Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyát...

Hogyan szoktassam le a kutyát arról, hogy a szomszéd kutyáját az ajtón keresztül ugassa és támadja, ha amúgy jól megvannak?

Figyelt kérdés
Lakásban élünk és velünk szemben lakik egy másik kutya, akivel jól elvan ha találkoznak, de ha a lakásban vagyunk az ajtó mögött és a szomszéd viszi sétálni a sajátját, akkor a mienk nekitámad az ajtónak és ugatja, morogja ha meghallja, hogy a másik kutya meg nyüsszög.A szomszédnak se tetszik, igazából nekünk sem, hogy ilyen cirkuszt csinál.10 hónapos tacskókeverék.Mit lehet tenni?

2013. szept. 25. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Letiltani erről a viselkedésről.Megnevelni.


Nem feltétlen lehet pontos választ adni,nem látjuk a szituációt,azt sem,hogy hogyan reagáltok ti és mit rontotok el.Nagy segítség lehet,ha 1-2 alkalommal házhoz hívtok egy trénert.Megéri.

2013. szept. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szituáció mindíg ugyan az.Kijön a szomszéd, pórázon viszi le a kutyát és mikor odaér az ajtónkhoz akkor a mi kutyánk hallgatózik, majd rátámad az ajtóra és morog ugat.Mi rászólunk, odamegyünk akkor abbahagyja.De azt akarom, hogy else kezdje és ne kelljen szólingatni, hogy csönd legyen már.
2013. szept. 26. 07:20
 3/4 Sn0wf0x ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy tacskó :) nagyon önfejű és alapvetően remek jelzőkutya, ha a nevén szólítjátok és odamentek, akkor gyakorlatilag megerősítitek abban, hogy jól csinálta a dolgát, hiszen jelzet nektek. Nem vagyok tréner, de én azt javaslom, hogy ha a behívás jól megy, akkor amint látjátok, hogy szagol az ajtónál, hívjátok be magatokhoz. Ha ez nem megy akkor radikálisabb esetben menjetek oda, nyomjátok a földre a grabancánál, amíg meg nem nyugszik. Ha megnyugodott engedjétek el és menjetek vissza ahhoz amit csináltatok, mintha mi sem történt volna. Szerintem így le lehet szoktatni. Más kérdés, hogy valószínűleg így másokat sem fog megugatni. Én a helyetekben azért kikérném egy tréner tanácsát!
2013. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsó!Köszi a választ ezeket kipróbáljuk.Amikor odamegyünk hozzá és mondjuk nem hagyja abba az ugatást, rászoktunk sózni egyet a fenekére akkkor lelapul és befejezi.De ez se mehet így napi szinten többször.
2013. szept. 27. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!