Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki kimondottan egy fajta...

Aki kimondottan egy fajta kutyafajtat szeret, miert viszonyul maskepp a tobbi kutyahoz?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy van, aki lenezi a keverekeket. Vagy imadja a nemetjuhaszt, de utalja pl. a pincsiket.

Hogy van ez?

En szemely szerint a kutyakat szeretem, es tok mindegy, mi a fajtaja.

Tartani pedig olyat tartok, aminek meg tudom teremteni azt a legkort, amiben jol erzi magat.

Nem ertem a nagy kutyabaratokat...


2013. nov. 15. 05:44
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
78%
Én nem lenézek kutyákat hanem bizonyos fajták ellenszenvet váltanak ki belőlem, de az sem a fajta hibája hanem az emberek szemellenzős hozzáállása ahhoz a fajtához. Például a labrador/golden. Jajj hát a legjobb családi kutyák, milyen barátságosak, a legjobbak, első kutyának tökéletesek stb. Rengetegszer találkozok idegbeteg labradorral és goldennel akik magukból kikelve őrjöngenek ha meglátnak minket a gazda meg pátyolgatja, nincs tiltás, nevelés, rángatja, szerencsétlenkedik és mindenki szépen szó nélkül elsétál mellettük és közben még ránk néznek csúnyán, mikor az én kutyáim jönnek mellettem és még csak egy hangjuk sincs, de hát ők nem labradorok, nincs mit tenni, az is bűn, hogy léteznek. Én még azt is korrigálom ha ilyenkor nagyon fókuszál arra a kutyára vagy kihúzza magát, de hát mások ebben a tiltásban is csak a rosszat látják és még kerülnek nagy ívben nehogy már hirtelen bekattanjon a kutya és ők kerüljenek az őrjöngésük középpontjába, eközben tudomást sem vesznek a másik oldalon történő drámáról...A kistestű kutyákról már nem is írok semmit mert estig itt ülnék annyi mindent tudnék sorolni. Alapvetően is és lehet, hogy lázadásból is de én a nagytestű morcos pofájú kutyákat szeretem. Ezeken belül is csak olyat tartok és még olyanokat tartanék amik aktívak,hiába tetszik nagyon a nápolyi masztiff, nem hozzám való jellem és a külső mellett ezt mindig szem előtt tartom. Tudom, hogy én is előítéletes vagyok, de legalább nem arra alapozok, hogy volt a híradóban...Gizi néninek a szomszédja mesélte...azt mondják, hogy...blablabla Végezetül még egy történetet leírok, mert ezen a mai napig ki vagyok akadva. Mentem az utcán részeg bácsi előttem a keverékével, póráz nélkül pár méterrel gazda előtt szaglászgatva, beelőztem őket, jött szembe egy labrador pórázzal, szájszíjjal, kb középiskolás lány vitte, illetve a kutya vitte őt, anyuka mellettük lohol, na a labrador meglátta a keveréket és rögtön domináns póz, szőr borzolás, hörgés, még jobban húzás, erre anyuci bedobja, hogy jajj de aranyos hogy menne játszani...Ja hogy nekik ez a játék, ja hogy ennyire nem ismeri általánosságban sem és ami még rosszabb a saját kutyájának sem a jelzéseit, akkor hogyan nevelhetné meg, ja hogy ez sem baj, mert labrador és azok cukik. Mindig sikerül felidegesíteni magam az ilyenek, na de be is fejezem mert már így is nagyon hosszú lett.
2013. nov. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Azért ez elég elfogult. Nem általánosítás, de a közelünkben lévő parkban van egy két nagyon büszke illető boxerrel, ilyen olyan fajtatiszta kutyával. Nekem 5 hónapos keverék kutyusom van, nagyon játékos, kis naiv teremtés.

Amikor ezek a 30 kilós csupa izom kutyák tiszta erővel rávetik magukat az enyémre, akkor a gazdi: ó, milyen helyesen játszik AZ Ő KUTYÁJA, azt meg valahogy nem veszi észre hogy az enyém negyedakkora, és játszana, nem az erejét fitogtatni megy a másikhoz. Ilyenkor marhára kellemetlen, mivel ők jönnek oda hozzánk. De egyrészt nem is tudom hogy kell fegyelmezni egy vadidegen kutyát ha az be van pörögve, ha meg szólok hogy nézze már meg kicsit jobban a helyzetet, akkor ismét csodálatba esik a saját kutyája látványától. Ma reggel is volt egy ilyen eset, pont tegnap mondtam az illetőnek, hogy nem játszhat a 4

2013. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Azért ez elég elfogult. Nem általánosítás, de a közelünkben lévő parkban van egy két nagyon büszke illető boxerrel, ilyen olyan fajtatiszta kutyával. Nekem 5 hónapos keverék kutyusom van, nagyon játékos, kis naiv teremtés.

