Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk? (Az...

Milyen kutyát válasszunk? (Az ezredik ilyen kérdés, de hasonlót nem találtam. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Maximum közepes termetig szeretnénk kutyust, a szőr hossza nem lényeges, ha rendszeresen kell fésülni, rendbe tenni az nem baj. Kertes házban lakunk, kinti benti lenne és bent aludna. Emellett napi 1, olyan 2 órás sétát plusz tanítást tudnék neki biztosítani. Később szeretném, ha tudna velem futni napi szinten maximum 10 km-t. Nem első kutyus lesz, de járnék vele kutyasuliba mindenképpen.:)Én még iskolába járok, de szinte egész nap lenne itthon vele valaki.A családom mindenképpen fajtatiszta, törzskönyves kutyát szeretne, de próbálom őket rávenni, hogy menjünk ki egy menhelyre is, viszont addig érdekelne, hogy ti ilyen feltételek mellé milyen kutyát ajánlanátok.:)


2013. nov. 17. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Menhelyit ajánlom nagyon. Nekem a spániel ugrott be először vagy a puli,mudi :)
2013. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
11%

A klasszikus választ tudom adni. Menhely.


Ha attól érzi magát jobban a családod, hogy fajtatiszta kutyátok van, akkor golden, border collie stb. Tehát valami könnyen kezelhető, nyugodt fajta.

2013. nov. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Ha biztos járnál vele kutyasuliba,akkor egy amerikai staffordshire terrier jó lehet erre a célra.Családi kutya,imád túrázni,futni,mozogni,közepes termetű,rövid a szőre,de azt írtad bent aludna,így gondolom télre sem tennék ki,mert megfagyna.


Erős,határozott kéz kell hozzá,illetve attól függ hol laktok,de nagyon nézni kell,mert felénk lopják őket..:(

Bár ha tenyészőtől veszitek,akkor chip alapból van benne,de én ennél a fajtánál az ivartalanítás mellett vagyok 100%-ban még mielőtt rossz kezekbe kerülne ne adj isten...


Ha kevésbé "rossz hírű" kutyát szeretnél,akkor én még valamilyen agár vagy vizslára gondolnék.A napi séta kell neki,futni is tud és nem fogják ellopni ilyen indíttatásból,amit meséltem.

2013. nov. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
A border collie aztán nyugodt fajta!!!A puli sem igazán futóbajnok,mikor már földig ér a szőre,A goldi jó lenne,vagy a spánielek,angol cocker és a cavalier king charles,az amerikait nem ismerem.Talán még a német juhász,a belgák,de nekik is mint a border collienak intenzív fárasztás kell,különben rombolnak unalmukban.A 10 km futás elég sok fajtát kizár.Ahhoz inkább a pörgősebb fajták kellenek:Border,cavalier,belgák,foxi,pumi,mudi,vizslák.
2013. nov. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !:)

Nekem tökéletesen megfelelne egy menhelyi kutyus, de a család ágál ellen, hosszú történet és nem is vág témába.

Hát azt sajnos nem hiszem, hogy le tudnék rendesen fárasztani egy bordert.

3. válaszoló ! Én is nagyon elgondolkodtam a staffin, annyi az gondom vele, hogy a későbbiekben tervezek külföldre menni, ahova a kutya is jönne velem és nem akarok abból gondot, hogy esetleg az ottani megítélése miatt a fajtának, nehezebben találnék szállást magunknak. Ezt el felejtettem írni.:( Még az agarak szimpatikusak!

2013. nov. 17. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Hosszú farkú mudi.

Miért mudi?

Azok alapján, amiket írtál, minden tekintetben tökéletes. A fajtamentő szervezetüknél is sok szép mudika van.

Miért hosszú farkú?

A mudi fajtán belül vannak születetten farkatlan egyedek. De ezt kevesen tudják, és már hallottam olyat, hogy külföldön megszólták egy ilyen mudi gazdáját.

2013. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem először a sheltie jutott eszembe, olyan gyönyörű az a kutya :)

de a golden retrievert, a boxert, bármilyen terriert, a border collie-t is ajánlom

ha jól meggondolom, leginkább a terriereket ajánlom, mert szívesen futkosnak a kertben, de bent is nagyon jól elférnek

2013. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha agarat szeretnél, akkor mondjuk egy olasz agár vagy egy whippet kicsi, jól elfér a házban is.

Az afgán agár gyönyörű, de az már nagy.

2013. nov. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Agár, mudi tökéletes erre a célra.
2013. nov. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A spánielek nem bírnak 10 km futást, ebben biztos lehetsz. Nem tudom mi ez a nagy rajongás a mudi körül? Persze, az is egy lehetőség, de minden másodikember ezt írja. Nekem egyébként a terrierek (foxi, ariadle) ugrottak be, ezeket tudnám ajánlani. Sok szerencsét, és sikert a kutyushoz!
2013. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!