Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisbaba + kutya?

Kisbaba + kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemsokára babánk születik (március),és most nyílalt belé a gondolat,hogy az ég világon semmit nem tud a kutyánk a gyerekekről.Összesen 2x találkozott testközelből gyerekkel.Az egyik már 10-11 éves volt,odajött az utcán,hogy megsimogathatja-e.Meglepődtem,mert a gyerekek félni szoktak tőle (stafford),de mondom persze.

Megsimogatták,a kutya is meglepődött,de nem volt semmi.Mentünk tovább.A kutyát persze megdicsértem.


Aztán a barátnőm még tavaly előtt nyáron áthozta egyszer a kisbabáját,a gyerek kb 1 éves lehetett.Sírt,bömbölt,visított.A kutya már ugatott is.Mielőtt bejöttek a kutyát becsuktam a kennelbe,mert nagyon kiborult a babától.Egyébként velünk él a házban,de van kint kennel,ha kéne.


Aztán nem kísérleteztünk tovább,mert a kutya igencsak ideges lett a gyerektől,nem nagyon tudta hova rakni,barátnőm meg bepánikolt,és csak tetőzte a dolgot.Így abbamaradt.


Gondolom nem kérhetek kölcsön senkitől sem egy gyereket,hogy kipróbáljam mi a gond,szerintetek hogy oldjam meg?

Egyébként nincs vele gond,mármint alapból nincs vele gond,azt se tudom,hogy ez most gond volt-e vagy csak a baba volt váratlan..?


Ötletek a későbbiekhez?


2013. nov. 28. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

De, kérhetsz kölcsön gyereket. :) Csak normális kisgyerekes szülőket kell találni akik hajlandóak nektek segíteni, meg egy jó kutyakiképzőt aki tudja mit csinál. Szerintem ne egyedül kisérletezzetek, mert lehet, hogy csak mégnagyobb feszkót tesztek a kutyába. Viszont mihamarabb el kellene kezdeni, mert nem két hét egy ilyen terápia.

Gratulálok a babához! Nekünk májusban érkezik két 60-70 kilós kutya mellé.

2013. nov. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Most még elmehettek vele kutyasuliba,hogy megtanuljátok kezelni.Ahhoz,hogy gyerek biztos legyen a kutya,nem elég,hogy megszokja a gyerekek jelenlétét.És jól látod,senki nem adná szoktatási alanynak a csemetét,/még kiképző jelenlétében sem./
2013. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De igenis vannak segítőkész emberek akik hajlandóak a gyerekükkel jelen lenni ilyen helyzetben. Az is lehet hogy a kutyasulis oktatók közül is van valakinek a családjában kisbaba vagy nagyobb gyerek.
2013. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia! szakembertől kérj tanácsot és segítséget, ne kísérletezgess gyerekkel!

Staff-roti keverék kutyáink vannak, imádom őket és két gyerekünk is van, akiket úgyszintén :). Kutyás anyaként mondom, a gyerekek váratlan reakciókat válthatnak ki a kutyákból, nem szabad kockáztatni. Ezért ajánlom, hogy megfelelő szakemberrel vágjatok neki.

2013. nov. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!