Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol lehet ingyenesen, vagy...

Hol lehet ingyenesen, vagy minimális összegért Bichon Havanaise-Bolonese-Frise kutyákat szerezni?

Figyelt kérdés
Légyszives segítsetek! Ha nektek vagy valamelyik ismerősötöknek van valamilyen infójuk akkor szóltok légyszi?

2013. dec. 7. 13:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
44%

Ha nincs pénzed a kutya megvételére,még menhelyről sem,ami kb. 10 ezer ft..akkor mi a francból fogod etetni,beoltatni meg orvoshoz vinni,ha beteg lesz?


Legyél már kicsit felelősségteljesebb...

Vagy jön a karácsony azt hirtelen kell ajándék..??

2013. dec. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

Fajtatiszta kutya kell ingyen?:D Vicces ember vagy.

Majd nyilván valaki odaad neked ingyen egy kutyát,amibe ő több százezret fektetett,azért hogy te aztán maradékkal etesd mert nincs rá pénzed.


Komolyan élnek ilyen hülye emberek?

2013. dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

Keverék már nem is jó?

Esetleg törzskönyv,tenyésszemle stb.az ingyen kutyához?

2013. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%

Jaj, ne legyetek már ilyenek. ;)

Még akkor sem, ha igazatok van.

Kedves kérdezõ

egy fajtiszta kutya nem 5000 ft.

Nézz szét hirdetések között. Bár nem vagyok benne, hogy ha találsz egy helyet, ahol viszonylag olcsón, 20-30 ezerért hirdetnek, fejest ugorva egybõl meg is kellene venned a kiskutyákat. Szerintem az elsõ dolog az, hogy megbízható helyrõl származzan a kutyus. Nézd meg a papírjaít is, ne légy rest kérdezõsködni.

Én a nyáron kaptam egy hasonló kistestű kutyát, de annak vételét nem én intéztem. Ha rajtam múlt volna, talán onnan nem is hozom el. A tenyésztõ becsapott minket a kutya korát illetõen, és a tanácsai is csak légből kapottak voltak. Mindazonáltal nagyon nagyon szeretem a kiskutyust.

Szóval fontos, hogy tájékozódj! Ezek a fajták min. 30 ezernél kezdődnek. De ez is csak az alapár. Ezt követi 5 oltás, ami durván10 ezer. Különösen kölyökkorban fontos a jó minõségű táplálék! Nem maradék! Muszály felkészültnek lenned egy esetleges betegség miatt. Én peches voltam: érkezése után 2 hétre fülgyulladást kapott, és néhány hónappal rá ismét orvoshoz fordultunk. A gyógyszerek drágák. Ennél a kezelésnél 8 ezer forintot hagytunk ott.


Szóval nem bűn az ha nincs pénzed, de akkor is számolnod kell a kiadásokkal. Egy kutya is felelõsséggel jár. Úgyhogy jól gondold meg.

2013. dec. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

30 ezerért,szaporítós kutyát fog kapni,ami véletlenül sem fajtatiszta.Egy ilyen kutya ára 100 ezertől indul,ami egészséges és fajtatiszta.


Akinek nincs pénze,annak ott a menhely vagy a gyepi.Gyepmesteri telepről pedig INGYEN lehet kutyát hozni.MINDENHONNAN.


Keress rá a lakhelyedhez legközelebb lévő gyepi honlapjára,menj ki és ments meg egy életet.

De oltatni akkor is pénzbe kerül,és etetni is.

2013. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

30 ezerért max. szaporított kutyád lesz (tenyésztő nem hazudik pl a kutya koráról...) !! Ha nincs minimum 80 ezred a kutya megvételére, akkor kérve kérlek, csakis fajtamentőktől hozz el kutyát!


Lehet, hogy nem fajtatiszta, de a 30ezres kutya sem biztos ám, hogy az (mégha kezedbe nyomnak is vmi papírt). Meg lehet, hogy kölyökre sokat kell várni, de pl kezdésnek egy már felnőtt, akinek megvannak az oltásai (s lehet már alapból ivartalanítva van) nemcsak sokkal olcsóbb egy kölyöknél, de mivel ismert a jelleme, ezért könnyebb is kiválasztani a megfelelő egyedet.

2013. dec. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
nemmondtam hogy fajtiszta kell!!!
2013. dec. 7. 16:46
 18/19 anonim ***** válasza:

FAJtiszta kell,mert mindkét szülő kutya,nem mondjuk aranysakálXkutya hibrid.

Ha nem fontos,hogy FAJTAtiszta legyen,a fb-ra tegyél fel egy posztot,hogy milyen kutyát keresel és milliót fognak ajánlani,válogathatsz is.

2013. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig akad,nézegesd a bichon fajtamentės oldalát,vagy a Noé oldalát,de bármelyik menhely vagy gyeptelep oldalán is folyamatosan vannak ilyen jellegű kutyák.Viszont ingyen sehol nincs ,minimum az oltãs-chip ára ,vagy az ivartalanítást kell kifizetni aztán pedig a tartását,ami nem kevés pénz.A váratlan orvosi kiadásokra is félre kell tenni összeget.Ha ez nem megy,nem szabad kutyát vállalni.
2013. dec. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!