Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Számotokra milyen...

Tenyésztők! Számotokra milyen az "álomgazdi"?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elsősorban az a lényeg hogy szeresse a leendő kutyáját és felelősségteljesen gondoskodjon róla, na de ezt elsőre nem biztos hogy meg lehet állapítani egy illetőről, főleg ha mondjuk külföldi és nem tud elmenni személyes találkozóra, egy kiállítás alatt meg azért nem lehet megismerni teljesen az embert. Számotokra mik azok az apró, árulkodó jelek amikből arra következtethettek, hogy jó gazdája lesz a kölykötöknek?
2013. nov. 27. 13:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
10: akkor jogosan felvetődhetne a kérdés, hogy ha ennyire nem bízol meg a tenyésztőben, miért akarsz tőle kiskutyát? :) én még nem találkoztam olyan tenyésztővel (nem szaporítóval), aki ne tudta volna kezelni a kutyáit a saját otthonában
2013. dec. 2. 15:56
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10-es! A tenyésztő kutyái valószínűleg neveltek, anélkül tenyészszemlén sem állnák meg a helyüket. Ha a gazda behív, akkor bemehetek. Ha hívatlanul bemegyek akkor meg ne csodálkozzak, ha a dobermann morci lesz. Ha egy nevelt dobermanntól félek, akkor mért is akarok kölyökkutyát, amit majd nekem kell(ene) megnevelnem?
2013. dec. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Tegyük fel egy alak külföldről akar venni tőlem kutyát, akkor is megmondjátok neki , hogy maga nem viheti el, ha leutazott mondjuk 600 km-t érte?
2013. dec. 3. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
600 km az nem távolság, ha csak azért ideutaznak, hogy megnézzék a kiskutyákat, az már egy jó előjel. Egy ilyen látogatást előtte általában több levélváltás előz meg, fényképeket kapunk stb. És amikor a kiskutya utazása aktuális, akkor vagy mi elvisszük, vagy féluton találkozunk, ha nagyon messze akkor kiküldöm. De külföldre sokkal nyugodtabb szivvel adok el kutyát, mint Magyarorszgára megmondom őszintén. Hollandiába, svájcba, Auesztriába pl. gondolkodás nélkül. Ja és kedves: tegnap 15:40. 9 kutyáim maximálisan jól neveltek, és szocializáltak., igy ha én bárkit is beengedek a kapun, nem értem, hogy miért is feltételezed, hogy széttépik a látogatót. Gondolom benned is él még a régi stereotipia a Dobermannal szemben. Rendben, akkor ha te jönnél, elzárom a kutyákat. De akkor, hogy nézed meg, hogy az az anyakutya akinek a kölykét szeretnéd megvenni, hogyan viselkedik???
2013. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az anyakutyát én sem láttam amikor vettem a picit. Elvolt zárva mert nagyon ugatott. Viszont amilyen mocskosan és retkes helyről volt az a pici hát nehéz elmondani róla, hogy egy elismert tenyésztő ...
2013. dec. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
pedig az nagyon fontos, hogy az anyakutyának milyen a karaktere, hogy nevel, mert a kölykök rengeteget tanulnak az első pár hétben, és legfőképpen az anyjuktól. És a kiskutyát ez egész életében végigkiséri.
2013. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!