Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két szuka kutya jobban jön...

Két szuka kutya jobban jön úgy ki egymással, hogy anya/lánya? Tudom, hogy minden nevelés kérdése, de tapasztalatokat kérnék.

Figyelt kérdés
Vagy érdemesebb máshonnan egy kant vennem inkább ?
2013. dec. 3. 16:43
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Kannál meg, ha nem staffit választok és ugye tüzeléskor elválasztom őket, fennáll a szökés veszélye másik szuka felé. Érdekes kérdés ez.
2013. dec. 3. 17:34
 12/21 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, amit a tüzelésről írtok. Nekem két szukám van, mindkettő elég nehéz eset - de tüzeléskor pontosan ugyanolyanok, mint mikor nem tüzelnek. Nem idegesek, nem depisek. Ráadásul soha az életben nem balhéztak össze. Most az egyszer olyan mázlisnak érzem magam. xD
2013. dec. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Akkor az vagy, én meg tapasztalatlan azért kérdeztem. :) .
2013. dec. 3. 18:10
 14/21 Akiteki ***** válasza:
Én megfigyeltem, hogy a szukák a tüzeléskor olyanok, mint a nők. Hozzánk is jobb nem szólni olyankor. :) Hamarabb felkapják a vizet, odamordulnak vagy kapnak a másiknak, ha valami nem tetszik. Nem két kutyából, hanem huszonkutyából figyeltem meg, de sok mástól is hallottam, hallom. Ha két szuka, akkor még az is lehet, hogy az a gond, hogy hogy jönnek ki egymással, két különböző fajtával még jobb is lehet. A kutyamama nem akarja élete végéig nevelni a lányát, mint a mi anyukáink szokták tenni. Ha felnő, akkor simán egy másik szukának tekinti. És nem a rokonságon múlik, hogy viszonyulnak egymáshoz, hanem mindegyiknek az egyéni vérmérsékletén.
2013. dec. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez a nevelésen múlik. Nekem két ivaros szukám van, sose balhéznak, tüzeléskor sem. De erre akkor nagyon figyelni kell a kezdetektől. Én mindig beleszóltam és terelgettem őket, hogy mi az amit elvárok tőlük, tehát ha az egyik lemorogta a játékról a másikat akkor elkértem tőle a játékot odaadtam a másiknak és ő nem is mehetett a közelébe. Ha nem morogta le csak pici figyelmeztetés volt vagy hagyta hogy a másik végét rágcsálja akkor rádicsértem, ugyanekkor az egymással való tiszteletlenséget megint csak nem engedtem pl. ha volt több játék de csak az kellett ami a másiknál van, mert csak, mert megteheti, hogy büntetlenül odamegy akkor elküldtem onnan, kajálásnál ugyancsak nem pofátlankodhattak a másikkal, viszont ha az egyik elment a másik mellett és nem fért el anélkül, hogy ne lökje meg vagy ne menjen túl közel a másik táljához akkor azért nem moroghatott, csakis akkor ha tényleg a tányérjára pályázott volna. Nem volt megerőltető vagy nagyon sokáig tartó folyamat, hamar megértették a lényeget. Nagyon nagyon szeretik egymást,odafigyelnek a másikra,harmonikus kapcsolatuk van. (Valamiért úgy érzem, hogy ezért a válaszárt le fogtok pontozni :D )
2013. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Akiteki ***** válasza:
... és valóban. Nem két szukából kell messzemenő következtetéseket levonni. A hormonok már csak ilyen kis cselesek.
2013. dec. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Van mellettük lassan két hónapja egy 2 évig csak udvart látott 0 szocializációval és ismerettel rendelkező roti is aki nagyon szépen beilleszkedett a rendszerbe, de mondjuk azt hogy szerencsés vagyok és semmi köze a neveléshez. Remélem a következő választásaim is ilyen jók lesznek :)
2013. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat ! Én is nézegettem utána .

Angol bulldognál olvastam sok jót, hogy könnyen el van minden nemű kutyával mert ugye nincs vadász ösztöne semmi. De viszont itt sokkal több gond lehet vele.

Argentin dog , hát ő is egy elég határozott kutya , nagy termetű lehetnek gondok szukáknál, kannál nem igen.

Staffi kan , még mindig ez tűnik a "legbiztonságosabbnak".

Olvastam egy érdekes cikket amit egy kutyaoktató írt valahol valami bejegyzésbe : volt két szukája kanári szigeteki, 6-7 évig semmi gond nem volt velük,de az egyik szült és egy kölyköt megtartottak még nem volt semmi gond, pár hónapra rá a kölyök kutya és a másik szuka rá ment a nem rég szült kutyára elég durván letámadták és ő pl. az áll vemhességre gondolt.. Eltelt bizonyos idő azóta egyenlőre semmi gond a kutyákkal. Emellett persze nagyon sok más, jót is olvastam azonos nemű kutyákkal kapcsolatban .

2013. dec. 4. 13:54
 19/21 Akiteki ***** válasza:
A tüzelés és főleg a szülés felboríthatja a falkán belüli sorrendet. Ez okozhat konfliktushelyzetet. Nálunk, ha az alfa szuka tüzel, akkor semmi gond. De ha valamelyik alattvaló, akkor az alfa igyekszik dominálni és megmutatni, hogy ő akkor is felette van a rangsorban. Szülés esetén meg helycsere is előfordult már: a béta szuka előlépett.
2013. dec. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
igen igen erről is olvastam :)
2013. dec. 4. 14:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!