Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS csivike kérdés már nem...

SOS csivike kérdés már nem bírom segítség?!

Figyelt kérdés
Csivike kutyuskám van akivel nem tudok mit kezdeni nagyon elegem van belőlle.Már CSODA ha egy nap csak egyszer pisálja le a lábanat, minden tiszta pisa a házban,pedig az erkélyen ott van a füve mehet oda ha kell neki DE NEM MEGY!Direkt szórakozik,kabátkáját széttépte,strasszokat megette róla lehetett műteni.Kb. 200ezrembe fáj már így a kutya és nem akarom senkinek se odaadni de anyámhoz fog kerülni ha nem tudunk változtatni!van szép saját ágya ahol nem hajlandó meglenni csak velem,párom se tud már velem aludni mert összenyomja és féltem a kicsi babámat.megvan minden játéka,pisliőhelye az erkélyen nem is kell neki a nagy hidegekben lent mászkálni,házi kosztot minden nap megkapja és ilyen hálátlan mit csináljak vele?
2013. dec. 2. 22:19
1 2 3
 1/25 sippara ***** válasza:
92%
Mindenekelőtt tisztázzuk: EZ MOST KOMOLY?!
2013. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 sippara ***** válasza:
80%
Mindenekelőtt: Ez most komoly?!
2013. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
82%
Ez kamu kérdés...
2013. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 sippara ***** válasza:
Bocsánat, vicces kedvében van az internetem :)
2013. dec. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
természetesen komoly,már nagyon elegem van!ajándékba kaptam páromtól a kutyát nagyon aranyos,mindent megadok neki el is van kényeztetve rendesen a kisasszony és ezért nem értem miért viselkedik így mikor más kutya kikötve az udvaron olyan boldog mikor meglátja a gazdáját!szerintem azért ő egy kicsit jobb körülmények között van tartva és nem hajlandó szobatiszta se lenni, kutyákban nincs hála?legjobb kajákat kapja,ha kinézi a falatot a számból odaadom neki inkább,amikor baja volt nem sajnáltam a pénzt orvosra EGYBŐL vittem és műtét...
2013. dec. 2. 22:24
 6/25 intense ***** válasza:
97%
Gyakoris csivavás kérdések egybe gyúrva, vagy nagyon hülye vagy kedves kérdező és még plüsskutyát se adnék neked, vagy tökéletesen összefoglaltad a témát. :D
2013. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Sose fogom megérteni,hogy miért kell egy kutyát kínozni azzal,hogy ruhát adnak rá ráadásul strasszköveset! amit lenyelhet..Remélem nem lesz gyereked,mert első nap meghalna ..jézusom,ebbe belegondolni is rossz,hogy egy ilyen felelőtlen emberre van bízva egy élőlény.
2013. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Az a baj, hogy el van kényeztetve, "kicsi baba"... A kutyának nem műfű kell az erkélyre, hanem le kell vinni sétálni vele, foglalkozni kell vele és lefárasztani. Nem kellenek rá köves vacakok. Úgy sem tudja értékelni a legújabb trendet, és mint kiderült, még az egészségére is káros.

A megoldás a problémádra a kutyaiskola. Ami nem úgy néz ki, hogy a kutyát beadod reggel és este elhozod. Igenis tessék elmenni és vidd a párodat is (azért vidd el őt is, mert benne is tudatosulni fog, hogy mi a különbség a plüss és a valódi kutya között), ahol megtanuljátok hogy hogyan kell a kutyával kutya módjára bánni!

Mondom neked én ezt úgy, hogy nekem nem lehet gyerekem, én is ahol tudom, kényeztetem, de a "normális keretek között", életem első kutyája, és nem pisil össze-vissza, nem hágja, pisili le a lábamat, és ha rászólok akkor igenis lemegy a helyére az ágyról. De mondjuk nem is fél kilós szaporított cukikutya, "csak" egy 25 kilós menhelyi keverék.

2013. dec. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Fú aranyom, itt elég komoly gondok vannak. Amit tehetsz:


1. Első körben tiplizel a kutyával egy kutyasuliba, de mint a szél. Nem tudom merre laksz, de én a Cerberust ajánlanám, több megyében is van azt hiszem. MINDENKÉPP keresd fel az ottani kiképzőket és MENJ el a kutyával, haladéktalanul!!!

