Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik sokan, hogy az...

Miért hiszik sokan, hogy az amstaff harci kutya?

Figyelt kérdés

Nem értem miért hiszik sokan ezekről a családi show kutyákról, hogy harci kutyák. Talán azért, mert a pitekből lettek kitenyésztve? Vagy a kinézetük miatt?

Mi az oka?


2012. ápr. 14. 14:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a média az oka. Ott gyakorlatilag minden nagytestű kutyát pitbullnak vagy harci kutyának titulálnak. A hozzá nem értő ember meg elhiszi, amit a TV-ben lát.
2012. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amiért a németjuhászt a világ legeslegokosabb szuperintelligens, univerzális kutyájának tartják, illetve amiért ugyanezt a fajtát "farkas kutya"-nak nevezik az idősebb laikusok. Ez a magyar szubkultúra, ez van a köztudatban.
2012. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Főleg a kikötővárosokban a fajta őseit gladiátorkutyákként használták. Egy "pitt"-nek nevezett gödörben fajtársaik ellen kellett harcolniuk. Az amstaff rendkívüli ereje és vitalitása közvetlen következménye a sikeres viadorkutyák céltudatos keresztezésének.


Talán ezért.


Az egyik kutyám amstaff, kenyérre lehet kenni, mégis elég határozott a fellépése. Inkább jut eszembe róla a harc, mint egy öleb.

2012. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert nagytestű, kicsit félelemkeltő testalkatú kutya, és akkor minden 2. ember azt vesz, hogy az majd megvédi a portát, meg menőzik vele mások előtt. Sajnos divatkutya lett belőle.
2012. ápr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert eleve fingjuk nincs mitől harci kutya egy harci kutya.

Ez olyan, mintha azt mondanák, hogy majmok vagyunk, mert a majmokból fejlődtünk ki.

2012. ápr. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mert tudatlanok az emberek.
2012. ápr. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Teljes Mértékbe egyetértek 15:04-es válaszolóval sajnos tényleg divatkutya lett.

Nekem is van egy amstaffom 3 éve vetem. És azóta itt ahol lakok csak az utcába idén lett 3db a másik utcába pedig 2db.

ugyhogy sajnos tényleg divatkutya lett.

2012. ápr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennek több oka is van szerintem. Egyrészt amikor valakit, jelen esetben a staffit megvádolnak valamivel, azt utána nehéz lemosni. Elkönyvelik, hogy az és kész. Másrészt sok ember tisztában sincs a kutyafajtákkal (pl az enyémeket is le pitbullozzák sokszor, pedig még a közelükben sincsenek). Harmadrészt tényleg divat kutya lett. Múltkor kutyasétáltatás közben számoltam össze, hogy 9 kutyával találkoztunk, abból 7 staffi volt. Nagyon sok ember megveszi, mert "menő" és utána meg nem foglalkozik vele megfelelően, nem szocializálja stb... Ezzel csak ráerősítve, arra a hitre, hogy harci kutya. Annyi ilyen példát tudnék neked írni, ami sétáltatás közben negatív élmény volt, kihangsúlyoznám, hogy nem a kutya a felelős ezek miatt, hanem a gazda.
2012. ápr. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!