Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kimondottan egy fajta...

Aki kimondottan egy fajta kutyafajtat szeret, miert viszonyul maskepp a tobbi kutyahoz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy van, aki lenezi a keverekeket. Vagy imadja a nemetjuhaszt, de utalja pl. a pincsiket.

Hogy van ez?

En szemely szerint a kutyakat szeretem, es tok mindegy, mi a fajtaja.

Tartani pedig olyat tartok, aminek meg tudom teremteni azt a legkort, amiben jol erzi magat.

Nem ertem a nagy kutyabaratokat...


2013. nov. 15. 05:44
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Izé... 24-es! :D


Igazából, ha két kutya játszik, ne azt nézd, hogy a másik mennyire vehemensen nyomja, hanem azt, hogy a Te kutyád hogy reagál erre. Ha a félelem, kellemetlenség jeleit mutatja, valóban jó megoldás lehet a játék intenzitásának mérséklése. De ha a kiskutyád ugyanúgy, lelkesen játszik tovább, akkor igazán nincs mit változtatni a helyzeten. A kutyák játékai sokszor igen brutálisnak tűnik az ember számára (látnád az enyémek hogy játszanak egymással), ezért a legjobb indikátor a helyzet felmérésére a saját kutyád.

Ezt azért gondoltam, hogy abszolút segítő szándékkal leírom, mert ilyeneket nem írtál, hogy "és a kiskutyámnak ez tök kellemetlen, nagyon megijedt tőlük stb", hanem csak azt, hogy szerinted túl vehemensen játszott a másik kutya.

2013. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Pont a pár példával van a baj. Hogy ezekben az lett kiemelve, hogy fajtatisztákról van szó, pedig a gyökérség nem fajta kérdése.
2013. nov. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

:""" A vehemens játék rendben van. Egyik játszópajtása a kutyusomnak egy bernáthegyi, aki szintén vehemens, ugyanakkor óvatos. És igen, akkor nem tetszik a játék, ha látom a kiskutyán hogy ez neki sok, már fél. De ez a másik fél számára is láthatónak kellene hogy legyen "függetlenül hogy keverék e vagy fajtiszta a kutyus".

Tökmidegy, unalmas ez már.

2013. nov. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy a kutyások igen nagy százaléka (én olyan 90%-ra tippelnék) ezt nem fogja látni. Vagy nem érdekli. Ez teljesen gazdafüggő. Jobb, ha megtanulsz határozottan fellépni az ilyen helyzetekben, nekem se volt könnyű, de csak megtanultam. xD
2013. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:

No. Örülök h így egyenesbe jöttünk. Hát, pedig ez alapvető dolog lenne szerintem, és tényleg kevesen figyelnek erre.

Én pl nagyon figyelek erre, és nemértem más miért nem.

Volt már hogy én is leállítottam a kutyámat ha úgy láttam a másik megijed. Nem volt túl fárasztó művelet.

2013. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

Nem akarok már sokkal többet szemetelni a kérdésbe, de erre adok neked egy érdekes "adatot".

Kutyaiskolában, az oviban meg az alapfokon is elmondták az elején a gazdiknak, hogy ha felugrik rá valakinek a kutyája, forduljanak el tőle. Az én kutyám is bepróbálkozott pár embernél, és (kb 5 perccel a kérés után) mindenki, akire csak feltaposott, fölé hajolva rámosolygott, megsimizte. Ennek az lett az eredménye, hogy rendszeresen felugrott mindenkire. 20 fős csoportban én voltam az egyetlen, aki betartotta ezt a szabályt minden kutyára (és láttam is, hogy egynéhány gazdi csúnyán néz rám, mikor semmibe vettem a combomat épp véresre karmoló kutyáját). Ugyanez ment alapfokon is. Egyszer egy nő farmerban jött, és elkezdett visítva hátrálni, közben a kutyámnak intézve szavait: "Nem, nem, nem, nem piszkítod össze a nadrágomat!". Pedig előző alkalomkor még rámosolygott a kutyámra, mikor az felugrott rá.

Szóval ennyit arról, milyenek az átlag kutyások. :D

2013. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Szóval ezzel csak annyit akartam prezentálni, hogy az átlag kutyás még a nagyon egyszerű és a saját érdekében álló műveleteket is igen nehezen teljesíti, nehogy az olyan bonyolult dolgokat, mint a másik kutyájának figyelése, testjeleinek értelmezése és a saját kutyájának e szerint való korrigálása...
2013. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

Namármost én is szeretek mindenféle fajta, kockás, pöttyös, kicsi, nagy, közepes, sárga, kék, zöld stb. kutyát.


Úgy hozta a sors, hogy van kutyám, kistestű.


Nagyon odafigyeltem a nevelésére és nem csak azért mert kistestű és fajtáját tekintve pörgös,hanem bizony nem szerettem volna az előítéletesek számát sem gyarapítani.


Azt hiszem ez több-kevesebb eredménnyel sikerült is, bár ugye jó pap holtig tanul.... A kevesebb annak szólt, hogy bizony genetikailag is egy nyugodtabb egyedem van, de akárki akármit mond vannak fajták akiknek bizonyos dolgok a vérükben vannak, leszoktatni erről-arról nehéz, de sokszor fölösleges is.


Mi nagyon jó viszonyt ápolunk a környékünkön élő kutyásokkal - vannak bőven - és úgy "hallom" minket is kedvelnek. Az viszont -sajnos - tény, hogy én igazán a "nagykutyások" mellett érzem jól magam.

A környék kiskutyásai egy-két kivételtől eltekintve gazdának kritikán aluliak.

De itt a probléma: az én kutyám nem szereti a nagytestűeket, vagyis inkább eltüri és ha ismeri szívesen odamegy "köszönni", de ha nagytestű kölyköt lát előbb megugatja aztán menekülőre fogja. Ne kérdezzétek miért, egyszerűen ilyen.

Sokat rugóztam ezen, hogy miért van ez, hiszen jól szocializált, soha nem érte semmi trauma....mignem megértettem hogy a kutyámnak tulajdonképpen "van sütnivalója", mert mivel kistestű elkerüli a problémás szituációkat azzal, hogy nem teszi ki magát vegzálásnak:)

2013. nov. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Azért mert a kedvenc fajtám számomra mindenben tökéletes. A többi viszont különbözik tőle, tehát nem tetszik amilyenek és ez idegesít. Főként a jellemük számít itt, de ha túl extrém, akkor a kinézetük is. Vagy egyszerűen csak unalmasak mert nem olyanok, mint akik engem érdekelnek. Például nekem egy terelőkutya a kedvencem, szóval egy vadászkutya számomra unalmas a foglalkozása szerint. Nem tehetek róla! Ez egy érzelem amit nem tdok irányítani, pedig pontosan tudom az eszemmel, hogy nem szép dolog, de ez van! Nem ártok ezzel senkinek, minden kutyával rendesen viselkedek, akkor meg téged miért zavar? Most mégis mit csináljon az akit egyszerűen a többi kutya nem fog meg?
2013. nov. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:

Én nem fogok hazudni, sok kutya nem tetszik. Van pár kedvenc fajtám, és a keverékekkel sincsen bajom, volt is keverékem.


De ezek a kis izék nem tetszenek, jót még nem tapasztaltam velük. Messziről kikerülöm mindet, ahogy a gazdikat is. Én elhiszem, és egyetértek, hogy nevelés kérdése. De lehet akármilyen jól nevelt és tökéletes kutya egy yorki, engem nem hat meg. Egyszerűen visítani tudnék tőlük.

2013. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!