Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? (elvárások lent)

Figyelt kérdés

Vidéken élünk tőlünk pár házra egy gazdálkodó lakik sok jószággal.

Sok egér patkány láttam már az mi portánkon is. Jelenleg van egy labradorunk is de nem igazán érdeklik ezek a kártevők. Ha meglát egy patkányt csak végigkíséri a szemével és kész. A macskával is csak játszani akar.

A macskák nyáron rendre levizelik a hintaágyat és azon alszanak. a gyerek homokozójába bekekaksiznak a rágcsálók is károkat okoznak.

Olyan kutyát keresnek mi ha nem is öli meg de távol tartja a patkányokat macskákat. Mindemellett jól megférjen a másik kutyánkkal és a gyerekkel is.


Azt tudom hogy a tacskó jó lenne de állítólag a nem igazán gyerekbarát.

+ mindenképp menhelyről szeretnék kihozni egy kutyust ahol sok lesz a keverék, ami nem baj csak nem tudom milyen jellemzői legyenek a kutyának. Mire kel figyelnem hogy nézzen kis stb stb.


2013. nov. 22. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon becsülendő hogy menhelyről fogadnátok be egy kutyust :) a tacskók és a terrierek jó patkányfogók, de szerintem ha a menhelyen elmondod az igényeidet, hogy legyen gyerekbarát és szociális, de a macskákat zavarja el, biztosan fognak tudni mutatni neked kutyust
2013. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a kutyus ideiglenes örökbefogadónál van, talán el tudja mondani, hogy melyik kutya gyerekbarát stb.

Én tacskókkal nőttem fel, nem volt semmi baj. Az első tacsink megölte a patkányokat, egereket, megkergette a macskákat, de amikor lett saját macska (egy felnőtt), vele jóban volt. A második tacsi nem csinált ilyeneket, de annak a nevelésében már én is részt vettem. (Veszélyes dolog a rágcsálók megölése, mi van, ha az meg van mérgezve?)

Szerintem ez a macskaüldözős dolog simán betanítható. Nem hiszem el, hogy sok embernek meg se fordul a fejében, hogy nem kell feltétlenül megöletni a macskákat a kutyákkal, ha el is lehet üldözni.

Ha a macska valakié, lehet ivartalanítani, nem lesz felesleges szaporulat, és "tovább tart" és nem jelöl.

Bocsi, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni, csak néhány gondolatot osztottam meg.

2013. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Magyar kutyafajták között is van hivatásos kártevőirtó: ez a pumi. Én a helyedben pumit tartanék. Van fajtamentésük is, a honlapjuk sajnos nem működik, de itt vannak más elérhetőségek: [link]


Arról, hogy az adott kutya gyermekek és más kutyák mellé való-e, az örökbeadó szervezettől kaphatsz tájékoztatást, mert ez sokkal inkább függ az előélettől és az egyedtől, mint a fajtától.

2013. nov. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mudi is nagyon jó kártevők ellen, a miénk sok egeret fogott már. Viszont mind a terrierek, mind a pumi meg a mudi sok mozgást, sétáltatást igényel. Ha ezt nem tudjátok megadni neki, tartsatok inkább macskát.
2013. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy a macska is probléma. Mindegy, akkor is áll, amit írtam. :)
2013. nov. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A mi birtokunkon annó, élt egy tacsi keverék kotorék eb. Ami patkány nagyságú volt, és mozgott, azt előszedte a föld alól is. Macskákat nem bántotta.
2013. nov. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a terrierek nem igazán gyerekszeretők,de megfogják a patkányokat
2013. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon ajánlom a tacsit. Az enyém a macskákat távol tartja a háztól, az egeret és a patkányt is felkutatja és meg is ölné, ha nem lennék résen és nem venném el tőle, hogy máshol folytathassa rágcsáló életét. :) A gyerekekkel is barátságos az enyém kifejezetten szeret játszani velük. Itt a tacskó fajtamentés: [link]
2013. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én pedig a terriert ajánlom, szerintem jobban elvannak a gyerekkel, mint a tacskó. van foxi fajtamentés, ott egyenként ismerik a kutyákat, írni kell nekik, hogy ezek az igények, gyerek mellé lenne, másik kutya mellé és nem lenne rossz, ha elkapkodná néha a patkányokat és majd ajánlanak.


[link]

2013. nov. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!