Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem idegesít amikor...

Titeket nem idegesít amikor kutyasétáltatás közben lesnek titeket a házakból, lakásokból vagy csak úgy bámulnak szúrós szemmel az utcán?

Figyelt kérdés
Engem nagyon.Társasházban élünk lakótelepen, város szélén és nem nagyon tudok hova menni a kutyával napi szinten 4x.Sokszor észrevettem már, hogy bámulnak a ráérő emberek az ablakokból, vagy mondjuk a padokról a ház előtt.Futkorászni szoktam a kutyával(pórázon), de akkor mégjobban lesnek, baromira idegesít.Semmit nem lehet itt nálunk csinálni, mert rögtön megy a pletyka, de ráérek.

2013. dec. 9. 17:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ráérős emberek azt "bámulják", ami éppen történik. Ha te vagy ott a kutyáddal, akkor téged "bámulnak". Az meg miért idegesít, ha nézik éppen, mit csinálsz a kutyáddal? Menj ki a mezőre, ott maximum néhány nyúl fog bámulni rád.
2013. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nem ráérés kérdése, hanem egyszerűen bunkóság.

Én is sokszor ráérek, kutyasétáltatás közben látok néha olyan dolgokat, hogy még a telót is elővehetném, hogy kamerázzak, mert ma már ez is divat, de mivel nem vagyok bunkó, arra gondolok, hogy engem is idegesít, ha bámulnak, ezért max 3 msp-ig nézem hogy mi történik, így felfogom, aztán meg elfordulok, akárhogy érdekel.

Szerintem azok az emberek bámulnak, legyen az fiatal, vagy öreg, aki enyhén szólva illetlen.

Én komolyan azon gondolkodok, hogy csináltatok egy pólót magamnak, amire ez lesz írva, hogy "kutyát sétáltatok... NA ÉS?" Vagy valami hasonló.

Mert engem is felettébb frusztrál az, hogy kilépek a kapunk, és rögtön szemek szegeződnek rám, mintha valami leprás, súlyos betegséget terjesztő valamik lennénk, amit szemmel kell tartani...

2013. dec. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Utolsó, én is pont így érzek.

"kutyát sétáltatok... NA ÉS" --> szerintem azt hinnék sokan, hogy "lázadsz valami ellen" , vagy tüntetni akarsz :D

2013. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
:D nem baj, hagy higgyék.. akkor legalább okkal bámulnak..:D
2013. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Közelebb mennének az emberek, hogy elolvashassák a pólón a szöveget! :D Vagy eltűnne a nyugdíjas az ablakból, te megörülnél, aztán látnád, hogy csak a szemüvegéért ment el...


Különben én is úgy látom, hogy azok bámulnak akik ilyen neveletlenek és bunkók, kortól, nemtől függetlenül. Nálunk van egy család, vagyis már a legtöbben elköltöztek, így csak volt, de náluk az volt a szokás, hogy mindenki bámult. De tényleg, a függönyt elhúzva az arcodba és ha intettél akkor nem is intett vissza csak bámult tovább vagy esetleg elment de később ugyanúgy bámult.

Meg nálunk egyébként az egész utca ezt csinálja, itt folyton van egy kisebb tömeg, mert érdekes módon mindenki a fáról szedi a pénzt vagy nem tudom. Mármint nálunk az emberek dolgoznak, vagy ha pl. én itthon vagyok, nekem is van házimunkám meg elintéznivalóm. Ha unatkozom akkor meg filmet nézek vagy netezek vagy valami. Jó, a hóesést néha szoktak nézni, de azért az látszik, amikor valaki a távolba néz vagy szabályosan a szemedbe bámul már, vagy követ a tekintetével.

Szóval itt is folyton bámulnak. Már nincs kutyám (idős volt, el kellett engednünk), de amikor sétáltattam minket is folyton bámultak. De még akkor is, ha a kertben voltam vele és gyakoroltunk, labdáztunk. Ha pedig elvittem sétálni, akkor utána megfenyegettek. De komolyan, apám jött oda idegesen, hogy mit műveltem, mert megfenyegették az emberek és mindenki forrong. Hát azt "műveltem", hogy elindultunk a dombos, mezős, nyugis környékre, de ugye itt a sétáltatás sosem volt divat, csak én sétáltattam kutyát (de én se naponta, mert veszélyes környék és iskola mellett meg egyedül nem nagyon mertem/tudtam vele menni), és ők fel voltak háborodva amiatt, hogy amíg végigmegyek az utcában, azalatt a pár perc alatt őrjöngenek a megvadult kutyáik és micsoda hangos ugatás van percekig... Hát én mit szóljak? Az én kutyám meg volt nevelve, semmi probléma nem volt vele, de amikor már az összes kutya nekirontott a kerítésnek és tényleg majd ki lökték és vicsorogtak, ugattak, meg voltak bolondulva, akkor előfordult, hogy megelégelte és ő is odament a kerítéshez és akkor elkezdett ugatni és persze olyankor el tudott rántani, meg akkor ha beindult szaladgáltak a kerítésnél miközben ugattak és idő kellett, mire meg tudtam fogni a pórázt újra és visszahúztam onnan és mehettünk tovább. De ő legtöbbször tényleg csak békésen egy vakkantás nélkül, szaglászva sétált végig, én sem szóltam soha semmit a kutyáknak sem, szóval nem értem, miért a szomszédoknak állt feljebb.

