Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaság ha csak 4x...

Szobatisztaság ha csak 4x tudom levinni?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozott édesapámnak vettünk egy kutyát, hogy vissza adjuk kicsit az élet kedvét, a sétát megoldjuk, szépen meg lesz járatva naponta 4x, de amíg kölyök és nem szobatiszta addig is csak ennyiszer tudjuk levinni. Gond nélkül megtanulja így is hogy kint végezze a dolgát? 1 hete csináljuk, egyenlőre még nagyon sokszor bent végzi el a dolgát. 9 hetes a kutyus, labrador.
2013. dec. 3. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Meg fogja tanulni, maximum több ideig tart majd.

Nyilván nem a legszerencsésebb megoldás így, de ez van, nincs mit tenni. Sokan munka mellett vállalnak kölyök kutyát és akár 8-10 órára is magára hagyják a 8 hetes kölyköt. Ez sem a legideálisabb, de mégis megtanulják.


Nekem bullmasztiffom van, 5 hónapos koráig hoztam magammal dolgozni, utána 5-7 hónapos kora között délben átjárt hozzá sógorom egy eü sétára, 7 hónapos korától pedig kibír 8-9-10 órát pisi/kaki nélkül (még akár többet is).

2013. dec. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Meg fogja tanulni. Es szerintem igen is jo otlet volt apukadnak ez a kiskutya, teljesen megvaltoztatja az embert, boldogga teszi. Ha feltakarit utana, semmi gond, nem fogja a kutyus azt hinni, bent is lehet wc- ni. Mindegyikonk kolyokkutyaja csinalt mar be, es megis szobatisztak lettek. Oltasok utan Vidd olyan helyre pisilni, ahol mar masik kutya pisilt, nagyon beinditja az osztoneit, mindig felul akarja pisilni:-)

Apukad pedig egesz nap, ha otthon van, ugy letudja farasztani agyilag a kutyat, hogy nem fog rombolni, ragni.

Okos, szobatiszta, jolnevelt kutyatok lesz, neha ha rosszalkodik, meg tetszeni is fog:-)

En ugyanigy vagyok az enyemmel, es 10 honaposan alomkutya:-)

2013. dec. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem is megtanulja, csak akár dupla annyi idő alatt, mint más kutya :)

Készüljetek fel, hogy nagyon rakoncátlan kutyátok lesz, hisz kölyök labrador :D Apukád tudja majd sántán sétáltatni és tanítani akkor is, ha húzza-rángatja a kutya a pórázt?

2013. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
ha sétáltatni nem is tudja, de szellemileg fárassza le apukád mindennap! a tenyésztőnek amúgy mondtátok hogy ilyen szituáció lesz? együtt laktok az édesapáddal? azért kérdem mert ha ti viszitek le, ti játszotok vele, akkor hozzátok fog jobban kötődni.
2013. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!