Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kimondottan egy fajta...

Aki kimondottan egy fajta kutyafajtat szeret, miert viszonyul maskepp a tobbi kutyahoz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy van, aki lenezi a keverekeket. Vagy imadja a nemetjuhaszt, de utalja pl. a pincsiket.

Hogy van ez?

En szemely szerint a kutyakat szeretem, es tok mindegy, mi a fajtaja.

Tartani pedig olyat tartok, aminek meg tudom teremteni azt a legkort, amiben jol erzi magat.

Nem ertem a nagy kutyabaratokat...


2013. nov. 15. 05:44
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Előző előtti: szerintem meg neked vannak előítéleteid a fajtatisztákkal szemben. Az, hogy egy gazdi hülye és elfogult a saját kutyáival szemben, nem fajtatisztaság függvénye. Mindenkinek a sajátja a legszebb. A német juhász a leírásod alapján tök normális kutya, csan vérbeli munkakutyaként nagyon rápörög a labdára és nem szeret más kutyákkal játszani. Az enyém is ilyen, ezzel nincs mit tenni, ettől még normális kutyák, csak nekik nem az a szórakozás, hogy a parkban bandáznak.
2013. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Bocs, közben előző. Szóval a keverékesnek írtam.
2013. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Én személy szerint nem vettem magamra semmit, és senkit sem akarok megbántani, csak helyre szeretném tenni a dolgokat. Az, hogy ki hogy neveli a kutyáját, nem attól függ, hogy fajtatiszta-e vagy keverék, és nem is attól, hogy ki mennyire tartja nagy becsben a kutyáját. Sőt, aki nem neveli a kutyáját tisztességesen, úgy, hogy szépen el tudjon lenni más kutyákkal, az nem a saját kutyája érdekeit nézi, tehát nem tarthatja olyan nagyra. :)

De én ilyen esetben sem a kutyát és a fajtát nézem le, hanem az adott gazdáról alkotok negatív véleményt.

2013. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"a keverékesnek" --> nemtudom ebből vajon mi cseng, ha nem előítélet. Amit szerinted én táplálok mások iránt.


Akkor idézek: "nekem midegy kinek milyen kutyája van, ha az kedves, barátságos, jöhet. -- nem általánosítani akarok, csak a követlen környezetemből merítettem pár példát"

Érthető, vagy elmagyarázzam? :D

2013. nov. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Akkor hogy kellett volna írnom? Csak tisztázni akartam, hogy kinek szólt. Ha a mudisnak írtam volna, akkor a "mudisnak" kifejezést használtam volna. De bocs, akkor az ismeretlen származású egyed gazdájának szólt az írásom. Így jobb?
2013. nov. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Amúgy még mindig nem értem, honnan veszed, hogy a "környezetedből vett példákban" a gazdik azért gyökerek, mert fajtatiszta kutyájuk van?
2013. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Egyébként olyan jó, hogy itt mindenki mindent jobban tud, még azt is hogy én mit láttam. Ha egy pörgős munkakutyától bő 5 méterre elkezd szimatolni egy kölyök, és az nekiront, szerinted az rendben van? :)
2013. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

nagyon fárasztóak vagytok :D Nem mondtam, hogy azért gyökerek, mert fajtiszta kutyájuk van. Hanem azt, hogy gyökerek, fajtiszta kutyával - és látványosan azért nem fegyelmezi egyik másik a kutyáját, mert el van ájulva tőle.

Még egyszer hangsúlyozom, azért írtam ezt le, mert van ilyen is, és nem volt vele semmi hátsó szándékom, csak gondoltam megosztom. :D

2013. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
Nem, ha nekiront, az nincs rendben, de te azt írtad, lemorogja magáról. Nagy különbség.
2013. nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Nem, nem jobb. Azért, mert egyszreűen leírtam pár esetet, ahogy elttőttem is megtették ezt. Erre, már egyből kezdődik a személyeskedés és a szívózás. Mikor direkt tisztáztam, hogy ez csak pár példa, az elmúlt napokból, és hogy ne vegye magára senki.
2013. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!