Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy a küllem vonalú...

Az igaz hogy a küllem vonalú német juhászkutyáknak alapból gyengébb az idegrendszerük meg félősebbek?

Figyelt kérdés
mert én szinte csak küllemvonalú kennelt találok olyan rajzolatban színben ami tetszik. na meg a küllemvonal mennyire alkalmas munkára ?
2013. dec. 2. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül gyengébb az idegrendszerük. Egyszerűen csak nem munkavonalasak. Show kutyák, családi kutyának, "kerti dísznek" valók (a kerti dísz alatt azt értem, hogy átlagos mozgással és foglalkozással beérik).
2013. dec. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem vagyok otthon nj-ban,de kizártnak tartom,hogy idegi különbség lenne a munka és show vonal között.


A show vonal meg nem munkára van tenyésztve.Nyilván nem fog belehalni,de csodát nem kell várni.

2013. dec. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Nekem show vonalas a kutyám, de nem fél semmitől, sőt. Az idegrendszerével semmi probléma nincsen, normális kutya. A kennelben ahonnan való, az összes kutya munkavizsgás, és dolgoznak velük folyamatosan, szóval az sem helytálló, hogy nem alkalmasak munkára.
2013. dec. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Akiteki ***** válasza:
66%
Az ilyeneket minden fajtánál az olyan munkakutyások szoktak terjeszteni, akik még véletlenül sem láttak jó show kutyát.
2013. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%

#2 Pedig elhiheted, hogy ég és föld a különbség a munkavonalas és a küllem kutyák között, sajnos!

Nem munkakutyázom olyan rég óta, de sajnos olyan "hű meg ha" küllem nj-okkal találkoztam már hogy fel nem tudom fogni mi céllal lettek ezek az egyedek kitenyésztve.

A papír meg sajnos nem jelenti azt hogy tudja és képes is megcsinálni az adott kutya azt a bizonyos vizsgát, érdemes azt is megnézni ilyenkor hogy hol történt a vizsga, illetve videót nézni a kiszemelt kutya munkájáról.

De természetesen vannak munkára is alkalmas küllem vonalú nj-ok is, csak eléggé kevés ezért körültekintően kell kiválasztani az adott kennelt és párosítást.

2013. dec. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

2. vagyok,egy szóval nem írtam,hogy nincs köztük különbség.


Az idegrendszerre írtam,hogy kétlem,hogy különböző idegzettel lennének tenyésztve,mert se a show vonalon se a munka vonalon nem valami pozitív az ideggyenge kutya.


A munkavizsgáról meg egy szót sem ejtettem.

2013. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Milyen munkát vársz el a kutyától? Okosan megválasztva a tenyészetet, kölyköt, egy iskolai munkát végre tud hajtani a kutya. Van, amelyik akár kisebb munkaversenyeken eredményes is lehet. Persze, ehhez sokat számít a gazda képessége is a kutyával való tanításnál.
2013. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#6 Csak az első mondatod írtam neked, a többiről csak általánosságban írtam. Az idegrendszerre vonatkozólag viszont továbbra is az a véleményem amit írtam, de ez valószínűleg azért van mert elég sok negatívumot láttam és hallottam küllem vonalú nj-ról.
2013. dec. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Itt tökéletesen megmutatják, hogy mi a különbség egy rendes németjuci, és egy agyonnyomorított show-nj között:

http://www.youtube.com/watch?v=7vEtiL6MnVA

2013. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

nem csak azok a kutyák a küllemkutyák, amelyek a kiállításon mindig ott szaladgálnak. Sokkal több tenyésztő tenyészt rajzost és olyant, amelyik szép is, csak éppen a kiállításokon nem kerülnének az első helyekre. Csak a nagyba tenyésztők viszik el a kutyáikat kiállításra, mert nekik az a fontos, győzelem legyen, minél több. Akkor jobban eladhatók a kölykök. Főleg, ha az aktuális, menő német kannal van fedeztetve a szuka.

A többi tenyésztő megcsinálja a kötelező küllembírálatot, tenyészszemlét, netán körungot és kész. Na, általában az utóbbiaknál vannak megfelelő idegrendszerű kölykök. Csak éppen nem sorakoznak a nyertes címek a kutyák neve mellett.

2013. dec. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!