Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadhatok-e egy kutyust,...

Doncito kérdése:

Befogadhatok-e egy kutyust, de sokat dolgozom?

Figyelt kérdés

Ettol fuggetlenul amikor tehetem vele lennek, de pultos vagyok, egyedul lakok egy lakasban, 3 napig tart a muszakom, olyankor 16 orat vagyok tavol, hajnal 5:20kor indulok, negyed/fel 10re ha hazaerek, utana jon 3 szabadnap, a kozepso napon beugroskent dolgozom, es ennyi.

Nagyon belezugtam egy Tappancs menhelyes kutyusba, de szenvedtetni nem szeretnem!:( kivancsi vagyok a tapasztalataitokra, segitsetek nekem! elore is koszonom!



2013. nov. 16. 12:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Lakásba nem vállalnám be, mert 16 óra azért sok. Kajával kibírná, de az egészségügyi séták és a lemozgatás szempontjából 16 óra nagyon sok.

Úgy vállalnám be, ha lenne egy családtagom, vagy egy megbízható ismerős/szomszéd, akire kulcsot mersz bízni és aki ezeken a napokon 2-3 alkalommal levinné a kutyát, illetve kis játék, fárasztás, simi. Enélkül nem.

Én sokat utazok a munkám miatt, de édesanyám ilyenkor mindig bevállalja a két kutyámat. Kertes házban lakik, ha 2-3 napig nem vagyok otthon, akkor a kutyák mennek hozzá "vendégségbe". Egyedül nem tud eljárni velük sétálni, de az udvaron belül le tudja őket fárasztani és mégsem csak addig látnak embert, amíg enni kapnak.

Ha van ilyen segítséged, akkor simán!

2013. nov. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia:) kertes vagy berhazba laksz? a berhazzal az a gond, hogy nem bir ki a kutya 16 orat pisi, kaki nelkul.:s ebben az esetben, ha van olyan szomszed, aki raer es van kutyaja akkor megkerheted,hogy az ovevel egyutt vigye le a tied is. Akar fizethetnel is erte. Ha kertes hazba laksz akkor vagy koran reggelre vagy estere mikor hazaersz be kene raknod egy 1-2 oras setat. de mondjuk, ha este setaltatod akkor reggel is kene neki egy kis foglalkozas. A szabadnapjaidon pedig vidd, el kirandulni, legyel vele sokat es igy talan nem lenne rossz neki:)
2013. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
panelban lakom!:( lehet hogy akadna ismeros bar meg nem beszeltem vele.
2013. nov. 16. 12:52
 4/18 anonim ***** válasza:

Minimum négyszer le kell vinni sétálni, mert különben oda pisil és kakil a lakásba, és meg is őrül az egyedülléttől.

Nem is adnák Neked örökbe a menhelyről, mert ez tilos.

2013. nov. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Diakmunkakent is hirdetheted. Nekem volt egy ismerosom, akinek szinten keves ideje volt. Reggel levitte a kutyat en delutan elmentem hozza es kaptam kulcsot (megbizott bennem, sose eltem volna vissza vele) levittem a kutyat, foglalkoztam vele, jatszottunk, trukkoket tanultunk es egy ilyen napi foglalkozasert 500ftot kaptam tole:)

Szoval, ha talasz ilyet es mikor raersz rengeteget vagy vele akkor bevallalhatod!:)

De azert abba gondolj bele, hogy igy meg korabban kell majd kelned. Nekem is van kutyam, de engem ez, hogy minden reggel vigyem kimeritene. Mi tesommal felvalta hordjuk reggel. Egyik nap en, utana tesom...:)

2013. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Ha a környéken, akkor szívesen leviszem:)
2013. nov. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
szeged, tarjan, pentelei sor :)
2013. nov. 16. 14:11
 8/18 anonim ***** válasza:
szerintem még igy is jobb lenne neki mint a menhelyen egy kennelben. Ha hajnalban jól megfuttatod, akkor el lesz, csak jó lenne ha találnál valakit, aki délután is leviszi egy kicsit.
2013. nov. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
azt keresek gőzerővel!...:/
2013. nov. 16. 15:10
 10/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen legyen ismerős, azért a mai világban nem mindegy, hogy kinek adod a kezébe a lakáskulcsodat. Akár egy otthonülős nyugdíjas nénit is megkérhetsz a házból, hogy szaladjon le néha a kutyáddal egy pisire, esetleg egy kicsit játszani, vagy egy fiatalt szintén a tömbből. Nekik mindig jól jön párszáz forint és talán jobban szívügyüknek is tekintik a dolgot, ha megbízható "bevételi forrássá" válasz a számukra. :)
2013. nov. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!