Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban olcsóbb a BARF vagy a...

Valóban olcsóbb a BARF vagy a nyers etetés, mint a táp?

Figyelt kérdés

Most már nagyon eltölélt vagyok, hogy átállok, főleg hogy egy megdöbbentő dologra jöttem rá. A kutyáim kb. 40 %-kal többet fogyasztanak a tápból, mint a zacskón a nagyon aktív kutyákra fel van tüntetve. A 13 kilós kutyámnak olyan 170 g-ot kéne kapnia, ehelyett eszik 240 g-ot, és még így is épphogy nem sovány. És nem gagyi minőségű táp: Josera High Energy, az eddig próbáltakból a legjobb. És a másik kutyámnál is ugyanez a helyzet, szóval nem a kutyákkal van a gond.

A ti kutyáitok mennyi húst fogyasztanak és hány kilósak? Mennyiért tudjátok a húst beszerezni? Előre is köszi a válaszokat!


-kispalikee-


2013. nov. 19. 14:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%

Nem fogok magyarázkodni csak azért, mert más próbál hülyének beállítani -csupán azért, mert ő máshogy etet. :D

Majdani 15kg s kutyának volt az előírt mennyiség 260 g konkrétan, ennyi neki nem volt elég SZEMMEL LÁTHATÓAN így kapott 340g körüli mennyiséget.

Amúgy ez is ratyiság, hogy szembeállítod a (napi) 190Ft ot a 2000 el, már elnézést. :D

Nem értem, miért kell a másikban hibát keresni csak mert valamit máshogy csinál, mint *ti*

Nekünk anyagilag is jobban megéri a nyers etetés, valamint a kutyám egészsége, szemmel láthatóan jobb lett. Az utóbbi szempont pedig számomra nem anyagi értékkel bír.

2013. nov. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Akiteki ***** válasza:
Szóval nem tudod. Nem magyarázkodás, a kérdésre válaszolás a cél. Én többször utánaszámoltam és az jött ki, hogy másfélszer annyiba kerül, ahogy le is írtam.
2013. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászólásom, mert ez már fárasztó, és lealacsonyító kezd lenni. :D

Kissé visszatetsző, hogy látatlanba valaki megmondja, hogy ő kiszámolta, hogy nekem, és rajtam kívül jópár embernek nem jöhet ki olcsóbban a nyers etetés.

Valamint az is, hogy kijelented, hogy mindenki hülye, több tápot ad, kétszer annyit, háromszor annyit mint amennyit kell.

Tök barátságos beszélgetés ment a nyers etetésről, mindenki leírta a saját tapasztalatát, míg nem jöttél a kákán is csomót keresni, és kardoskodni a véleményed mellett ---- ráadásul úgy, hogy te még soha ki nem próbáltad a másik módszert. Tehát kalkulálni lehet... próbáld ki, aztán megtudod, illetve meglátod. Ha meg nem próbálod ki az is szuper, de akkor ne köss bele olyasmibe amiről csak valami elképzelésed van, és pár firkálmányod egy papírlapon.

Viszlát. :D

2013. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Orijen táppal a kutyám etetése 500 Ft/nap volt, leosztottam grammra pontosan és kiszámoltam. Nyerssel 600 gramm zuza kb. 300.-, 200 gramm nyak 100.-, 1 db alma mondjuk 30.- Ft. Nagyon nagy vonalakban persze, a nagytételben vásároltnak meg mindig más az ára, de így prémium táp: 500, nyers: 430 Ft/nap szóval kb. ugyanott vagyok. Ha nem a legdrágább táppal etettem volna akkor nagyobb lenne a különbség. 35 kilós kutya.

Ne piszkáljuk már egymást, semmi értelme, mindenki másképp csinálja, ő ismeri a saját kutyáját ő tudja az igényeit!

2013. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Eleinte én is azt hittem, hogy a nyers sokkal drágább, de aki keres az talál ugye és ha nem az auchanba veszed a húst, igenis jobban kijössz. Pl most rendeltem szarvas nyesedéked 4000 ft egy rekesz (15-20kg) 25 kilós kutyának, ez bőven elég neki két hónapra, plusz csontos húsnak farhát kacsa 89ft/kg, csirke 99ft/kg ez 1500 ft, idény gyümölcs zöldség, ezeknek is 100 körül van kilója, tehát legyen még mondjuk 2000 Ft. Kiegészítőnek lucernaport kap 1000ft/kg naponta 1 csapott teáskanál, halolajat 3500ft/l 24 ml naponta és ízületvédőt 4000ft/150db naponta 2 kapszula. A kiegészítők baromi sokáig elegek, kivéve az ízületvédő, az kicsit több, mint két hónap. Én RC-vel etettem, akciósan 14e ft/18kg, ez elég volt 2 hónapig. A barfos étrend két hónapra 11500 ft (lucernát, és halolajat nem számolva).
2013. nov. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Kosár Krisztián válasza:
Nézzétek meg a www.barfmagyarorszag.hu
2016. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!