Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A wolfspitz/keeshond milyen?...

Kismateka kérdése:

A wolfspitz/keeshond milyen? Mozgásigény, természete, más kutyával jól kijön? Lehet kint tartani?

Figyelt kérdés

2013. nov. 27. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Társasági kutya emiatt nem alkalmas kinti tartásra.A szőrét folyamatosan ápolni kell,ezért sem lenne neki jó odakint.


Minden kutya kijön más kutyákkal,ha a gazda ezt megfelelően megtanítja neki,vagy épp nem rontja el az elején.

2013. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
52%

Szia, nekem volt wolfspitzem, sajnos pár hónapja pusztult el.

Iszonyat jó kutya volt, sosem volt még ilyen kedves kutyám. Nem volt egy nagyon okos kutya, bár nem tanítgattuk trükkökre. Azt megtanulta, hogy házon belül hova mehet és hova nem. Nem volt annyira ásós sem, szökős pláne nem. Nagyon rendes volt. Kint tartottuk, bírta a hideget, a meleget viszont annyira nem, akkor bent volt a lakásban. A víztől ő speciel félt, de ez nem fajtafüggő. Igazából azt mondják a spiccekre higy eléggé harapósak, de ő soha nem harapott meg senkit. Jó házörző volt, de ennek ellenére nem ugatott sokat, meg idegeneket sem ugatott meg amikor beléptek a házba. Iszonyat varátságos volt minden emberrel, kutyával és állattal. Mozgásigénye nem túl nagy de nem is kicsi. Nálunk az udvaron volt egy maradandó útvonala és sokszor lefutotta azt. De naponta eljártam vele sétálni is. De nem igényelte túlzottan a mozgást, sose volt idegbajos ha kimaradtva séta. A szőre hosszú, tehát ápolni kell. Sokat fésülni, vedléskor mégtöbbet. Mi középkategóriás kajával etettük, nem voltak bél/emésztési bajai. Csontot is kapott, főtt húst is. Sose volt beteg, amiért el kellett altatnunk az emlődaganat volt. Öreg korára megsüketült és már vakult. 15 éves koráig élt.

Nála jobb kutyám nem lesz. Én csak ajánlom :)

2013. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk annak idején volt egy, csak a hatalmas, ezüstszínű szőrre emlékszem. : ) De apa elmondását tudom tolmácsolni.

Spicc lévén elképesztően gazdamániás, rendkívül tanulékony és intelligens, elbűvölő természet. Idegenekkel szemben kifejezetten bizalmatlan, mindig a gazdáját nézi fél szemmel, ha megfelelő a kapcsolat, mindenféle tanítás nélkül sem fog elmenni. Spicc, általában megfelelő minden élőlénnyel a kapcsolata, de meg kell ismerniük egymást.

Ki tud belőle törni néha a makacsság, főleg a tinikorban, ekkor dupla annyi türelem kell hozzá és keménység. DE! a spiccek alapvetően nagyon érzékeny fajták, óvatosan kell velük bánni rendkívüli intelligenciájuk miatt.

Mint azt te is láthattad, kifejezetten feltűnő, impozáns kutyák, nekem nagyon tetszenek (ettől függetlenül skótom lesz, és kész), és piszok drágák. Én szívem szerint külföldről hoznék, a magyar állomány nem a legjobb.

2013. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Alkalmas kinn tartásra.Foglalkozni kell vele.
2013. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!