Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudnék kezdeni ezzel a...

Mit tudnék kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

9.-es vagyok,16 éves. Belecsöppentem egy olyan osztályba ,amibe lehet,hogy nem kellett volna!

Szóval az osztálytársaim(kereskedelmi szakközép) kutyákat verekedtetnek,bármennyire is borzasztóan hangzik.

Még október volt amikor elmentem egy verekedésre(amit azóta is szörnyen bánok ,mert hihetetlen rossz élmenyekkel"gazdagodtam". 5000FT+Egy doboz cigi járt a győztesnek egy Német Dog Cane Corso viadalon. A Dog majdnem hogy halálra marcangolta a Cane Corsot, a Cane tulajdonosa még akkor is uszította volna a kutyáját,amikor a Dog már majdnem megölte,borzasztó,ennek sajnos szemtanuja voltam.

Sajnos hetente hallom a történeteket,ami komolyan mondom engem nagyon nyomaszt.

Lépni nem merek az ügyben,talán rossz is a kérdés,egyszerűen regisztrálnom kellet ide ,hogy ezt kiöntsem magamból. Remélem ás helyen ilyen nem fordul elő,mert ez valami katasztrófa ami itt zajlik!


2013. nov. 19. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Pedig lépned kellene. Először a szüleiddel beszélj róla.


Esetleg Telefontanú.

Telefontanú Program

” hogy a bűn ne maradjon büntetlenül!”

Neve bemondása nélkül hívhatja a Telefontanú ingyenes telefonszámát!

2013. nov. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Fel kell őket jelenteni, valahogy lebuktatni őket a rendőrség/állatvédőrség előtt.


Ha lépni nem mersz az ügyben, akkor te sem vagy jobb/különb, mint azok, akik ezt teszik a kutyákkal! "Bűnösök közt cinkos, aki néma."

2013. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek az utolsóval: bűnösök közt cinkos, aki néma. Muszáj lépned, és szerintem ezt te is érzed a lelkedben. Tegyél bejelentést az állatvédőrségnél, ők nem adják ki semmilyen körülmények között a bejelentő adatait, hanem ők maguk tesznek a rendőrségen feljelentést. Kérlek, segíts a kutyáknak.


-kispalikee-

2013. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindenképpen lépj az ügy érdekében, ne félj, hidd el lesznek támogatóid!!
2013. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, így ismeretlenül is büszke vagyok Rád, hogy ugyan nem tudod mi tévő légy, de lépni akarsz az ügyben.

Jó érzéssel tölt el, hogy nem szippantott magába ez a borzalom, és érző ember maradtál a sok idióta, sötét osztálytársad között.

Tudnod kell, hogy az állatviadal szervezése ill. állatot verekedtetni bűncselekmény, aminek következménye pénzbírság, börtönbüntetés lehet, és elkobozzák a viadaloztatott (jelen esetben) kutyát.

Sajnos elég sok helyen előfordul, túl gyakran találkozunk hasonló hírekkel. Én sajnos nem vagyok (még) állatvédőr, de napi kapcsolatban vagyok velük, így hiszek és bízom benne, hogy tudok segíteni. Itt egy bejelentő lap, amit itt a neten el is tudsz küldeni: [link]

de ha ezt nem akarod akkor kérlek írj nekem privát üzit, és említsd meg benne, hogy hol élsz. Ne félj, nem kell, hogy megtudják, hogy tőled van az infó!

Ha már eddig eljutottál ne torpanj meg! Köszönöm.

2013. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Remek ember vagy amiért így a szíveden viseled az állatok sorsát, látszik a kérdésedből mennyire nyomaszt a helyzet, és ez így van rendjén. Az osztálytársaid minősíthetetlen söpredékek, és vissza fogják még ezt kapni az élettől.

Több lehetőséged is van, bár nem ismerem a szüleidet de szerintem ha szólsz nekik, és elmondod hogy nem szeretnéd ha kiderülne hogy tőled van az infó akkor biztosan segítenek neked.

A másik, amivel már komoly bizonyíték kerülne a kezedbe, ha fel tudnád venni videóra. Tudom, szörnyen hangzik, de ez nagy lap lenne a kezedben. Gondolom mindenki menőzik, szóval tegyél úgy mintha a hecc kedvéért felvennéd a mobiloddal a dolgot, mert az annyira király dolog, aztán a felvételt továbbítva egy állatmentő szervezetnek vagy állatvédőrségnek már tudnak lépni az ügyben. Ha gondolod írj privátot, cserélhetünk e-mail címet és segítek neked amiben tudok!

2013. nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ötös vagyok újra! Mi újság van? :)
2013. nov. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!