Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tavasszal szeretnék venni egy...

Tavasszal szeretnék venni egy Káj. Kiskutyát felkészültnek érzem magam rá most csin.2 méteres kerítést van nagy kert udvar. Elolvastam JAN FENNELL KUTYAPSZICHOLÓGIA könyvét is . Esetleg tudnátok még valamit ajánlani fajtához értők válaszát várom?

Figyelt kérdés

2013. dec. 2. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Neked ez kötelező darab: [link]
2013. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Beszélgess emberekkel, menj el menhelyre önkénteskedni, rengeteget tanulsz majd a kutyák viselkedéséről.az elmélet és a gyakorlat nagyban különbözik, jó lenne kicsit gyakorloni addig a kutyával való interakciót, még ha nem ugyan azza a fajtával is. Kipróbálhatod egy egy kutyán az olvasottakat, hogyan irányítsd, hogyan sétáltasd, hogyan kezeld....jó tanulási lehetőség, ráadásul jót is teszel vele.
2013. dec. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Akiteki ***** válasza:
59%
Elárulod, miért pont KÁJ? Van egy nyájatok vagy egy tanya, amit őrizni kell? Első kutyának miért nem keresel valami könnyen kezelhető fajtát?
2013. dec. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

az a kutya hatalmas, súlyra és méretre is, és az ősi ösztönök benne maradnak, ha neveled, ah nem.

ha a szüleidnek nincs vágóhídja, vagy nem nagyon pénzesek, akkor azt a kutyát egyáltalán nem javaslom, mert az csak egy dolog, h az ősi beidegződései miatt hatalmas udvar kell neki, hiszen, fajta társai kilométereket járkálnak és járőröznek a nyáj körül, ahol ez a fajta őshonos.

szóval vágóhíd vagy pénzes szülők...visszatérve...ez a kutya nem sokat eszeik, hanem hatalmas adagokat, amit a szervezete el is éget, mert barangolásra és nyájőrzésre van elvileg kódolva...

szóval sztem nem pont a legjobb választás lenne egy ilyen kutya.

2013. dec. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Első, pont ezt akartam linkelni én is xD
2013. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és amúgy igen nagy ház nagy kert sok gyümölcsfával amit szeretnék biztonságban tudni! Én pont azt olvastam erről a fajról hogy kevés táplálékon is elvan lényegesen kevesebben elvan mint a vele egyméretü kutyák. És még egy kérdés ivartalanítsam vagy nem mert a tenyésztés nem áll szándékomban azzal elérek valamit ha ivartalanítom???
2013. dec. 2. 13:55
 7/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Igen, határozottan jót tesz ha ivartalanítod, és tedd meg még ivarérés előtt (főleg ha kan kutyáról van szó.)
2013. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és nagy örülök , hogy itt is megjelentek a kötekedő emberek aki a helyesírást firtatják és nem a kérdésre válaszolnak. Gratulálok nektek biztos izgalmas az életek ha ezzel foglalkoztok , tudtommal kutyatartáshoz nem helyesírás kell ezért nem is értem minek írtok ide.De azért büszkék lehetek helyesírási versenyen ti nyernétek ;)
2013. dec. 2. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A KÁJ és az összes pásztorkutya pont hogy nagyon is keveset eszik a méretéhez képest. Kevesebbet, mint egy közel fele akkora németjuhász.
2013. dec. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet, nagyon kevés táplálékkal is beéri, akár hosszabb időszakokat is.
2013. dec. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!