Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imádom a Staffordshireket de...

Imádom a Staffordshireket de a szüleim azt a fajtát nem engedik, mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

A szüleim sok évnyi kérlelés után végre beleegyeztek egy kutyába. A helyzet az hogy én imádom az amstaffokat, de a szüleim azt mondják "harci kutya nem lesz". A keresztszüleimnek van egy kan amstaffjuk akivel igen sok probléma volt eddig.. most olyanokra gondolok hogy nem tudják rendesen megsétáltatni mert ha meglát egy másik fiú kutyát az utcán egyből egymásnak ugranak.

Nekem az a véleményem, hogy a kutya hím és domináns eleve, de a fő probléma hogy sose járt kutyaiskolába, lehet hogy nem is szocializálódott kellő képpen, és nagyon nincs betanítva.

Ettől függetlenül imádni való kutya és a gazdáit és minket is nagyon szeret.

Én mindenféleképpen szukát szeretnék és járnék vele kutyaiskolába/oviba. Egyszerűen nem tudom mit mondhatnék a szüleimnek amivel talán meggyőzhetném őket, ráadásul a keresztszüleim is azt mondják hogy ne legyen ilyen kutyánk mert elránt meg nem bírnék vele. Én megértem őket, tudom hogy jót akarnak és ha a szüleim nem akarják nem fogok erőszakoskodni de nem akarok lemondani róla:)

Segítsetek kérlek!:)



2013. dec. 6. 21:34
1 2 3
 11/28 liome10 ***** válasza:
61%
Szerintem ne hagyd magad lebeszélni, de csak akkor, ha elolvasol mindent a fajtáról, és azokat komolyan is veszed, gondolok itt a kemény, következetes kézre, és kutyaiskolába, kutyaoviba az első pillanattól járjál vele. A szuka kutya a szukáknak fog neki menni, de megfelelő neveléssel kordában tudod tartani, de 100 %-ig sosem lehetsz bennük biztos. Ha megmutatsz mindent a szüleidnek, amikben hozzáértők írnak a fajtáról, talán megtudod változtatni a hozzáállásukat. Ha ebbe a fajtába lettél szerelmes, úgysem fogod beérni egy másikkal, én megértem. Családba nagyon is valók, két pici gyerekem van, másik fajtában nem bíznék ennyire. De azért ne felejtsd, ők is állatok!
2013. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
0%
Próbáld ki egy szukával ,ha nem válik be más kutyát válassz legközelebb
2013. dec. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 zozonrg ***** válasza:
Szia!Én 15 évig vártam,hogy Amstaffom lehessen ,mert nekem sem engedték a szüleim.Most 32évesen elértem,hogy vehettem egyet(nem az expressz-ről).Egy minőségi Kennelből vettem és valóban egy szeretetre méltó és bújós de ugyanakkor ha kell azonnal harcra kész kutyám van.Tényleg nem való mindenkinek!Egy tacskóval élnek együtt az udvaron(meg a házban)és jól elvannak.Javaslom előszőr legyen egy fajtatiszta Tacskód és vele megtanulhatod milyen egy állandóan izgága fáradhatatlan és ha kell agressív kutya,súlyosabb következmények nélkül.Nálam a tacskó még mindig dominálni szokott az amstaffnak,de lerendezik verekedés nélkül.Hidd el a Tacskó kiválló tanuló kutya egy Amstaff előtt.Jellemre szinte egyeznek csak a Tacsi agresszívabb az emberekkel és minden mással szemben.persze az agresszív szóval nem kell egy tébolyult őröltre gondolni csak minden megugat:).
2013. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Utolsó,a tacskók meg a staffok ég és föld.Az egyik vadászkutya a másik jelenleg "show" kutya.

Ráadásul a tacskód sem agresszív,az nem agresszivitás,hogy ugat.Ennyi erővel minden kutya agresszív,amelyik képes ugatni...A szavak jelentését meg kellene tanulni...


Nekem amstaffom van,20 éves voltam amikor lehetett saját kutyám.Miután persze elköltöztem otthonról.

Nagyon jó kutya,egyáltalán nem igazak rá a mendemondák.Ivaros kan korában is BÁRKIVEL kijött.Kannal is szukával is.Sőt, 1 évig élt együtt egy másik ivaros kannal.Azóta mindkét kutya ivartalan,és semmi nem változott.Bárkihez oda lehet engedni,nem támad,nem agresszív,de domináns.


Azt javasolnám,előtte legyen egy másik kutyád.Egy menhelyi,vagy egy "kezelhetőbb" fajtájú,mert első kutyának a staff erős.

Nekem egy keverékem volt előtte,befogadtam mert az utcán kóborolt,igaz cane corso - amstaff keverék volt,de nála szelídebb kutyával soha nem találkoztam.


Ne legyen az amsatt az első,főleg ha a szüleid sem akarják.Ha a fejed tetejére állsz,akkor sem biztos,hogy meg tudod őket győzni,illetve a staff megérzi,ha a családban gond van,vagy őt esetleg kirekesztenék a szüleid,vagy félnének tőle.Hatással van a kutyára,és ez senkinek sem jó.


