Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden yorkshire terrier...

Minden yorkshire terrier reszket, mint a nyárfalevél?

Figyelt kérdés
Már napok óta hordom az állatkórházba a kutyámat infúzióra,így több yorkie-t is láttam,akiket a gazdik hoztak.Meglepett,hogy akár a gazdi ölében,akár vizsgálat közben pl mindegyik úgy reszket,hogy csoda,hogy az a kicsi kutya szervezete bírja,majd"kirázzák a lelküket.Ez fajtajelleg náluk?Mindig reszketnek vagy csak ha izgatottak?Vagy ez a rossz idegrendszernek(sok a szapis gondolom)tudható be?

2013. nov. 25. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet félelem, stressz, fázás, bármi...De a jó kondiban, jó állapotban lévő nyugodt kutya (fajtától függetlenül) nem remeg.
2013. nov. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Ezek ilyenek. Bátyámnak is volt és állandóan remegett, pedig kényeztették és szerették. Nemcsak ijedős, hanem nagyon szégyenlós is, ahogy észrevettem. Pisilni csak úgy mert, amikor az ember nem nézett oda, azt is csak röptében.
2013. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem jellemző a reszketés a yorkira. Viszont rendkívül intelligensek és ezért tudják, hogy orvosnál vannak. Félnek ha remegnek, vagy fáznak.
2013. nov. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
Szerintem is az állatorvos válthatja ki. A kis olasz agaram is szokott remegni, ha megijed.
2013. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem az orvos váltja ki a reszketést, hanem a gazda! Az ő félelme, bizonytalansága, sajnálata miatt reszketnek a kutyák az orvosnál. A stabil idegrendszerű és jól kezelt kutyák nem remegnek a dokinál, mert nincs rá okuk. Persze, ha a gazdi tiszta ideg, akkor a kutya is stresszes lesz.


Ezen kívül még fázhatnak, ami okozhat remegést.

2013. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha valami rossz élménye volt már a dokinál, akkor mindig félni fog, akárhányszor belép a rendelőbe, vagy megérzi a szagot. Összeköti azonnal a rossz élményt a hellyel.
2013. nov. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Akiteki ***** válasza:
Ha évekkel ezelőtt találkozunk, ezt elmagyarázhattad volna az első huskymnak is. Ordított, ha meglátott egy injekciós tűt és ölben kellett bevinni az orvoshoz. És ne találd ki, hogy én stresszeltem, mert nem.
2013. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!Mindenkit felpontoztam.
2013. nov. 26. 01:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Természetes stresszes környezetben.

Az enyém akkor is citerázik, ha izgatott és pl nyugton kell maradnia:) Ilyenkor megkérdezik, hogy bizonyára fázik szegény?:)

Ja 30 fokban...bizonyára:)

2013. nov. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!