Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pozitív változásokat...

Milyen pozitív változásokat vettetek észre a BARF-os etetés után, az alapból egézséges kutyán?

Figyelt kérdés
Ha eddig bevált a táp,(Acana) amit eszik a kutyám,semmi baja sincs,akkor is érdemes át állni a BARF-ra?
2013. nov. 16. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém nem volt alapból egészséges, illetve mégis, mert nem a kutya volt beteg, hanem a tápok a szxrok, mert azok miatt vakarózott folyamatosan, még a hypoallergén őrült drága tápokra is. Eldobtuk a tápot és átálltunk, mindjárt nem vakarózott, szoval nem a kutyával volt a baj, hanem a tápokkal. Már kb 8 félét próbáltunk. Alultápláltnak tűnt és akármennyit etettem, a 62 centije mellé maximum 28 kiló volt, de csak akkor, ha dupla annyi tápot nyomtam belé. És akkor rengeteg széklete volt. Mikor nem adtam, csak annyit, amennyi elő van írva, akkor meg lefogyott 23 kilóra. A nyers etetés óta a kutya 33 kiló! Jól néz ki, energikus, nem vakarózik és naponta 1-2x kakál!!!!!! Ja és azelőtt kb 1-2 havonta jártunk az orvoshoz, fülgyulladás-bűzmirigy gyulladás-hasmenés stb miatt. Azóta volt-nincs ilyen bajunk!!!
2013. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sippara ***** válasza:
66%
Kiszélesedett, "kanosabb" lett a testalkata, már-már nevetségesen gyönyörű a szőre, leszokott a fingásról, hibátlan hófehérek a fogai... és a szem, amivel a kajájára néz :)
2013. nov. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Alapjáraton ezek a BARF előnyei:


A B.A.R.F. előnyei:

· rendkívül megerősödik az immunrendszer

· megerősödnek az inak és inszallagok

· fejlettebb izomzat

· egészségesebb és fényesebb szőrzet

· a vérkeringési problémák esetén enyhül a tünet

· nem, vagy csak minimális fogkő képződik

· megszűnik a jellemző kutya szájszag

· kevesebb parazita

· kevesebb széklet

· a gyomorcsavarodás esélye minimálisra csökken


Nyilván ezekből nem mindent vesz észre a gazdi :)

De amik a gazdi számára is egyértelműen láthatóak, azokat mi is tapasztaltuk :)

Pl. erősebb immunrendszer, fejlettebb izomzat, energikusabb, kevesebb kaki, szebb szőr, nincs kutyaszag, nincs szájszag, nincs fogkő (bár ez előtte sem volt, 1,5 évesen kezdtük a BARF-ot).

2013. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem.Tehát ha teljesen egészséges a kutyám a táptól is,érdemes átállni VARFra?
2013. nov. 17. 11:17
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Sokkal közelebb áll a kutyákhoz a nyers étrend, mint a táp, a teljes emésztőrendszerük erre rendezkedett be. Lehet, hogy soha nem lesz belőle problémátok, ha táppal etetsz, de mivel úgymond több terhelésnek van kitéve az emésztése táp mellett, erre nincs semmi garancia.

Soha nem volt még olyan magas a daganatos kutyák száma, mint manapság, mióta táppal etetnek az emberek.

2013. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm!!:)
2013. nov. 17. 14:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2013. nov. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!