Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak fehér színben...

Miért csak fehér színben tenyésztik a komondort? Pedig.

Figyelt kérdés

azt olvastam a (ez nem areklám helye) hirtendewlet.de-n


--- [link] --


,hogy 1930-ban még volt fekete,homoksárga,hamuszürke stb.


Akkor miért csak ezt az egy színt engedélyezik?

Szerintem szép így is,de ha többféle színben lenne talán nagyobb lenne az érdeklődés felé.

Ami végülis a fajta fenntmaradását szolgálná,mert állítólag egyre kevesebb van eme fantasztikus kutyából.

Kár lenne érte.


2009. nov. 20. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Hát én nem tom...


Naponta 6-7 el is találkozom..


Postás vagyok..

2009. nov. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a belinkelt képen egy közép-ázsiai juhászkutya van.
2009. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Google ---> "fekete komondor"


és hamar megválaszolhatod a kérdésed.

2009. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
A képen, amit linkeltél, nem komondor van, de mindegy -.-' Amúgy én láttam már komondort több-féle színben, sétálgass az első kerületben budán, ott láthatsz több-féle színben is. :)
2009. nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

csak fehér szinű komondor van.

Bármilyen más szinű komondornak nevezett kutya,keverék!

Hát azért nem mondanám hogy szép más szinben is a komondor, mert pl. a fekete szin, a naptól kivörösödik, és undoritó szine van,már bocsánat...


"Szerintem szép így is,de ha többféle színben lenne talán nagyobb lenne az érdeklődés felé.

Ami végülis a fajta fenntmaradását szolgálná,mert állítólag egyre kevesebb van eme fantasztikus kutyából.

Kár lenne érte."

1. a képen nem komondor van

2. A fajta fennmaradását az szolgálná ha az emberek tudnák, hogy a komondor csak fehér szinben létezik, és nem támogatják, nem vásárolnak komondornak mondott keveréket, akiben aztán lehet h csalódnak, mert nem olyanok lettek mint amit elvárnak.


Nagyon sok vita van a komondor szinével kapcsolatban fórumon.

Nekem is komondorom van.

Ismerem azt az embert aki fekete "komondort" "tenyészt"... hát csakhogy tudd, ő fekete orosz terrierrel fedeztette be a fehér komondort, és úgy árulta a kölyköket h különleges vérvonal, és h az apa fekete román komondor....

ahha persze... még Romániában sem volt...Na és persze azért is mondta mert igy nem kellett megmutatni az apát..

jah és milyen érdekes az egész almot 6-7 kiskutyát odaadott volna 10 ezer forintért... látszik marha sokba kerülhetett az az alom neki...

ó és a nála maradt fekete kutyák levadászták a kecskéit... ez meg mégis milyen komondor lenne már??

Élőben én is láttam egyszer egy fekete "komondort" persze szürke volt, és a testfelépitése nagyon könnyű volt, magas, vékony, kecses... nem éppen komondoros....


NA ezek a csalók tesznek tönkre egy fantasztikus kutyafajtát :'(


Nem véletlenül fehér szinű, és még szerencse h a kuvasznál nem erőltettek ilyen hülyeséget h legyen más színű.


[link] olvasgass

2009. nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom miért csak fehérben engedélyezett. Hallottam olyat hogy régen azért volt jó mert nem keverték össze az ellenségeivel ha verekedett velük. Mert ugye pl a farkas feketés-szürke. Miért nem lehet elfogadni hogy az okosok így döntöttek? Amúgy meg ne akard szerintem hogy népszerű legyen. Nézd csak meg hogy mi lesz a divatos kutyákból...
2009. nov. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ne hidjétek,hogy nem tudom,hogy néz ki egy komondor!


Ha csak a középázsiai jött be akkor rá kell kattintani,a lap alján európát választani és ott lesz a komondor.


Azért nem kerestem ráa fekete"komondorra",mert úgy emlékezete ott nem említik ezekete színeket meg tolvastam,hogy fekete terrierel pároztatott.


Gondoltam ha már elev kevesen tartanak még van is lehetősége rá talán ha lenne más színben akkor egy hazai fajta mellett dönte.

De így csak fehérben is nagyon tetszik nekem.


Egyébként egy régebbi könyveb(A kutya:tenyésztése,tartása,kiképzése-szerk:Dr.Sárkány Pál,1975) az olvatam,hogy ,,-mert az utóbbi 150 évben csak fehér,legfeljebb ordas színű komondorról tudunk".

Ugyanez a köny írja a kuvastról,hogy

-,,A régi törzskönyvek,feljefyzések tanúsága szerint rőtes,ordas színű kuvasz is volt.Találunk utalást feketére is.".

És én olvastam még egy színváltozatról,de már meg nem mondom melyik volt.


Az nem tenne jót ha divatfajtává válna,desose lesz az.Sőt egyre kisebb az esélye,de egy kis népszerűség talán jót tenne a fajtának.


Csak egyszerűen furcsálom,hog ha volt más színben is,miért csak egyet fogadtak el?


Egyébként az oldal amit ajánlok elég igényes.!!!


[link]


Szóval,rákattint a kaukázusira,lap alján európára kattintás,lap alján komondor kiválasztása.

2009. nov. 23. 16:35
 8/8 A kérdező kommentje:
még csak rá sem kell kattintani csak a lap aljára menni
2009. nov. 23. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!