Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatom rá a kutyáka...

Hogy szoktathatom rá a kutyákat hogy ne játszanak "durván"?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van két palotapincsi kutyám ( Egy szuka, 5 hónapos, és egy kan, ő 3 éves.)

Nos, a kis szuka állandóan felugrál a kankutya fejére, harapdálja ahol tudja, és az udvaron is van mikor nagyon bedurvulnak és nagyon durván játszanak. Rossz nézni. ( tudom hogy így szoktak a kutyák..)

Nos ma történt egy olyan baleset hogy a szuka belekapott a kan szemébe (feltételezhetően) és azóta a kan nagyon hunyorít arra a szemére, alig bírja kinyitni, és egyszer széthúztam a szemhéját és nagyon kiguvadt a szeme. Sokszor volt már begyulladva a szeme, de egy idő után rendbe jött. Lehet hogy most is erről a gyulladásról van szó.

Viszont el szeretném kerülni, hogy legközelebb ilyen vadon " játszanak " mert nem szeretném hogy bármelyiknek baja essen, nem szeretném hogy kiessen a szeme. Szeretem mindkettőt és a pici szuka is már a szívemhez nőtt. De ha muszály akkor átadom másnak, nem akarom hogy baja essen a kannak, a legjobb barátom, az életem adnám érte.

Tehát, hogy szoktathatnám ettől a vadságtól? Azt szeretném hogy barátian közeledjenek, és ha játszanak akkor ne legyen ilyen. Bocsi a hosszú kérdésért.


Üdv!

16/F



2013. nov. 12. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad már esetleg tiltani a durva játékot?
2013. nov. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Persze, a magam módján.

Ne kövezzetek meg, nem nagyon értek az ilyenhez ( sajnos ).

Rájuk szólok hangosan, a szukának meg szoktam veregetni picit a buksiját, de nem erősen.

Tippek?

2013. nov. 12. 20:40
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

A pincsiknek nagyon sérülékeny a szemük , mivel kidülledő. De egészséges kutyánál nem evidens a sokszoros gyulladás. Ha nem javul a szokásos módon, bizony megsérült a kan szeme. Gondolom, sok cuki kis pincsikét akarsz majd, hogy szukát hoztál a kan mellé. Nem kellene.

A játékhoz pedig , ahogy írták, irányítani kell, amíg lehiggad a kisebbik kutya.

2013. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Bökd meg a nyakát, de legyen benne határozottság, ne a figyelmét akard felhívni, hanem azt az üzenetet közvetítse a mozdulat, hogy ezt nem csinálhatja. Vagy ragadd meg a grabancát, és szedd le róla. Vagy csinálj bármit, a lényeg az, hogy neked legyen igazad a végén. Abban a pillanatban, hogy nem fogadod el a durva játékot, meg fog szűnni.
2013. nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hm. Köszönöm szépen a kedves válaszokat.

Akumi, köszönöm a tanácsokat, elkezdjük alkalmazni!

2013. nov. 12. 20:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még egy haverom remek hasonlatát szeretném, megoszani veled. A tiltás nem az, amikor megpróbálod közölni a kutyával, hogy tulajdonképpen amit csinál, azt lehet, hogy inkább nem kéne. A tiltás az, amikor a gyerek úgy dönt, hogy két szöggel belenyúl a konnektorba. Ott nincs szarakodás, nem fogja megcsinálni és kész. Ha így állsz a durva játékhoz, vagy bármihez, amit elég fontos lenne nem csinálnia a kutyának, akkor nem fogja csinálni. Rajtad múlik, nem a technikán :)
2013. nov. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3.-adik válaszolónak:

Nem szaporítás céljából vettük, hanem nem tudunk állandóan foglalkozni a kutyával, ezért akartunk mellé egy szukát. A szukát ivartalaníttatni fogjuk.

2013. nov. 12. 21:00
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, értem mit mondasz:)
2013. nov. 12. 21:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Van a kutyámnak egy haverja, aki nagyon be tud durvulni. a kutyám valamivel kisebb mint ő, de bírja sarat, ő is szeret durván játszani. Viszont látom rajta, hogy sok neki.

Én ilyenkor közéjük ékelődök, és eltolom a másik kutyát a kezemmel, távol tartom egy darabig határozottan... max egyszer mondom hogy "szépen". Ha ezt nyugodtan, és határozottan teszem, éreztetve azt, hogy ne tovább, mindíg megértette a kutyus. A gazdája nem nagyon neveli ilyen téren, tudtommal csak én, mióta mi is oda járunk. Mondjuk, egy két hónapba beletelt, de ma pl elég volt rászólni, és kapcsolt.


Van az a durvaság ami rendben van, de egy határon túl nem tolerálom. Ezt a pontot próbáld megtanítani a kutyádnak, hogy ne lépje túl. De akkor mindíg figyelj rájuk, és ha lehet, ugyazzal a módszerrel lépj közbe.

2013. nov. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk, nemtudom ez jó módszer e,ha csak nemes egyszerűséggel véget vetek a szituációnak? Nálunk a megbökés, rázogatás, durva játék közben nem zökkentette ki a kutyákat. a nyugodtság viszont pár másodperc alatt átragadt rájuk, és vagy folytatódott a játék normálisan, vagy mást csináltak.
2013. nov. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!