Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen középtermetű kutyát...

Milyen középtermetű kutyát ajánlotok panelba?

Figyelt kérdés

Legfőképp minimum foxterrier méretűt keresek, a napi 2,5 óra mozgást tudnám neki biztosítani. Nem szeretnék nagyon pörgős kutyát, jó lenne, ha képes lenne nyugton maradni (mindenki a bordert mondja, de köszi, abból nem kérek).

Tudnám vinni kiállításra, túrázni, illetve nagyon sok kutyás van a környéken, tudom vinni kutyafuttatóba, stb.

Szeretnék inkább középtermetűt, gondolkoztam a huskyn is. A malamut szerintem túl nagy falat lenne nekem.

Tudom, milyenek a huskyk, nem kell mondani, hogy makacsak.

Ja, emellett kikötés még, hogy ne kelljen nyírni/trimmelni.


Ha a husky nem lenne megfelelő napi 2,5 óra mellé, akkor milyen középtermetűt tudnátok még mondani? Már van kinézett menhelyim is.


2013. nov. 25. 13:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

Én huskyt nem ezért nem vennék panelba, hanem azért mert szerintem megdöglene a melegtől.. Télen nyáron olyan meleg van sok panelba hogy az emberek nem bírják.


Sulin van most egy Husky 5fok volt hétvégén de annak még minding nem volt elég hűvös hogy igazán jól érezze magát :)


Kutyás tapasztalat? Mire akarod használni a kiránduláson kívül?


Én mostanába a Pumi, Mudi körül gondolkozom, csak magyar fajta és nagyon sok oldalúak. A Pumiknak állítólag annyira nem hullik a szőre ha havonta egyszer kifésülőd az ellhalt szőrőket ami tök jó tulajdonság egy lakásba pl. :) Ilyen az uszkár is ami szintén elég energikus, és ezeknek a kutyáknak nem kell vért izzadni a figyelmükért ^^

2013. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Pumit nem szeretnék, mert annyira nem jön be, és tudtommal rosszabb, mint egy husky...
2013. nov. 25. 13:16
 3/24 anonim ***** válasza:
59%

Vitába nem akarok fölöslegesen bele menni de miben rosszabb ? :D


Az hogy nem tetszik oké persze csak kíváncsi vagyok.

2013. nov. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Én sem szeretnék vitatkozni. :)

Állítólag ezerszer pörgősebb, engergiabombább, mint egy husky.

2013. nov. 25. 13:19
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

Mudit tudom ajánlani arra, amit leírtál. De az a középméret alsó határa asszem. :)

Viszont a lakásban nyugton van, az én kutyáimnak elég annyi mozgás, amennyit te itt írsz, nem kell nyírni, trimmelni, fésülni.

A huskynak nem tudom, mennyi mozgás kell, de a meleg miatt én is aggódnék.

Biztos vannak még megfelelő fajták, de nekem most így nem jut eszembe másik, ami megfelelne minden kritériumnak.

2013. nov. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
59%

jah az lehet bár egyed függő ugye :) azt meg te döntöd el hogy milyen kutyát hozol.


Viszont a nagy különbség a husky és a többi kutya között, hogy a Huskyt tényleg nehéz rávenni az együtt müködésre, persze ha összejön akkor jó kutya, kérdés az hogy képes vagy e rá. :)


A napi 2,5órába egyébként szinte az össze kutya belefér (a pörgősebb bordereken kívül)


A huskyt csak a folyamatos meleg miatt nem ajánlanám, de túléli, ha az álmaid kutyája egyébként akkor ne tegyél le róla :) csak válasz felelősséggel :)

2013. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bordert a világ minden kicséért sem raknék panelba. Nem vagyok a paneltartás ellen, de a border már sok...

2013. nov. 25. 13:27
 8/24 A kérdező kommentje:
Ill. a skótjuhász?
2013. nov. 25. 13:36
 9/24 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az uszkér szerintem nem rosz választás...és vele mehetsz túrázni. Esetleg egy magyar vizsla....szeret túrázni, lustálkodni, és pörögni is.
2013. nov. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 Imola Ágnes ***** válasza:
Uszkár...
2013. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!