Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit válasszak? Nagyon sokat...

Adry16 kérdése:

Mit válasszak? Nagyon sokat szeretek a szabadba kiránduli, télen és nyáron egyaránt. Illetve a kiképzését is előnyben részesíten mint engedelmes, örző-védő ágazatban. És szeretnék olyan kutyát amivel mindez lehetséges.

Figyelt kérdés
Néztem pár fajtát nem tudok dönteni: Akita, Husky, Bernipásztor, Skótjuhász, Írszetter, Bordercollie. Meiket ajánlanátok
2013. nov. 11. 17:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Az akitát, a bernit vagy az ír szettert ajánlanám leginkább, ha a kirándulást nézem. A többi leginkább a szellemi fárasztást igényli, a mozgás mellett persze. Ha szellemileg is le tudnád fárasztani, akkor bármelyik jó lenne. Akita és husky kicsit nehéz eset, tapasztalt gazdit igénylenek. Ha ez is megvan, akkor tényleg bármelyik megfelelő.
2013. nov. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Akita, husky elég önfejűek. A labin gondolkodj még vagy a vizslán. Vagy menj be egy állatmenhelyre, kérdezz rá melyik kutya alkalmas túrázársa, szeress bele valamelyikbe és hozd ki a sittről...:)
2013. nov. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Akiteki ***** válasza:
78%
Ezek közül kirándulásra bármelyik jó, ÖV-re egyedül az akita.
2013. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Keverék kutya szóba sem jöhet?
2013. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ÖV-re csak az akita alkalmas.
2013. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ŐV fontos szempont, akkor ezek közül valóban az akita alkalmas csak (nem számítva a tükör hókuszpókusz őv-t), de ha az őv-t kivesszük, akkor bármelyik alkalmas. A huskynak, a bordernek jó nagy mozgásigénye van, emellett a border jelentős mennyiségű szellemi fárasztást is igényel. Akitát és huskyt nem szoktak első kutyának ajánlani, de kutyasulival és viszonylag határozott jellemmel szerintem bevállalható. Legalább te is sokat tanulsz:)


-kispalikee-

2013. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

2-es: amúgy miért baj az, ha egy kutya önfejű? Én pont azért hoztam el a huskymat anno, mert szeretem a kihívásokat. Sokkal többet tanulsz egy ilyen kutyától, mint pl. egy vizslától (félreértés ne essék, nagyon bírom a vizslákat, de saját kutyának sosem kéne, pont mert túl könnyű, 'puha'). Nem mindenkinek ugyanaz a jellem jön be.


-kispalikee-

2013. nov. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2. kutya lenne, volt egy Dobermann kanom, csak sajnos elpusztult 1 éve :( és most szeretnék egy másik kutyust. Szellemileg is letudnám fárasztani. Törzskönyves kutyust szeretnék így a keverék kizárva. Esetleg tudtok e megbízható tenyésztőket bármeik fajtából?
2013. nov. 11. 18:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, ezek közül ÖV csak akitával. Huskyval van csak tapasztalatom: iszonyú kedves és kirándulásimádó kutyák, de olyan mértékű emberszeretet van bennük, hogy még a betörőt is kitörő örömmel és kutyapuszikkal üdvözölnék. Hallottam már olyat, hogy vki ÖV-re ment huskyval, de szerintem nagyon kevés husky alkalmas erre.

Tudom, hogy snassz, de egy sima német juhász tök jó lenne erre. Megvan benne az ösztön az öV-hez, de hosszú kirándulásokban is simán benne lenne.

2013. nov. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

7-es.

Egy szóval sem mondtam hogy baj ha önfejű, csak egy kezdő kutyásnál lehet probléma.

Nekem a husky és a malamut a szívem csücske, pont az önfejűségükért imádom őket, na meg persze gyönyörűek. Az északi kutyák különösen vonzanak, habár most egy labi keverékem és egy foxi-tacsi keverékm van, a foxi keverék igen önfejűre sikeredett de imádnivaló :)

2013. nov. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!