Továbbá figyelmedbe ajánlom a következő KÖTELEZŐ olvasmányokat a számodra:

Jan Fennel - Kutyapszichológia

Cesar Millan - Hogyan neveljünk tökéletes kutyát


2. Ha nem veszel erőt magadon és az első pontban leírtak helyett feladod, NE anyádék nyakába varrd a kutyádat, mert náluk ugyan ez fog menni és nem tartom valószínűnek hogy a kutya élete végéig bírnák ezt, szóval ez nagy kibaxás lenne velük is, meg a kutyával is. Akkor már inkább ajándékozd oda egy HOZZÁÉRTŐ, TAPASZTALT, FELELŐSSÉGTELJES gazdinak. A kutya nem lesz ettől sem depis, sem öngyilkos, de az tuti hogy JOBB lenne a további sora egy ilyen gazdival, mint a jelenlegi körülményekben.


Én az első variációt ajánlom. Ők majd elmondanak mindent és segítenek neked. Mi egy ekkora problémához már kevesek vagyunk.

Sok sikert!

2013. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 sippara ***** válasza:
92%

Huhh... oké. Tegyük fel, hogy komoly.


"Már CSODA ha egy nap csak egyszer pisálja le a lábanat, minden tiszta pisa a házban"


A kutyád a területét jelöli, és téged jelöl, mint tulajdonát.


"az erkélyen ott van a füve mehet oda ha kell neki"


A kutya nem érti. Rákényszerítetted, hogy a saját helyére végezze a dolgát, és most ideges vagy, mert ezt teszi. Tessék levinni először 2 óránként, minden evés, ivás, alvás, játék után, mint egy kölyköt, lenn dicsérni, örülni, lakásban szó nélkül feltakarítani.


"Direkt szórakozik,kabátkáját széttépte,strasszokat megette róla lehetett műteni."


Nem. Ő egy KUTYA, nem való rá strassz, tüll, úgy egyáltalán semmi, ami nem közvetlenül azt szolgálja, hogy HIDEGBEN védje a kutyát a megfázástól. Ezen felül nyilvánvalóan képtelen voltál hozzászoktatni a ruhához...


"van szép saját ágya ahol nem hajlandó meglenni csak velem"


Mert mit csinál a két kilós kutya, ha nem bújsz vele az ágyába???


"párom se tud már velem aludni mert összenyomja és féltem a kicsi babámat."


NEM a "kicsi babád", hanem egy K-U-T-Y-A. Ha úgy félsz, hogy a párod összenyomja, akkor leszoktatod a kutyát a saját ágyába, nem a párodat dobod ki. Jézusom.


"megvan minden játéka,pisliőhelye az erkélyen nem is kell neki a nagy hidegekben lent mászkálni"


Szerinted számít ez bármit a kutyának? Szerinted komolyan jobban szeretne a lakásban megrohadni a saját hugyában-szarában, mint lent sétálni, játszani más kutyákkal, tapasztalni, ÉLNI? Szerinted te boldoggá teszed azt a kutyát? Őszintén azt látod a kutyán, hogy jó neki, amit csinálsz?


"ilyen hálátlan"


MINDEN kutya hálátlan, ugyanis nem ismerik a hála érzését, nem filóznak sem azon, hogy te honnan mentetted ki őket, sem azon, hogy havi hány tízezret költesz rájuk, vagy hogy SZÁMODRA kielégítő-e a kapcsolatotok. Az érdekli, hogy hiteles VEZETŐ vagy-e, elég FELELŐS vagy-e, megbízhat-e benned, és kielégíted-e az Ő IGÉNYEIT. Nálatok ebből a négyből 0 van meg. NULLA. Ha ezen változtatni szeretnél, azt tudom ajánlani, hogy keress fel egy házhoz járó kiképzőt és/vagy egy kutyaiskolát, ahol megtanítanak TÉGED bánni a kutyával - ugyanis neki semmi baja, tökéletesen működik, azt teszi nap, mint nap, amit TE tanítasz neki.

2013. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!