Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap vásároltam egy whippete...

Tegnap vásároltam egy whippetet és állandóan nyüszít, ha nem veszem fel az ölembe vagy nem lehet rajtam, ez normális egy kiskutyánál?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék, hogy abbahagyja? vagy meddig tart ez a viselkedés?

2013. nov. 30. 18:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
igen, most a kutyaágyában fekszik szerencsére, bár próbálkozik feljönni az ágyra.
2013. nov. 30. 22:09
 12/20 anonim ***** válasza:
napról-napra jobb lesz a helyzet. Miért hoztad el előbb egyébként?
2013. nov. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Minden próbálkozást kitartóan leállítasz. Annyira egyszerű az alap a kutyáknál. Amit nem akarsz, azt nem engeded meg. Lehetőleg sosem. Amit jól csinál, azt pedig dícsérettel, jutalmazással honorálod.
2013. nov. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutya elkezdte a nevelésedet. Ha valóban fel is veszed és megnyugtatod, akkor el is éri a célját és a szemében jólnevelt gazdi leszel. (Csak te úgy fogod érezni, hogy van egy neveletlen kutyád.)
2013. dec. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Akiteki ***** válasza:
90%

Az ügyben több dolog nem normális:

- Az sem, hogy nyüszít, ha nem ölben van.

- Az sem, hogy 7 hetesen Nálad van.

- Az sem, hogy itt kérdezel.

Ami helyes lenne:

- Felfedezné a lakást, minden érdekelné

- 8 hetes koráig az anyjával és a testvéreivel lenne

- A tenyésztő mindent elmondott volna és kérné, hogy azonnal hívd fel, ha hazaértetek és számolj be róla, bármilyen probléma esetén azonnal neki telefonálj.

De sajnos ez nem így történt, mert nem tenyésztőtől vettél jó idegrendszerű, normális kiskutyát, szerződéssel, garanciával. Ilyen esetekben a legjobb megoldás az lenne, ha azonnal visszavinnéd és keresnél egy rendes tenyésztőt. De sajnos ez nem fog megtörténni.

2013. dec. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat, már ma sokkal jobb, alig nyüsszögött, kezd beleszokni a kutyaágyába, az ágyamba továbbra sem nagyon engedem, bár tegnap mikor elaludtam felmászott a lábamhoz, de már határozottan jobb a helyzet :)
2013. dec. 1. 10:58
 17/20 A kérdező kommentje:
Egyébként, akiktől vettem ők is hívtak, hogy mi a helyzet, meg adtak tanácsokat, hogy mivel etessem, állatorvos stb. mondták, hogyha bármi van hívjam őket. Azért hoztam el hamarabb, mert most volt lehetőségem odautazni, sajnos elég nagy a távolság.
2013. dec. 1. 11:01
 18/20 anonim ***** válasza:

Semmi baj nem lesz azzal az egy héttel. Kissé nagyon beragadt a tű a 8 hetes,törvény szövegnél.

Viszont , ha simán eltűröd, hogy reggel melletted ébredjen, nem fogod tudni leszoktatni az ágyról. Bár elég sokan alszanak a kutyájukkal :))

2013. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Akiteki ***** válasza:
Nem a törvény miatt okoska! Kicsit nézz utána, mi is történik a kölyökkel az alomban 6 és 8 hetes koruk között.
2013. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ha most ilyen kicsi korban hol engedsz vmit, hol nem, ne csodálkozz rajta, hogy később neveletlen lesz és a kutya fog téged irányítani
2013. dec. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!