De aki bámulós annak tényleg mindegy, mert azóta sem lehet kimenni se kertészkedni, se havat söpörni, se ruhát teregetni, semmit. És akkor itt olyat, hogy kifekszek napozni (jó, van rajtam felesleg, de nem meztelenül tenném, csak úgy csendesen kimennék a saját kertünkben valahová, hogy kb. a lábamat érje a nap. De nem lehet, mert bámul a szomszéd és már én érzem rosszul magam. Vagy hogy majd én nyáron odakint tornázom a jó levegő miatt. Á, itt az ember ilyesmit felejtsen el. Külföldön az ember kimehet a teraszra jógázni vagy megreggelizni, de itt a szemetet is úgy viszem le gyorsan, mintha világsztár lennék és folyton menekülnöm kéne a fotósok elől. És nincs eltúlozva a dolog, valóban bámulnak. Előfordult, hogy direkt vártam, de képesek negyed óráig is bámulni, komolyan, mint aki fogyatékos, nem esik le nekik.

Ha meg megkérdezem, hogy miért néznek, vagy mi a baj, akkor nem válaszolnak, vagy még engem küldenek el, hogy ne avatkozzak bele. Ja és természetesen mindenről meg a pletykálás. Amikor vettünk egy olcsó kis felfújható medencét, akkor arról, pedig direkt olyan helyre tettük, ahova kevésbé látnak be és nem ment át a víz hozzájuk véletlenül sem, meg semmi nem volt. Meg ami még idegesítő, hogy ha látják, hogy mi beköttetjük az internetet ( ez persze régebben volt), akkor utána beköttetik ők is, mert nekünk már van és nekik is kell. De ez mindennel így van, folyton lesnek, semmi nem kerüli el a figyelmüket, aztán az kell nekik is. Vagy ha mi rendet rakunk az udvaron, akkor másnap ők is, vagy ha festünk valamit, akkor a hét másik felében már ők is, pedig előtte 15 évig sosem tették. Mondjuk nem zavar annyira, csak bosszantó egy kicsit. Én nem is értem, hogy van itt mindenkinek ideje és egyáltalán energiája ilyesmire, én alig tudok valamiről, azt is alig veszem észre, ha valakinek új kocsija van, mert nem bámulom őket. Max az tűnik fel, ha megint elénk állnak az autóval, de az ilyennek magyarázhat az ember...

Szóval nem kell vele foglalkozni, úgysem lehet mit tenni, integetés és hasonlók nálunk nem váltak be.

2014. febr. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Utolsó.Nah kb itt is ezt csinálják, kivéve a kerti munkákat mert az nincs.Ha kitszem a lábam rögtön lesnek, pusmognak! de nem tudom miről tudnak amikor nem is csinálok semmit :(.Ha leviszem a kutyát, lesnek a képembe, folyton kinn eszi őket a fene ezeknek sosincs dolguk szerintem.
2014. febr. 27. 08:07
 17/18 anonim ***** válasza:

Itt is valahogy folyton kint vannak, tényleg sosincs dolguk. Nem tudom, ebédelni be szoktak menni? Biztos... Csak mert én nyitott ablaknál odabent is hallom, hogy egész nap kint vannak, főleg nyáron és beszélgetnek. Nem tudom, mert elvileg mindegyik átlagos munkásember, nem otthonról dolgoznak, nem tanárok vagy ilyesmi, hogy szünet legyen nekik, még nem is nyugdíjasok stb. A legtöbbnek tényleg nem értem honnan van pénze, mert dolgozni mégse nagyon jár.

Én se csinálok semmi extrát, mégis úgy beszélnek rólam, mintha nem is tudom milyen polgárpukkasztó dolgot művelnék odakint. Mondjuk itt még az is hozzájön, hogy ha meg nem látnak, akkor az megy, hogy biztos mert egész nap alszom vagy mert terhes vagyok és nem merek mutatkozni. Eszméletlen, micsoda emberek vannak!

2014. febr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Szilvi & Argos ***** válasza:
Tojjátok le őket magasról :D
2014. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!