Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől függ, hogy mekkorára nő...

Mitől függ, hogy mekkorára nő egy Yorkshire terrier?

Figyelt kérdés

Meglehet mondani valamiből?

Az apja kisebb termetű az anyja pedig nagyobb.


2013. dec. 7. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha törzskönyvvel rendelkezik, akkor nagy valószínűséggel a fajta standardjén belül marad. Ha "mini", "extra mini" meg mit tudom én, akkor meg zsákbamacska, 20 deka és 20 kiló között lesz. (Akkor is, ha nincs tk.)
2013. dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:
100%
Mint minden más fajtánál: Genetikának hívják a ludast.
2013. dec. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

A genetikán múlik, hogy mekkorára nőhet, a körülményeken meg az, hogy ebből mennyit sikerül elérni. Például ha az anya kicsi, akkor hiába nőne nagyra a kölyök, a korai fejlődése során nem kap elég tápanyagot, így nem képes a maximális méretig fejlődni. Ugyanez a helyzet, ha mondjuk alultáplált kölyökkorában.


Na most a te helyzetedben akár német dog is lehet a kölyökből, ha nem rendes tenyésztőtől veszed törzskönyvvel. Aki tudatosan tenyészt, az ismeri a kutyái vérvonalát, és elég jó becsléseket tud adni, mi a várható felnőttkori méret. Ez meg törzskönyv nélkül nem megy. Hiába látod, mekkorák a szülők, nem látszik hogy mennyi jött a genetikájukból, és mennyi az esetleges visszamaradt fejlődés, ami a fű alatt szaporított yorkiknál nem éppen ritkaság. (Sőt, van hogy direkt nem táplálják rendesen a kölyköket, hogy ne nőjenek olyan gyorsan...)

2013. dec. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Genetika.Tk,felmenők ismerete nélkül nem lehet megbecsülni,lutri.Ha vėgig mėsz egy forgalmasabb lakónegyeden,mondjuk egy lakótelepen,tele van giga yorkival.Normál tenyésztőnél viszont biztosan nem lesznek õriás egyedek,legalábbis nem lãtványosan,mert mindig csak a megfelelő küllemű egyedek vonalát viszik tovãbb,több generációig vissza vezetve.
2013. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na, ha jól sejtem, egy szaporító almáról van szó. Azok szokták a nagy termetű szukát -mert az ugye sokat tud szülni- kis méretű kannal pároztatni..... Egyébként jól mondják az előttem írók: attól függ, hogy mit örökölt.
2013. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!