Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakakit séta közben hogy...

Kutyakakit séta közben hogy lehet a lehető legkényelmesebben és legbiztonságosabban összetakarítani?

Figyelt kérdés
Otthagyni olyan undorító, de összeszedni és cipelni is.:-(((
2009. nov. 19. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Zacsit a kezemre húzom, azzal megfogom és kifordítom. Ha nincs kuka a közelben, akkor mégegy zacsiba belerakom és a táskámba. Ha látok kukát, kidobom.
2009. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Zacsit húzol a kezedre és úgy megfogod. Utána jól bekötöd és kész. Biztos nem leszel kakis.
2009. nov. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
53%
Ne tarts kutyát ha ennyit nem csinálsz meg...
2009. nov. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%

N£lunk Svàjcbanm is mindenki oigy csinàlja.Mindig van 4-5 zacsi a poràzra kötve,és ha a kutya kakilt akkor a kiforditos modszerrel felszedjük,és a legközelebbi kukàba dobjuk.

Cipelni kell?Hàt csak nem csinàl egy kilot egyszerre a kutyàd..Ezért koszos a legtöbb vàros,mert sokan szégyellik felszedni.Pedig milyen szép is ha mindenki felszedi,és gyönyörü tiszta parkban sétàlhatunk....

2009. nov. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Basszus hihetetlen!! megkérdezem, hogy hogy szedjem fel, erre azt a választ kapom, hogy hogyhogy ennyire nem vagyok képes!! nem hagynám ott, pfujjj, csak nem szeretném a hányásomat is takarítani. és amúgy nem az én kutyám, hanem a húgomnak vették, csak ő nem törődik vele.
2009. nov. 19. 10:10
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Hát igen, sehol sincs kuka, van, hogy kénytelen vagyok egy csatornába bedobni, mert egyszerűen nincs kuka arra, amerre járunk. Az ország egyik legnagyobb városában. Lehet kapni direkt erre zacsit, azt írja a csomagolása, hogy illatosított, és nem is látszik át. Még nem próbáltam, de legközelebb venni fogok. És igen, ha nem szedem fel az azért van, mert nem akarok iszonyat bűzlő, szaros zacskóval a kezemben kilómétereket gyalogolni. És ebben szerintem nem én vagyok a hibás, hanem az, aki szerint nincs szükség rá, h egy nagyvárosban párszáz méterenként legyen egy kuka. Biztos sokak számára ismerős ez.
2009. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

javasolt módszer:

pipere zacskó ( 9 l-es ),vagy 10 l-es kis szemetes zsák .

tekercsben kapod 50 db-os kiszerelésben .

legyen nálad mindíg,ha kiviszed a kutyát.

továbbá, a DM-ben,vagy Gyógyszertárakban kapsz kis színes reklámtáskát, legyen nálad 1-2 db.

mikor a kutya megtette amit kellett, felszeded a zacskóban ( belenyulsz, felmarkolod , hosszú körmökkel vigyázni :), és kifordítod a zacsit. ha nincs a közelben kuka , tedd a kis reklámszütyőbe,és mivel színes át sem látszik,majd a kezedben viszed ,amíg nem találsz megfelelő helyet ahol kidobhatod.

a táskát nem kell kidobnod .

jó tanács, a zsebedben nem árt egy-két papirtörölő sem ,ha a kutyának megy a hasa :)

rajtad kívül senki sem tudja,hogy mi van a kis táskában .

sőt, rosszakaródnak átadhatod bió humusz alapanyagként :)

2009. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Winner of Royal Hill ***** válasza:
51%

Szia!

Én falun lakok,ezért séta közben általában nem szedünk kakit, az árkokban a fűben elfér,senkit nem zavar. Otthon az udvarban speciális(igaz lócitromra tervezett)trágyaszedővel szedem fel a kakit. Ha viszont városban sétálunk vagy kiállításon vagyunk akkor mindig van nálam zacskó. Állateledel boltban lehet kapni,azt hiszem a tartó+egy tekercs(25db) zacsival 4-5száz forint körül van. Mivel nekem óriásaim vannak, a végtermék is elég nagy. Én úgy szoktam csinálni hogy letépek egy zacsit,kifordítom, mindkét kezemmel belenyúlok és úgy szedem fel. Sokkal egyszerűbb mint egy kézzel matatni a kakiban(olyan nagy hogy egy kézzel nem tudnám felszedni). Aztán ha felszedtem letépek még egy zacsit, belehúzom azt ami már tele van, szépen bekötöm és kuka. Ha van kuka, ha nincsen akkor cipelem magammal amíg nem találok kukát, mert a kutyagumit felszedni nem szégyen, legalább látják hogy rendes gazdi vagyok.

A papírtörlő nem hülyeség. Jártunk már úgy kiállításon, hogy a bírálatok előtt mentünk startszámot felvenni és a kiskutyámra épp a ring bejáratában jött rá a szapora. Mivel ideges volt kicsit ment a hasa, úgyhogy zacsikkal+papírtörlővel takarítottam fel a végterméket, nehogy valaki elcsússzon rajta. Ciki, nem ciki ez van ha az ember kutyát tart.

Bocs hogy kicsit hosszúra sikerült.

2009. nov. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Örülök a kérdésnek, mert legalább van változtatni akarás egyes emberekben e-téren!!!

Régebben amig meg nem szoktam, hogy a kutya kakil, nem csak eszik addig kissé undorodtam a kutyapiszoktól, de sosem hagytam széjjel.

Az elsö pár hónapban igy csináltam:

Amikor a kutyám leguggolt, a feneke alá helyeztem gyorsan egy újságpapirt, majd elöre lépkedtem, hogy szagokat ne érezzek. Ha készen volt a dolog akkor a kezemre húzott zacskóval felmarkoltam az egészet. Igy nem éreztem a formát meg a meleget és nem undorodtam annyira.

Manapság már természetes, hogy a kutyám kakil olyat amilyet, felszedem simán a zacskóval, bekötöm és kidobom a kutyaszemetesbe.(mert nálunk ilyen is van lépten nyomon).

2009. nov. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk itt a VIII. kerületben a közterület felügyelet irodájában ingyen adják a kakiszedő zacskót, csak szedjék föl az emberek! :) Ennek ellenére sajnos nagyon sokan nem élnek a lehetőséggel és tiszta sz@r az egész kerület. :S Pedig szerintem ez egy példaértékű dolog a kerület részéről, mert boltokban elég drága ez a zacskó. Mindig elgondolkozom, hogy én 2 kutyát tartok a kezemben pórázon és mégis fel tudom szedni, másoknak ez egy kutyával miért olyan nehéz? :( Ennyire szeretik a bűzt, az undort és hogy nem lehet rendesen közlekedni? Nem elég a sok koldust és az ő terméküket elviselni? Szomorú.
2009. nov. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!