Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a franc van a kutyámmal?...

Mi a franc van a kutyámmal? Hol rontottam el?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hónapos kutyám, nagyon domináns típus. Minden alapszabályt szépen betartatok vele. Semmit nem kap meg ingyen, nincsenek elöl a játékai, nincs elöl a kaja. Ajtóban én megyek előre.


Az ételét és a játékait bármikor kiveszem a szájából. Sőt, a földről felszedett kajamaradékokat még a toka mélyéről is ki tudom szedni. Az állatorvosnál mindig én fogom, engem sosem próbált megharapni.


Egy ideje viszont nagyon idiótán kezdett viselkedni. Ha pórázon sétáltatom, akkor fél a lábamtól. Ha meghúzom egy kicsit a pórázt ágaskodik, fel akar jönni az ölembe. Elkezdett féli az autóktól, buszoktól. Ha rosszabb napja van lehetetlen vele sétálni, mert állandóan kuporodik mint aki vernek (soha nem bántottam), nem jön előre, retteg a lábamtól (soha de soha nem bántottam lábbal, se én se más). Ma pedig a séta után hevert a lábamnál, elkezdtem simogatni a nyakát és a hasát - amit mindig szeretett - és most nekiállt morogni meg vicsorogni.


A tarkójánál fogva felemeltem és odébb raktam, lenyomtam a földre. Ez után elvoltunk egymás mellet. Megint befeküdt a lábam alá, megint megpróbáltam megsimogatni és ezúttal figyelmeztetés nélkül odakapott a kezemhez.


Mindezzel egyidejűleg idióta lett más kutyákkal is. Agresszív. Ha valamelyik odajön hozzám, megtámadja. Azóta fordult ki magából, hogy ivartalaníttattam... Kan volt eredetileg.


Egyértelműen dominancia problémának tűnik, de fogalmam sincsen hogyan orvosoljam. Látszólag minden rendben, minden szabály stimmel.


Illetve egy valamire gyanakszom: néha eljárunk a barátomékhoz ahol hosszú órákat játszik elég durván egy golden retriever kölyökkel. Nagyon bevadulnak, de nem állhatok fölöttük 0/24-ben... Itt lehet a baj? Verekszik ezzel a másik kutyussal és azt hiszi hogy ő most itt valami pö.csös nagylegény lett?


2013. dec. 9. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Kamaszodik. Nem irigyellek, én is ezen megyek keresztül az ideiglenes rotimmal. Mondjuk engem egyszer próbálna megmorogni, azt hiszem, az lenne az utolsó morgása az életében:D Minden szabályt szeretnek ilyenkor elfelejteni és felülbírálni. Ami tehetsz, minden téren igyekszel a szavad érvényesíteni. Behívásra és tilthatóságra hosszúpóráz és flakon, és a.i nagyon fontos: sose hagyd, hogy felidegesítsen. Mindig maradj nyugodt, különben ő nyer. Kemény büntetés és nagy dícséret legyen. Ha mindent jól csinálsz, pár hónap alatt benő a feje lágya.
2013. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
hát, én a Cesar Millan könyveket, videókat tudom javasolni! Hátha ott választ kapsz arra miért változott így meg a kutyus viselkedése, és hogyan lehetne megoldani a problémát...
2013. dec. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért az, hogy megpróbált megharapni szerintem nagyon nagyon durva bűn. Kizárást ne alkalmazzak vele szemben?
2013. dec. 9. 15:30
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez a legdurvább bűn, jól látod. A kizárással alapvetően nem teszel rosszat, valószínűleg kicsit visszavesz az agyából. Illetve szoktak még olyat is, hogy olyan 6 hétig csak munkára( behívás gázos szitukban pl) kapja a kaját. De a legjobb az lenne, ha elmennétek egy suliba vagy hívnátok házhoz egy kiképzőt.
2013. dec. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
A már leírtakon kívül kamaszkor környékén és akár később is előjöhetnek ilyen indokolatlannak tartott félelmek, bizonytalanságok. Amikor az öledbe ugrana, vagy összekuporodna, határozott póráz kezeléssel simán vidd tovább simogatás, nyugtatás és bátorító (valójában gyengítő) szavak nélkül
2013. dec. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ez a viselkedés jóval több,mint amit a kamaszodás számlájára lehet írni.lehet túlságosan is keményen fogtad,mivel abból indultál ki,hogy alapbõl dominánsabb fajta.A túl erős de a túl gyenge kezelése is bizonytalanná teheti a kutyát,frusztrálhatja,aminek a végeredménye egy agresszív,kiszámíthatatlan viselkedés.Szerintem mutasd meg egy oktatónak,aki jobban látja mi a probléma.
2013. dec. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Azért mert a kutya kamaszodik azért nem kellene a járművektől, a lábtól félnie és főleg nem lekuporodnia.

Ez nem dominancia probléma ez valami más. Így nem lehet kitalálni. Vidd el egy kutyasuliba, hogy nézzék meg, mi ez a magatartásbeli probléma.

2013. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Biztos besokallt az állandó szabályoktól. Miért kell egy kölyköt szigorú keretek között nevelni. Az a probléma ,hogy fel sem irmerted a kutyád természetét, mert a leirtak alapján egyáltalán nem domináns.
2013. dec. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

milyen fajta kutya?

nekem is úgy tűnik, hogy túl keményen fogtad vagy túl kevés volt a laza rész a napban.

-a golden fiú kutya, mennyi idős, miért hagyod őket verekedni?

-lehet hogy olyan ponton értél hozzá amit a golden esetleg megharapott, nincs rajta sérülés?

-szerintem nem túl jó teljes kontroll nélkül hagyni őket, pláne ha bedurvulnak.

-lehet, valami másik cimbora kéne neki

-a lábadról annyit, lehet, hogy az ivartalanítás során történt vele valami, pl véletlenül átestek rajta, stb. ilyesmi.

-szerintem is fordulj valami szakemberhez.


mindenesetre egy kis környezetváltozás biztos jót tenne a kapcsolatotoknak, erdei túra, stb.

szerintem a saját bizalmadat is rendbe kéne hozni a kutyáddal, mert ott is biztos vannak már gondok.

2013. dec. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!