Amikor ezek a 30 kilós csupa izom kutyák tiszta erővel rávetik magukat az enyémre, akkor a gazdi: ó, milyen helyesen játszik AZ Ő KUTYÁJA, azt meg valahogy nem veszi észre hogy az enyém negyedakkora, és játszana, nem az erejét fitogtatni megy a másikhoz. Ilyenkor marhára kellemetlen, mivel ők jönnek oda hozzánk. De egyrészt nem is tudom hogy kell fegyelmezni egy vadidegen kutyát ha az be van pörögve, ha meg szólok hogy nézze már meg kicsit jobban a helyzetet, akkor ismét csodálatba esik a saját kutyája látványától. Ma reggel is volt egy ilyen eset, pont tegnap mondtam az illetőnek, hogy nem játszhat a 40 kilós nyáladdzó ebe az enyémmel ilyen stílusban, mert ő még kicsi. Erre ma kimegyünk, a park másik végében letelepszünk, erre két perc, és már rohan oda a kutya. Gazdi meg: milyen szépen játszik sütike. Hát any*d.

2013. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Szóval, én azt nem értem, a kutyabarátok, mindamellett hogy van egy kutyájuk, akitől el vannak ájulva, ugyan mi a f**ért nem lehet tiszteletben tartani a másikat. És kerek szemekkel figyelni hogy a fajtatiszta kutyuskája acsarkodva ledominál egy 5 hónapos kiskutyát.

Amúgy mikor kutyát vettem magamhoz bőven megengedhettem volna magamnak hogy többszázezerért vegyek egy kutyát, akivel majd feszíthetek, de menhelyen megláttam egy ártatlan kedves kis kölyköt, és őt hoztam el.

Nekem mindegy kinek milyen kutyája van, ha az barátságos, és tud viseledni más kutyákkal. De sokszor már úgy megyek le a parkba, hogy kerülgetem az embereket.

2013. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
Amúgy, akiket én ismerek, keverék kutyusok, valahogy sokkal lazábbak, barátságosabbak, mint a gazdájuk által nagyon nagyra tartott fajtiszta társaik. Másik példa: németjuhász, aki szintén jön néha a gazdájával. bárki a közelébe megy, lemorogja kölyköt is, mindenkit, mert ezerrel rá van feszülve egy labdára. Gazdája szerint helyes kiállású kutya, én pedig úgylátom, hogy szétveti a feszültség. Türelmetlen is, labdaagresszív is, de fajtatiszta, ezért csak csodálni lehet. Szerintem az a csoda, hogy a gazdája ki meri így hozni, és hogy nem harapott még meg senkit.
2013. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
72%

Én azt nem értem, hogy miért van sok keverék kutyásban kifejezetten ellenszenv a fajtatiszta kutyák iránt.

Nekem mudijaim vannak, s mikor újonnan találkozom egy keverék kutyás gazdival, az nagyon barátságosan fogad minket, de amikor megtudja, milyen fajták (mert udvariasságból rákérdez, de azt hiszi, hogy keverékek), s én mondom, hogy mudik, teljesen elszontyolodik. Miért?


Vagy pl vmelyik előttem szóló is írta, hogy ő inkább menhelyről hozott egy ártatlan kiskutyát. Mert van olyan kiskutya, amelyik nem ártatlan?

2013. nov. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
tényleg ne vegye senki magára, mivel csak a követlen, szoros környezetmből merítettem példákat. Így ez másra nem vonatkozik.
2013. nov. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
Hát, ha már abba is bele lehet kötni, hogy megtetszett egy ártatlan tekintetű naiv kiskutya, akkor szerintem hanyagolom ezt az oldalt a továbbiakban. :D
2013. nov. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Nah én meg már láttam kutyasuliban olyan keveréket, aki mindenkinek neki akart menni, úgy kellett kiterápiázni. Meg láttam utcán ugyanilyet. Akkor most minden keverék olyan?

Az ilyen szövegek, ezek az általánosítások mutatják azt, hogy a keverék kutyákat "pártolók" táplálnak ellenszenvet a fajtatiszták iránt. Meg azon, hogy ilyeneket tesznek bele a mondandójukba: "oly nagyra tartott fajtatiszta xyz". Talán a keverék kutyák gazdijai nem tartják nagyra a saját kutyájukat?

Én olyat még soha nem hallottam ! törzskönyves ! kutya gazdájától, hogy a keverékek ilyenek, a keverékek olyanok.


Ha meg egy fajta jellegű keverék, szaporított kutya gazdájáról van szó, aki csak azért akart "fajtisztát", hogy menőzhessen... hát, hülyék mindenütt vannak, de az se fajtatiszta, tenyésztett kutya.

2013. nov. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Hát, én nem tartom annyira nagyra a kutyámat, hogy ha látom játék közben (vagy helyette)dominálni akarja a nála jóval gyengébb és kisebb kutyát, akkor örömködve nézzem.

Egyébként még 1x leírom, hogy a saját környezetemből hoztam pár példát, errefelé ez van. Másrészt azt is írtam, hogy nekem midegy milyen fajta kutyája van az illetőnek, ha az kedves barátságos, jöhet bármi. Akkor is jöhet, ha nem az, de legalább a gazdája fegyelmezze, terelgesse némelyest.

2013. nov. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!