Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezüstkolloiddal mik a tapaszta...

Ezüstkolloiddal mik a tapasztalatok állatok kezelésénél?

Figyelt kérdés

Ki milyen állatot kezelt, volt-e pozitív hatása?

Szerintetek kutya fülét is ki lehet törölni vele/hatásos? Antibiotikumos cseppet használtam neki rá sokáig, de folyamatosan bezsírosodik/befertőződik neki (öreg kutya és már mindenféle nyavalyát könnyen összeszed), kicsit már uncsi a sok haszontalan gyógyszerre költeni... (Igen, voltunk többször is orvosnál, de egyébként nem komoly a helyzet, nem is olyan vészes a füle, csak azért ha tudok, szeretnék könnyíteni rajta :) )



2013. dec. 6. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de erre még nem is gondoltam.

Az én kutyumnak is a fülével van baja már egy ideje.

Én is unom, hogy sok ezret ki kell adni az állatorvosra meg a cseppekre, (amitől még jobban vakarja, meg mintha érzékenyebb lenne neki) és nálunk sincs semmi komoly, valahogy olyan mintha heti legalább 2-szer kéne tisztítani a kutya fülét.

2013. dec. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ki lehet vele tisztítani nyugodtan de annyira ne lesz látványos hatása. Viszont lehet kapni állatoknak homeopátiás szereket, ezek nem annyira olcsók de az immunrendszerét erősítik így sokkal előnyösebb lenne mint az állandó gyógyszer, vagy a kevésbé hatékony ezüstkolloid.
2013. dec. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyuszim a fogára kapni. Őszintén szólva nem vettem észre, hogy bármit is ért volna, de hátha nektek bejön:)
2013. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*kapta
2013. dec. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kiváltó okot kéne megszüntetni.

Nálunk heti 2x kellett tisztítanom a kutyám fülét, nem volt neki begyulladva, egyszerűen ilyen gyorsan koszolódott, legalábbis én ennek tudtam be, aztán a baromfit teljesen kihúztuk a listáról. Több, mint 1 hónapja nem volt tisztítva a füle és gyönyörű!

Nem mondom, h nálatok is ez a probléma, de egy próbát megér!

2013. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, naponta 1 alkalommal fújkálom neki a fülét (permetezőfejet raktam az üvegre). Határozottan kevésbé koszolódik! Előtte sok, tömény trutyi jött ki füléből (pálcikával töröltem ki neki, mert annyira kicsi a füle), most meg már alig!


Rengeteget alszik/fekszik azon az oldalán (csak az egyik füle ilyen), én arra gyanakszom, hogy befülled neki.

2013. dec. 11. 14:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ezüst általános széles spekrumu fertőtlenítő szer.

Lemosásra, seb fertőtlenítésre is szoktam használni. Nyáron van amikor a köröm ágy embernél begyullad, azt is gyorsan elmulasztja. A legártatlanabb és mégis jó hatású szer.


Viszont a homeopátiát el lehet felejteni, mert az csak ámítás. Az egy vallás szintű dolog. Nem is lehet hatása hiszen csak mindenféle tudománytalan módszerekkel próbálják előállítani és alátámasztani, de eddig még nem sikerült senkinek, csak a képzelődések erősítik egyesekben a hitet iránta. Ami üzlet, azt árusítják, mert pénz lesz belőle. Ha valaki hisz, akkor legalább a placebo hatás van amikor segíthet. Aztán ha véletlenül egyébként is meggyógyulna, akkor ráfogják, hogy attól volt. :)


Tudom, nem szép dolog valakinek a hitébe bele gázolni, de ez annál többről szól, a gyógyulásról. itt van néhány forrásből infó erről:


[link]

[link]

[link]

[link]

2016. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!