Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megvegyem?

Szerintetek megvegyem?

Figyelt kérdés

9 hetes,fajtiszta és 110 ezer forint.

Mit gondoltok, megvegyem?

Csak annyi a gond hogy még nem költözünk kertes házba és kb 1 hét múlva lenne meg a pénz.


2013. jan. 22. 02:13
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja, itt a kutya [link]
2013. jan. 22. 02:13
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia panel lakásba nem ajánlom a németjuhászt mert nagy a mozgás igényük ha csak nem lesz napi 2-3 órád hogy elmennyél vele futni de futni nem sétálni ha még Ó németjuhászt választanál azok kicsit lustábbak de ők se éreznék jól magukat bezárva a lakásba jobban szeretik ha ki tudnak menni a kertbe ha még lakásban is tartják szóval bérházba nem ajánlom ha nagytestű kutyát akarsz bentre válasz újfulandit anyi hogy hosszúszőrű és nagytestű de nagyon nagy szereti a gyerekeket és imádja a családját viszonylag kis mozgás igénye van

leírás erről a kutyáról

[link]

videó ha nincs kedved olvasni

http://www.youtube.com/watch?v=AslHqZ8HdII

2013. jan. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen tudom, de akarunk koltozni kertesbe, csak meg nem talaltunk hazat.

Szerintetek melyik lenne jobb, ez vagy az elozo? [link]

2013. jan. 22. 03:45
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
ha még nem volt kutyád akkor inkább az ujfullandi mint a németjuhász a németjuhász inkább márn tapasztaltabb kutyatartóknak ajánlott mert néhány példánya makacs tud lenni nem megfelelő kezekben sokan ezt nem bírják belátni de akinek nem volt kutyája semmilyen a németjuhász nem a legjobb kezdésnek a legszelidebb kutyák a bernáthegyi az újfullandi ,golden retriver ja és okosak is de a legjobb választás szerintem első kutyatartónak az újfullandi lenne főleg ha kisgyerek is van a családban
2013. jan. 22. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
de ha márn volt kutyád nyugodtan tarthac németjuhászt is de hogy a kettő közűl amelyiket te adtál képeket nem tudom melyiket válaszd ha találkozol a kölyökkel akkor lehet megtudni milyen vérmérségletű erre a legjobb a kaja próba ha a kölyöknek ac egy tálba kaját és letudodvenni tőle nem morog nem kap a kezed hez akkor nagyon kezes kutya lesz de ha oda kapp a kezedhez akkor nehezebb dolgod lesz vele elsőként arról kellesz leszoktatni az én német juhászom is ezt akarta csinálni csak én leszoktatam róla evés közben mindig simogattam és ha morgot elvettem tőle a kaját és addig nem adtam vissza neki míg abba em hagyta a morgást és így leszokot már most felnőt kutya és a csontot is kiveszem a szájábol is akkor se morog nevelés kérdése de első kutyánk nem ajánlom a németjuhászt és ezt a kajatesztet mindenfélekép csináld meg hogy kiderűljön a kutya vérmérséglete
2013. jan. 22. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszaid
2013. jan. 22. 04:00
 7/16 anonim válasza:
79%
Én 8 éves koromban kaptam az első kutyám, ami egy németjuhász volt. Semmi gond nem volt vele. Ha béna vagy, egy palotapincsi is a fejedre nő.
2013. jan. 22. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
szivesen én nem azt mondtam hogy ne tartson hanem csak annyit hogy nem a legcélszerűbb annak akinek semmilyen fogalma sincs az állattartásról annak jobb egy visszafogottab természetű kutya
2013. jan. 22. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Az első linknél az anyának olyan rövid lábai vannak, és szerintem nem a rossz fénykép, nézzétek már meg :)
2013. jan. 22. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

Én is megnéztem az első linket, szerintem is furcsák a lábai. Még azon a fotón is, amin fekszik. A hátsónál annyira még nem is feltűnő, de a mellső lábai valahogy túl rövidek.

Ettől függetlenül a kiskutyák szépek, és nem biztos, hogy alacsonyabbra nőnének.


Megnéztem a másodikat is, tényleg nem akarok csak kritizálni, de az meg nektek nem tűnik "maciarcúnak"? :D

Lehet, hogy ott is csak a fotók sikerültek szerencsétlenül, de mintha túlságosan tömött lenne a feje, olyan medvére emlékeztető pofija van a kutyusnak.


Amúgy ez egy megbízható oldal, vagy ide is felrakhat bárki bármilyen kutyát (aztán azt ír hozzá, amit akar)?


Na mindegy, végül is nincs ezekkel a kutyusokkal nagy gond, nekünk is volt fajtatiszta nj, és keverék kutyánk is. A lényeg, hogy egészséges legyen, te (kérdező) aranyosnak találd, és jól kijöjjetek. (Vétel előtt érdemes kis időt tölteni vele, nyugodtan kérj 10 percet, amíg kicsit megfigyeled és esetleg játszol vele.)


Sokan tartanak németjuhászt panelban, és bár én sem helyeslem, szerintem ha amúgy is kertes házba akartok költözni, akkor megveheted. Ráadásul még kicsi is az a kutya, bőven elég neki, ha vannak játékai (sokat fog rágcsálni), és leviszed sétálni, naponta több órát játszol vele (akár kint, akár bent is). Közben pedig úgyis kertesbe költöztök (minden pici rést tömj be a kerítésnél, mert ha pici lyukat talál elkezdi kaparni, rágni amíg át nem fér rajta és elszökik).


Nekem is nj volt az első kutyám, kiskoromban kaptam és szüleim nem segítettek túl sokat a nevelésében. De több németjuhászunk is volt, egyikkel sem volt túl nagy gond. Előfordult, hogy akadtak problémák és komolyan törtük a fejünket, hogyan oldjuk meg, de nem volt ez annyira nehéz ügy.

Szerintem ha neked az nj tetszik, akkor azt vegyél. Megértem a többiek javaslatát is, de én nem értem, pontosan hogy képzelik a dolgot. Első kutyának vegyél valami más fajtát, rendben. De egy kutya él kb. 15 évet. Most akkor mégis mire gondoltok, csak 15 év után legyen a kérdezőnek németjuhásza, vagy akkor később tartson két kutyát, vagy az elsőt cserélje le/ajándékozza el?

Szerintem ha neki az nj áll közel a szívéhez, akkor vegyen azt, olvasson róla a neten, vagy vegyen pár jó könyvet, esetleg konzultáljon szakértővel. Ha pedig nem bír vele még mindig kérhet tanácsot más gazdáktól, vagy elviheti kutyaiskolába. Ha nem vág bele, sosem lesz tapasztalata, sosem fogja megtanulni.

2013. jan. 22. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!