulás és/vagy játék. Persze kivétel mindig akad...ha 1-2 nap nem jön össze a szokásos foglalkozás adag, a kutya megérti, ha jól van nevelve.


Jelenlegi kutyámmal itthon vagyok sajnos/szerencsére: reggel-délelőtt vmikor fél-egy órás séta, általában vásárlással-ügyintézéssel kombinálva. Néha játszunk is. Délután-este 1,5-2,5 órás séta, labdával, játékkal, tanulással. Nyáron annyiban módosult a melegben, hogy reggel sokszor fél óra séta sem volt, csak pisi-kaki a kapu előtt, aztán este akár 3-4 órás úszás-futás- frisbee-labda-gyakorlás-bringa-bandázás, stb :) Télen időben kevesebbet vagyunk kint esetleg...de bent klikkerezünk sokat :) Illetve kint azért vagyunk kint kevesebbet, mert aktívabban menetelünk :D


A héten végre nem érek rá :D Reggel 5-5.30 kelés, max 40 perces séta, utána kutya megy a helyére a kertben. Délután 16.30-17 közt érek haza, ezután 1,5-2 óra séta a SÖTÉTBEN ;) Játék, tanítás is van benne...utána itthon gyors mosogatás-seprés-fürdés és 15-30 perc klikkerezés vacsiért majd alvás :)

Most megyek mindjárt fürdeni és alvás...mivel 20.30-kor kapta a kaját és reggel korán kelünk, már nem viszem ki pisilni...egyébként lefekvés előtt ki szoktam vinni.

2013. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
57%

extrem foglalkozást a borderek igényelnek.. Főleg ha még munkavonalas is(mondjuk ez sok munkavonalas kutyára igaz lehet a malitól a mudiig).. nah nekik nem elég a 3óra sőt soknak még a 4se, persze itt nem megfelelő mozgásról/fárasztásról beszélünk.


Az hogy kimegyek labdázni a kutyával az nem megfelelő fárasztás még az enyémeknek se.. bele kell tenni gátakat kontrolt feladatokat játékot.

Ha csak labdázok akkor simán elvagyunk 40percet 50et is akár egyhuzamban és akkor fárad el.

Ha bonyolítom akkor elég 20perc is bőven.. de az én esetemben bulldogokról beszélünk


Ugyan ez egy border esetében.

Kimész vele simán labdázni csak dobálod neki kint vagy 2órát és akkor vagy félúton hogy elfáradjon.. Persze ott is lehet rövidíteni az időt bonyolításokkal de ott ha esetleg ki akarod ütni akkor tudod redukálni 1órára.. jó esetben ha ügyes vagy..

2013. nov. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Igazad van Diesel, ezt én is akartam írni korábban, hogy nem csak idő függvénye, hanem intenzitásé is.

Az én kutyám (mozgásigényes fajta nyugodt példánya) egy 4-5 órás kirándulás után még vígan rohangál. De egy intenzív másfél órás úszós, kutyázós, labdázós, futós foglalkozás után kidől (ugye most nincs úszás, ami kár, mert az fárasztotta a legjobban). Én is igyekszem főleg a rövid sétákba belecsempészni egy kis gyakorlást, agyfárasztást, vagy ha nincs kint másik kutya, párommal felváltva hívjuk száz méterekről, hogy kifussa magát.

2013. nov. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!