Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki meghajtotta...

Van itt olyan, aki meghajtotta a kutyáját?

Figyelt kérdés
A büntetési módszerről beszélek, egy ismerősöm a Népszigeti kutyaiskolába járt, ott tanulták és mesélt róla, hogy milyen hatásos. Egyedül persze nem fognék bele, hanem kérném az ismerősöm segítségét. Valóban hatásos?
2013. dec. 6. 13:37
1 2
 1/18 sippara ***** válasza:
78%

Két dologért volt meghajtva életében, az egyik a kajafelevés, a másik a tüzelő szuka hágása, kaját azóta nem láttam felenni (ha valahol nagyon szaglászik, elég odamordulnom), és felvevős szukával játszik együtt egyetlen próbálkozás nélkül - szóval ha jól csinálod, abszolút hatásos.

VISZONT nagyon jól kell ismerned a kutyádat, tudnod kell, hogy idegileg mi az a terhelés, amit még elbír, és mi az, ami már sok, ismerned kell minden rezdülését, hogy menet közben tudj igazítani a taktikádon. Fontos, hogy olyan kutyával, akinek nem százas a kötődése és/vagy van rá bármi esély, hogy inkább leválik a falkáról, bele se kezdj, mert nagyobb bajt csinálhatsz, mint amennyit segíthetnél. Fontos az is, hogy megfelelő időben, megfelelő módon, megfelelő intenzitással tudd kioldani a kutyát, különben megint csak lószart se ér az egész.


Miért akarod meghajtani?

2013. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%
hashajóval vagy mivel
2013. dec. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Igen, 3 kutyával is csináltam. A kiskutyámmal többször is, hatásosak voltak: macskakergetésért, sz.rzabálásért, behívás figyelmen kívül hagyásáért, összvissz. olyan 5x-6x. Azóta nincs vele különösebb gond. Viszont egyszer túl messzire mentem, nem bírta a terhelést, elrohant tőlem haza, azóta nem csináltam újra (nem is volt rá szükség).

A huskymmal épp hogy elkezdtem, egyből elrohant tőlem, de ő egyébként is borzasztó érzékeny, vele nem szabad próbálkozni ezzel nyílt területen.

Most van nálam egy 10 hónapos ideiglenes roti (megy sipparához:D), őt egyszer elkezdtem, de fel kellett függeszteni, mert közben bemenekült egy étterembe:D A második az most egy pár napja történt, de egyáltalán nem hatotta meg. Mondjuk rotikról hallottam a sulin, hogy kemény diók ilyen téren, észrevettem. Olyan 20 percig folyamatosan mentem, dobáltam arrébb, mikor befeküdt, mikor már kezdte sz.rul érezni magát, majd összeestem a fáradtságtól, szóval inkább felfüggesztettem:D Nem árt fizikailag is a topon lenni, ha nagyobb kutyáról van szó.


Egyébként én mindig annak a híve vagyok, hogy először tegyük rendbe a tekintélyt, próbálkozzunk finomabb módszerekkel (flakon, hosszúpóráz stb.), aztán ha még ezek ellenére sem akar normális lenni, mehet a meghajtás. De ez azért elég ritka. A rotinál az is volt a gond most, hogy dühből cselekedtem, mert iszonyatosan felcseszte az agyamat, inkább várni kellett volna 2-3 napot és behibáztatni. Amúgy miért szeretnéd őt meghajtani? A tekintélyt próbáltad már erősíteni?

2013. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az off-ért, de mi ez a meghajtás? Én még nem hallottam róla.
2013. dec. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért akarom ezt, mert az elmúlt hetekben minden szavamat felülbírálja, alig akar odajönni hozzám, elrohan más kutyákhoz, rémálom vele a séta. Eddig ilyen gond nem volt, odajött mindig, végrehajtotta az utasításokat. Semmit nem változtattam a nevelésén, ugyanúgy következetes vagyok vele, a falkavezéres dolgokat is betartjuk. Egyébként ő is egy rottweiler, 2 éves kan. Ajánlották még az egy hetes kizárást, nem tudom melyik a hatásosabb.
2013. dec. 6. 14:03
 6/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Én is használtam párszor. Behívás megtagadásáért, illetve mikor összeugrott egy kutyával és nem hagyta abba.

2 éves roti...kemény dió :D Enyém roti keverék, 9 hónaposan került hozzám. Olyan 1 és 3 éves kora közt többször jött rá a dackorszak. Ekkor kaja csak feladatra volt, sok-sok láb melletti pórázos séta volt, minden szabályt keményen betartattam.

A szigorral, DE bőséges dicsérettel sokat javíthatsz a dolgon :)

2013. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Se kizárást, se meghajtást ne csinálj, ha nincs hozzá szakmai segítséged (nem, egy engedelmes tanfolyamot végzett haver nem szakmai segítség), mert többet árthatsz vele, mint amennyit használsz. Mindkettő nagyon mélyen érinti a kutyát, ha sikerül kivitelezni, tehát ha rosszkor csinálod, akkor kárt okozhatsz benne. Ha pedig nem sikerül nem sikerül rendesen végrehajtanod, akkor hülyét csinálsz magadból a kutya előtt, és csak rosszabb lesz a viselkedése.
2013. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A srác nagyon ért a kutyákhoz, most egy domináns argentin dogja van, de nagyon jól kezeli, nagyon engedelmes. Már volt több ilyen kaliberű kutyája, versenyzett is velük, adok nagyon a szavára.
2013. dec. 6. 16:39
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, abszolút nem szabad ilyet csinálni házilag. Középfokon órákat gyakoroljuk egymással, meg tereptárgyakkal, mire élesben meg lehet próbálni. Abszolút nem az a történet, amit egy kutyákhoz nagyon értő haver tanácsára lehet csinálni, mert nagyon rosszul is elsülhet.

Az a kisebb, hogy lecsatlakozik, de akár neked is mehet, vagy éppen leverhet a feszkót bármilyen szembejövő nála gyengébbnek tűnő dolgon.

Baromira ne szórakozz ezzel, ha gondod van a kutyáddal, akkor menj el kutyasikolába.


A másik meg, hogy a sulikon is felül vizsgálták már ezt a kérdést, és nagyon-nagyon ritkán tanácsolják. Mert hiába nősz egy hatalmasat a kutyád szemében egy jól kivitelezett meghajtástól, ha utána a hétköznapi életben ugyanúgy eljásztod a tekintélyed apránként. Inkább vizsgált felül azokat a pontokat apránként, ahol elveszíted a tekintélyed, és apránként szerezd vissza. Többre fogsz menni.

Zárójelben teszem hozzá, hogy aztán majd az ilyen hozzá nem értők által rosszul alkalmazott technikák miatt jön vissza az, hogy a tükör módszer ilyen, meg olyan, meg amolyan.

Ne csinálj oktató javaslata és felügyelete nélkül ilyet.

2013. dec. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A versenyzés egy dolog, a családi kutya nevelése meg egy másik. De ha annyira ért hozzá, akkor miért járt a népszigetre suliba, hiszen egyedül is meg tudta volna neki tanítani, amit akart, meg miért nem tudja egyedül eldönteni, hogy a két büntetési forma közül a te kutyádnak az adott "bűnére" vagy állapotára melyik lenne a megfelelőbb? Ha olyan szakid van, aki mellett gyakorira kell járnod kérdezősködni, akkor ott valami nem oké.
2013. dec. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!