Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az, hogy itt mindenk...

Miert van az, hogy itt mindenki kioktat masokat?

Figyelt kérdés

Kevereknek neveznek minden kutyat, aminek nincs tk-e, nem a kerdesre valaszolnak, hanem jol lecsesznek.

Ha felmesz egy angol forumra, mindenki szepnek, aranyosnak tartja egymas kutyait, nem jonnek elo torzskonyvvel, meg nem mondjak, mit rontottal el. Ugyanis minden helyrehozhato. Tanacsot adnak, de nem kioktato stilusban.

Ez miert van hogy nalunk Magyarorszagon kotozkodes van a kutyatemaban?


2013. nov. 17. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

szerintem ez a magyar mentalitás, de mindkét oldalról!

egy olyan fórumon, ahol arctalanul lehet véleményt mondani, ott mindenki kicsit bátrabban fogalmaz.

aki ezt nem tudja elviselni, az ne tegyen fel ilyen fórumokon kérdést, főleg ha az a kérdés például a sokat emlegetett fajtatisztaság, amit CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a törzskönyv bizonyít.

egyébként ez olyan elcsépelt dolog, ha van tk akkor fajtatiszta, ha nincs akkor fajta jellegű keverék.

ezt vagy elfogadja a kutyatartó vagy nem.

de ezen ez a fórum nem változtat, bármilyen hangnemben mondják.

2013. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

"Ez miert van hogy nalunk Magyarorszagon kotozkodes van a kutyatemaban?"


Mert sajnos sok magyar ilyen. Nemcsak a kutyatémában, hanem minden másban is. Csak önmagát adhatja.

2013. nov. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzatennem, hogy Angliaban az allatorvos sem kert semmilyen torzskonyvet a kutyamrol, ranezett, beregisztralta a fajtat, aminek o latja es nezett ram hulyen, mikor mondtam, hogy keverek, mert nincs tk.
2013. nov. 17. 09:06
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak ebben a témában, szinte mindenért belekötnek az emberbe.Külföldről átjött most ez a bonyolultabb, nagyobb hozzáértést igénylő kutyanevelési áradat, van, aki bemagolta, és mindenkit azzal traktál.Persze, vannak nagyon is hozzáértő emberek itt is, akik tényleg rengeteget tudnak a kutyákról, imádják őket, és cseppet sem kioktató hangnemben szólnak a másikhoz.De van a másik oldal, aki csak azt hiszi, hogy ért a kutyákhoz, mindenkit leszúr, hogy nem ért a kutyákhoz, csakis ő, senki más.

Nemcsak Gyik-on vannak furi emberek. :)

2013. nov. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

ja és még hozzátenném, hogy a tk nélküli kutyusok gazdijait sem kell félteni.

de mi az hogy minden helyre hozható?

ha meg az angol fórum szimpatikusabb, akkor oda kell írni és ennyi.

2013. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kötözködésnek azért nem nevezném, de igen, előfordul, hogy elönti az ember agyát a szar és ennek még hangot is ad itt.

Leginkább pl. amikor valaki olyasmit kérdez, hogy hány forintért adhatná el a miniyorkie/ bichon mix, 6 hetes kölyköket?

És meglehet, hogy az először próbálunk normális hangnemben válaszolni, hogy "Figyu már, egy keverék kutyát örülj ha elvisznek tőled, nem hogy még pénzt kérjél érte, a másik, hogy 6 hetesen még nem szabad elválasztani" de erre úgy reagál a kérdező, hogy bizony minden jóérzésű embernek aki ráadásul egy-két kutya (vagy több) felelős (!!) gazdája, annak a bicska nyílik a zsebében. Amikor megmagyarázza, hogy milyen jó, hogy kedvükre szaporodnak a kutyái, vagy az is teljesen rendben van, hogy egy kutya amikor egyedül marad otthon akkor úgy megy át a kerítésen, mint ha az ott sem lenne, aztán késő délután, az egész napi csavargás után ezer sebből vérezve talál haza, mert bunyózott valahol és a "gazda" büszkén ecseteli, hogy ez így oké, és bizony nagyon szívós kutyája van...

Hát mondd már meg nekem; az angol fórumon találsz ilyen sötét, ostoba kérdést? Nem? hát ezért nem beszélnek ott csúnyán egy ilyen gazdival és nem küldik el a pokolba.

2013. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Japp, még valami: két amstaffom van, egyik tk-s, Goldstar kennelből, másik szapis, a nyomorból kimentett (nem vett!!) kutyus.A környéken mindkettőt csodálják, sokan megállnak őket megsimizni.A szapis kutyusom többeknek tetszik, mert nagyon furcsa, cirmosmacska színe van, sok fehérrel.Megállnak, megkérdezik, hogy hol vettem, mert akkor megnézné a tenyészetet, mert nem látott még ilyen színt. :)

Ennyit a híres törzskönyvről.Nem fogom szeretni jobban az egyik kutyámat a másiknál, mert neki tk-ja van, a mentett kutyust pedig nem fogom páriaként kezelni, csakmert nem 1000 euróért vettem egy híres kennelből.Nekem minden kutya egyenlő, legyen az ultramix, vagy a legdrágább pedigrével rendelkező, csúcsgéneket örökítő szuperpéldány.

A törzskönyv nem minden.

2013. nov. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
5. Minden helyrehozhato: ezt arra ertettem, hogy tegyuk fel, van a kutyanak vmi hibaja. Egybol letamadnak, hogy jaj, hogy elrontottad, ahelyett, hogy valaszolnanak ra, mit tegyel maskepp. Ha elrontottak, nem marad ugyanolyan, ha tesznek ellene. Azt meg, hogy elrontotta a kerdezo, azzal tisztaban van, hiszen azert kert tanacsot.
2013. nov. 17. 09:19
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Majd ha Magyarországon is olyan lesz az állattartási kultúra, mint Angliában, akkor térjünk erre vissza!

- Peace -

2013. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
ez teljesen igaz. én holland kutyásokkal beszélek gyakran. egyrészt a hobbi kutyáknál egyáltalán nem jönnek ezzel a törzskönyves dologgal, ha nem kifejezetten kiállítási célű a kutya, soha nem kérdezik meg, hogy van-e törzskönyve, csak megdícsérik, hogy tetszik vagy nem tetszik. Hollandiában nagyon sok a hobbi alom, senki sem szidja az ilyen házi szapoprítókat, ha amúgy rendesen bánik a kutyákkal. Itt is vannak viszont kutyagyárak, vidéki pajtákban, ahol 80-100 kutyát tök sötétben, napfényt nem látva kizárólag szaporításra tartanak - na azokat szidják a kutyások. az is igaz viszont, hogy sokkal kevesebb a kidobott kutya. szerintem Magyarországon a baj a sok kóbor, kidobott, leadott, rosszul tartott kutya miatt van, azért ismétli sok válaszoló ugyanazokat a válaszokat (kioktató hangnemben), hátha változik valami ettől, de szerintem nem fog. Reálisan kellene válaszolni, és igen, van "kisebb bűn" meg "nagyobb bűn", jó lenne ezeket képesnek lenni megkülönböztetni, de erre sokan azt hiszem, képtelenek.
2013. nov. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!