Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most miképp döntsek, megvegyem...

Most miképp döntsek, megvegyem a kutyát vagy ne?

Figyelt kérdés
A kiskutya törzskönyves szuka, nagyon híres jó minőségű szülőkkel rendelkezik. Viszont a felmenői között 1 szukának a nagyanának a standart szerint nem megengedett színezete volt és a lába se épp úgy áll az anyának és nagyanyának ahogy kell. Viszont minden másban jók. A tenyésztő nagyra tartsa magát 3 évig tervezte ezt az almot, direkt jó minőségű kant keresett. Nem adja olcsón viszont nem szeretnék szín vagy láb hibás kutyát ha felnől a kiskutya.
2013. dec. 8. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mit jelentenek a hibák? Nah meg mire kell a kutya? Ha pl tenyészteni akarod, vagy kiállításra akkor nem ok, de persze ha csak hobbikutya, otthonra családikutya akkor nem gond. Bajok a hibátlan felmenőknél is lehetnek, és pl itt sem biztos hogy hibás lesz. Milyen kutya és mennyi pénzért?
2013. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
újfullandi és 360 000 Ft- de külföldi messze kell menni érte, igen tenyészteni akarom. Hiba a kifordult mancs az anyának és nagyanyának, igazából ahogy nézegettem a képeket eddig úgy nézett ki, hogy mindegyik kutyájuk olyan volt. A szín hiba pedig a fekete szőrzet néhol barna beütése van és nem tiszta fehér a hasuk hanem apró fekete kormozottság van rajta.
2013. dec. 8. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha kételyeid vannak, akkor keress másik tenyésztőt. Ennyi pénzért nagyon sok a "ha". vannak Magyarországon is nagyon jó kennelek.
2013. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Szerintem kérj sok képet a kicsiről. A színhiba azonnal látszik, de a kifelé álló csánkok is már kiskölyök korban megjelennek. Egyébként meg újfundlandi. Ha már tenyészteni szándékozol, meg kéne tanulni a nevét.
2013. dec. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsi csak sietve irtam le. A színhiba nem látszik meg, mert ennél a fajtánál átlagba 5 hónapos kor körül jelenik meg a barna szőrzet a kormozottság pedig 9 hónapos kör körül.
2013. dec. 8. 12:41
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha tenyészteni akarsz, akkor ne vedd meg. Még keresd a megfelelő kennelt, nem kis felelősség a tenyésztés!
2013. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak növendék kutyái? Nézd meg őket is. Sőt, vehetnél is inkább növendéket, ha tenyészteni, kiállítani akarsz, rajta már látszik, mi lesz belőle, nem olyan zsákbamacska. Bár ilyen ár mellett nem kéne, hogy bármelyik kutya is zsákbamacska legyen, én biztos nem kockáztatnék, másik kennelt keresnék.
2013. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Akiteki ***** válasza:
100%
Bocsi, azt nem tudtam, hogy náluk csak az első vedlés után látszik a szín. Akkor viszont tényleg ne kockáztass. Nem egyetlen kennel van, körül kell nézni.
2013. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Inkább várok még akkor májusban is fognak születni, növendéket nem találtam még eladót.
2013. dec. 8. 19:29
 10/12 anonim ***** válasza:
bocsánat, de az újfundlandiban hol is lehet fehér??? szerintem sehol!
2013. dec. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!