Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka kutyust válasszak?

Kan vagy szuka kutyust válasszak?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a kan kutyusok dominánsabbak és agresszívek is lehetnek, ha érzik hogy a közelükben tüzel egy szuka. A szuka bújósabb, kevésbé akar "hatalomra törni", de ha tüzel, szinte lehetetlen sétáltatni, mert vonzza a kanokat, és én egyrészt nem szeretnénk kóbor kutyával összetalálkozni emiatt, másrészt nem szeretnénk véletlenül kiskutyákat.

Szerintetek?:)


2013. nov. 24. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ivartalanítsd és akkor teljesen mindegy.
2013. nov. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Majd szeretném ivartalaníttatni, de ez kan esetében nem annyira számít, szukánál pedig állítólag neccesebb a műtét.:)
2013. nov. 24. 23:28
 3/13 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás ajánlott egyéb egészségügyi okok miatt is, nekem 1,2 éves szuka labradorom van, nagyon aranyos és okos, ivartalanítás se viselte meg annyira
2013. nov. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem:) Kb mennyibe kerül egy ivartalaníttarás? Utána megszűnnek a szuka tüzelési problémái?:)
2013. nov. 24. 23:33
 5/13 anonim ***** válasza:
A mi eddigi kutyáink alapján a szukák bújósabbak, a kanok nem fognak olyan látványosan hízelegni, de ugyanúgy szeretik ha foglalkoznak velük. Az agresszióval nem értek egyet, nekünk az eddigi fiú kutyák sokkal kevésbé voltak agresszívek mint a lányok. :) De ez persze függ a kutya egyéni jellemétől, a fajtájától és a neveléstől is. Egy jól nevelt kutyával általában nincs semmi gond, tanítani kell és sokat foglalkozni vele, akkor mindegy milyen nemű. :)
2013. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Mondjuk első kutyus lesz:)

2013. nov. 24. 23:54
 7/13 anonim ***** válasza:
A természete lényegesebb,mint a neme.Az ivartalanítás kanoknál is u.olyan fontos,mert kiegyensúlyozottabb lesz tőle.Szukáknál meg alap,mivel igen könnyen besikerül,ha nincs atom biztos kerítés.Eü.előnye is van mindkét esetben.
2013. nov. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Majd igyekszem ügyesen választani az alomból, így akkor mindegy lesz a neme:)
2013. nov. 25. 08:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás ára kilótól függ, 20-25 ezer körül számolj minimum.

Érdemes elvégeztetni, mert utána egy életre megszűnnek a tüzelés miatti gondok és a kutyának is jót teszel vele.

Nem kell megvárni vele az első tüzelést, legjobb, ha még előtte megműtteted.


Nekünk mindig kan kutyáink voltak, most van először szukánk.

Valóban sokkal bújósabb, a kislányomhoz meg akkora türelme van, hogy öröm nézni.

Viszont iszonyat domináns (próbálna lenni), ám ez jelleméből adódik, nem a neméből, mivel stafford.

2013. nov. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 intense ***** válasza:
Nálunk a 30 kilós kant 15 ezerért vállalta a doki, megcsinálta a műtétet, este mikor teljesen felébredt az altatásból már játszott volna. Fontos, hogy ne nyalogassa a sebet és akkor nyom nélkül begyógyul, abszolút rutinműtét egy ilyen manapság.
2013. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!