Elsőnek válassz egy menhelyi kutyust,megtanulsz mindent,ugyanolyan szeretetet ad,mint bármelyik másik.


Plusz ne felejtsük el,egy amstaff 100-120 ezertől indul...

2013. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 Kliszta ***** válasza:

12-es, a kutya nem egy tal etel, vagy egy pohar bor, hogy "probald ki, legkozelebb legfeljebb mast valasztasz" :/

Mikor legkozelebb? 12-15 ev mulva, ha vegelgyengulesben meghal a kutya, vagy 2 ev mulva, mikor rajon, hogy nem tudja kezelni, es uj gazdat keres neki jo esetben, rosszabban kidobjak a gyepire ( a szulok, hisz egy meg 2 ev mulva is kiskoru leendo gazdirol van szo!)?

A tobbiekkel egyetertek, elsonek inkabb egy jopofa menhelyi mix, akar idosebb is, sok mindenre meg tud tanitani, hogy felnottkent felelossegteljesen lehess egy amstaff gazdaja, tarsa ;)

(jelenleg amstaff, elotte roti, "lyanykoromban" talalt tacskomix gazdi :) )

2013. dec. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
néhány első oldali kommentelőnek elmondanám, hogy itt nem arról van szó hogy hopp megláttam egy staffit az utcán és nekem ilyen kell. Mint leírtam a kérdésemben a kersztszüleimnek van egy, már 7 éve, amióta azt a kutyát ismerem imádom a fajtát. Ekkor kb 7 éves voltam. És mégis miért ne tetszhetne egy 6-7 éves gyereknek egy harci kutya?!
2013. dec. 7. 19:55
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

A staffi nem harci kutya.


Egyébként nézd meg ezt,és kicsit gondolj bele.:


[link]


Nálunk van egy bizonyos "Staffi helyzet"


15 staffi vár altatásra,mert nincs megfelelő gazda.Nézd végig az örökbe fogadható kutyákat,nézd meg mennyi stafford van!Meg egyébként mennyi más kutya is.


Ha valóban elszánt vagy,én a helyedben kihoznék tőlük egy halállistás staffordot,majd "rehabilitálnám" erre vannak eszközök,úgy értem a cerbivel pl. hátha van lehetőség az ingyenes rehabilitációra...De ez csak az ötlet.

Így megmentenél egy életet,és staffid is lenne,valamint profi kutyaiskolába járhatnál...

2013. dec. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
hú köszönöm az oldalt:)
2013. dec. 7. 21:11
 19/28 anonim ***** válasza:
45%

Hülyeségeket ne írjunk már még ha jó indulatból is.

Azon megy a vita hogy legyen neki-e staffja, erre az utolsó rögtön beledobná a kezdőt a mély vízbe egy rehabos staffal ?

?

Tudod kérdező sokunkban azért vannak erős kétségek mert ma mindenkinek staff kell mert menő, tegnap még yorki kellett minden 15 évesnek, azelőtt meg dalmata.

És főleg azaz irritáló ebben hogy egy olyan kutyát akar mindenki, amit farok hosszabbítónak akarnak használni úgy, hogy az emberek zömére egy halat nem lehet rábízni, nem hogy egy különösen erős nevelést igénylő fajtát.


Még ha szukát is választanál, azzal sem lennél könnyebb helyzetben, tudod sokszor a szukák még inkább dominánsabbak tudnak lenni, mert egy kan általában legalább a többi szukára nem agrós, míg a szukák viszont egyáltalán nem kímélik a kanokat sem, esetleg tüzelés idején van kivétel, de a többi szukára meg mindig agrósak főleg esetleg ilyenkor.


És igen, 16 éves lányt simán elránt egy ilyen kutya ha megindul, sokszor látom hogy még egy westit sem tudnak pórázon fogni nem hogy egy ilyen alapból agresszív fajtát.

Arról nem is beszélve hogy mit csinálsz akkor ha a te kutyádnak mennek neki.

Egy kis kutya esetében ügye ott van az ölbe felvétel, ami ügye nem megoldás, de életmentő lehet.


A szüleid meg nem fognak belemenni mert még példa is van előttük a rokonok által.

Szerintem próbálkozz meg egy könnyebb kölyök szuka kutyával, járj el menhelyekre fogsz ott olyat találni aki hozzád való.

2013. dec. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
oké oké igazad van neked is, de azt az egyet értsétek már meg hogy nem azért tetszik mert most ez a "menő" -.- vagy 7 éve imádom ezt a kutyafajtát, ilyenre vágyom már régóta és pont leszarom hogy éppen mi a menő. ez egy állat, egy társ, egy családtag. nem pedig egy táska vagy egy mobil hogy most ez a menő... de nem tudom ezt még hányszor kéne valahogyan kihangsúlyoznom...
2013. dec. 8. 12:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!