Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imádom a Staffordshireket de...

Imádom a Staffordshireket de a szüleim azt a fajtát nem engedik, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim sok évnyi kérlelés után végre beleegyeztek egy kutyába. A helyzet az hogy én imádom az amstaffokat, de a szüleim azt mondják "harci kutya nem lesz". A keresztszüleimnek van egy kan amstaffjuk akivel igen sok probléma volt eddig.. most olyanokra gondolok hogy nem tudják rendesen megsétáltatni mert ha meglát egy másik fiú kutyát az utcán egyből egymásnak ugranak.

Nekem az a véleményem, hogy a kutya hím és domináns eleve, de a fő probléma hogy sose járt kutyaiskolába, lehet hogy nem is szocializálódott kellő képpen, és nagyon nincs betanítva.

Ettől függetlenül imádni való kutya és a gazdáit és minket is nagyon szeret.

Én mindenféleképpen szukát szeretnék és járnék vele kutyaiskolába/oviba. Egyszerűen nem tudom mit mondhatnék a szüleimnek amivel talán meggyőzhetném őket, ráadásul a keresztszüleim is azt mondják hogy ne legyen ilyen kutyánk mert elránt meg nem bírnék vele. Én megértem őket, tudom hogy jót akarnak és ha a szüleim nem akarják nem fogok erőszakoskodni de nem akarok lemondani róla:)

Segítsetek kérlek!:)



2013. dec. 6. 21:34
1 2 3
 21/28 anonim válasza:

Szia!


Ne haragudj, de gyereknek első kutyának nem való bull típus. Ezt vagy megérted vagy nem. Nincs mit szépíteni rajta.

Ezek a kutyák nagyon okosok és tudni kell velük bánni. Erre nem képes egy 15 éves gyerek, ne haragudj!

28 éves vagyok és márciusban került hozzám az első bullterrierem. Mit ne mondjak, vért izzadtam Vele, pedig Ő probléma mentes.

2013. dec. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 excucc válasza:
62%
Szerintem az amstaffnál nincs jobb kutya nagyon okos és hihetetlenül kedves. Én amikor közöltem a szüleimel hogy veszek egy staffi kan hasonlóan reagáltak, de el keztem nekik mutogatni ilyen kutyákról videókat és képeket.Nem hagytam őket békén vele állandóan erröl beszéltem nekik. A végén haza állitotam egy 7 hetes kis kutyával és azóta ő az első kutyám aki apukámal nézhet tvt a kanapén :D imádják :D mert egy bohóc :)
2013. dec. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Te is nagyon sokat értesz a kutyákhoz ha 7 hetesen vitted haza a STAFFIT, az egyik olyan fajtát ahol a legfontosabb az alomban töltött szocializáció, grat! :)
2013. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
46%

Excucc,az is olyan stafford,mint amennyire én űrhajós.


7 hetesen,egy feltehetőleg "gyerek",vagy önálló keresettel nem rendelkező személy,nem állíthat haza fajtatiszta kutyával,mert a kutyához tartozó szerződést sem írhatnád alá,plusz 7 hetesen tenyésztő nem ad el kölyköt.


Tehát a szapis stafford keverékeddel szerintem ne dicsekedj.És örülj,ha nem lesz dp-s.

2013. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Azért azzal nem értek egyet, hogy gyerek nem bír el bull típusú kutyával. 14 éves lány vagyok. Van egy amstaffunk, egy pitbullunk, és egy bullterrierünk, ráadásul mind a hárman kanok, és ivarosak. Semmi probléma sincsen velük. Nem húznak el, szót fogadnak. :D
2014. márc. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
0%
Hozz ki a menhelyről egy staff keveréket, és ha kérdik a szüleid mond azt hogy egy sima utca korcs.
2014. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 excucc válasza:

Kedves névtelen kommentelő.


sztefink 9 hónapos és 35kiló, macskákkal(idegen macskát is hagyja enni, kutyákkal, gyerekekkel, 100 elvan. NULLA agresszió. ennyit az almos szocializációról. mellesleg póráz nélkül sétáltatjuk VÁROSBAN. És önnél tanultabb (kutyás rendőr) mondott jó véleményeket. Mellesleg 99% hogy önnek/neked nem sztefid van.


ha engedi nézzétek meg : [link] itt kb fél éves.

2014. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Most mért pontoznak le egyedül én válaszoltam a kérdésre. Itt mindenki írja hogy ne vegyen olyat aztán nem is az volt a kérdés hogy vegyen-e olyat vagy ne,ha nem az volt a kérdés hogy hogyan győzze meg a szűleit.Én meg rendesen válaszolokrá erre le pontoznak.(amúgy 26-os voltam)
2014. márc. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!