Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van a faluban egy sérült lábú...

Van a faluban egy sérült lábú kutya. Mit tehetnék, kit keressek ezzel? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Tehát gyakran futok, és az egyik utcában van egy staffi szerű kutya, nem tud ráállni a bal első lábára. Ezt kb. egy hónapja vettem észre, ma láttam megint a kutyát, és ez már az a határ, hogy úgy érzem tennem kéne valamit. Kit keressek fel? Van olyan szervezet, aki foglalkozik ilyennel? (Győr közelében)

2013. nov. 30. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy környékbeli menhelyet vagy állatmentöt kéne felkeresni.
2013. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam egy hete. :) Addig kerestem és írtam a környékbeli menhelyeknek amíg nem találtam egyet facebookon. Megadta a telefon számát és mondta ha látom a kutyát akkor jön este és viszi a menhelyre. Tedd te is ezt. A közeledben keress menhelyet a neten facebookon pl. És írogass nekik. Sérült állatot kötelesek ellátni. :) Csak nézz utána.
2013. nov. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én rendőrt is hívnék. Mi az, hogy ott a gazdi de nem viszi el?
2013. nov. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen, ez a gond, hogy van gazdája. Nem kóborkutty.

És amikor a szemébe nézek, olyan szar, hogy azt érzem, nem tehetek semmit. de szeretnék...

2013. dec. 1. 01:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
egyszer amikor kint van a gazdája, állj le vele beszélgetni. Lódithatsz is. Kérdezd meg mi a baja a kutya lábának, mert a te kutyádnak is szintén ez a problémája, és valahogy nem akar elmúlni. Neki mit mondott a doki stb. Igy ki tudod deriteni, mi is van tulajdonképpen.
2013. dec. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Beszéltél már a gazdájával?
2013. dec. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem az állatorvosunk azt mondta, hogy szabadon kószáló kutyához nem jön ki semmilyen állatmentő szervezet vagy menhelyes ember, csak akkor, ha megfogom. Szóval ha meg tudod fogni és esetleg pórázra tenni, úgy kijönnek. Én is voltam ilyen helyzetben, kint szaladgált forgalmas főúton egy kutyus, aki arra járt mindenkitől megkérdeztem, ismerik-e, látták-e már, van-e gazdája, senki nem tudott semmit. Magamhoz csalogattam de amikor meg akartam fogni, jól belémharapott és elszaladt. Mivel nem tudtam megfogni, "mozgó célpont" maradt, akihez nem jön ki semmilyen szervezet, hiszen lehet hogy potyára jönnének, mert addigra már rég eltűnik a kutyus. (ijedt kutya után meg nem tudsz a végtelenségig futni)
2013. dec. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ennek a kutyának van gazdája, és talán előbb tőle kéne megérdeklődni, hogy mi baja tulajdonképpen. nem elszaladni jelentgetni.
2013. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Bár a kérdésemre nem jött válasz, de tényleg kérdezd meg először a gazdáját, ha eddig nem tetted.


Nálunk munkahelyemen volt egy céges kutyus, aki idős volt már. Pár nap alatt épült le, kihívtuk az állatorvost, szívprobléma, kapott rá gyógyszereket, minden jóval elláttuk, hogy megszépítsük utolsó heteit. Én szívem szerint már elengedtem volna, főnököm nem ment bele az altatásba. A végén már csak feküdt szegény, majd elaludt.

A szomszéd ránk hívta az állatvédőket, h nem látjuk el a kutyát, csak fekszik. Irtó kellemetlen volt, ráadásul az állatvédőknek volt egy potya útjuk.

2013. dec. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy beszéljek-e velük, még pedig azért, mert mi van, ha emiatt elzárja a kutyát kenelbe? (öreg gazdik, lehet sajnálják a kezelési költséget, és félnek a letartóztatástól) akkor már nem látok, és nem jelenthetem fel, mert nem tudom, hogy van-e még baja, vagy hogy ott van-e még. hallottam már ilyenről, ettől tartok.

ezért nem tudom mit tegyek, lehet csak rontanék a helyzeten.

vagy keressek fel egy állatmentőt, csak tanácsot kérni, hogy mit lehet tenni?

2013. dec. 1. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!